Mardin Kamp Alanları

Mardin Kamp Alanları. Mardin ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 11 alan bulunmaktadır.

Mardin ülkemizin tarihi ve kültürel değerlerinin olduğu, Mezopotamya vadisi üzerine kurulu olan gezilecek, kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek yemyeşil doğa alanlarına sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Mardin Ücretsiz Kamp Alanları

1. Karasu Şelalesi Kamp Alanı

1. Karasu Şelalesi Kamp Alanı

Mardin’in Mazıdağı bölgesinde bulunan ücretsiz kamp alanlarından Karasu Şelalesi, şehir merkezine 55 km uzaklıkta kamp alanlarından biridir. Karasu Şelalesi Kamp Alanına özel araçlarınızla ve topu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan şelale farklı birçok kuş türü bulunmaktadır. Çevre illerden de yoğun ilgi gören kamp alanında kampçılığın yanı sıra piknik, günübirlik geziler, olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Karasu Şelalesi Kamp Alanında ziyaretçiler için tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Karasu Şelalesi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yücebağ, 47700 Mazıdağı/Mardin

Telefon: (0482) 511 10 11

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Karasu Şelalesi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Yeşilli Vadisi Kamp Alanı, Mardin Kamp Alanları

2. Yeşilli Vadisi Kamp Alanı, Mardin Kamp Alanları

Yeşilli Vadisi, Mardin-Batman karayolu üzerinde Yeşilli beldesinde şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yeşilli Vadisi Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, çeşme, banyo, tesisler bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmeli ya da kamp alanı yakınındaki köyden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Yeşilli Vadisi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır. Kamp alanı yakınında bulunan köyden ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeşili, Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yeşilli Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Yardere Kamp Alanı

3. Yardere Kamp Alanı

Mardin-Artuklu bölgesinde bulunan Yardere Kamp Alanı, doğanın içinde, sakin, huzurlu bir kamp deneyimi yaşamak isteyenlerin tercih edebileceği mekânlardan biridir. Yardere Kamp Alanına özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Kampçılık, piknik, yürüyüşler için uygun olan kamp alanında alabalık restoranları da bulunmaktadır. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Yardere Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Dara, 47100 Artuklu/Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yardere Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Beyazsu Kamp Alanı

4. Beyazsu Kamp Alanı

Mardin-Midyat bölgesinde bulunan en iyi kamp alanlarından biri Beyazsu Kamp Alanı, şehir merkezine 78 km uzaklıkta özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Yeşil ve çeşitli bitki örtüsünün bulunduğu kamp alanı doğanın içinde huzurla vakit geçirebileceğiniz mekânlardan biridir. Beyazsu Kamp Alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz. Ayrıca kamp alanı yakınında Habip Ustanın Yeri Dinlenme ve Mesire Alanı bulunmaktadır. Buradan tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Beyazsu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Midyat/Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Beyazsu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Bakırkırı Kamp Alanı, Mardin Kamp Alanları

5. Bakırkırı Kamp Alanı, Mardin Kamp Alanları

Bakırkırı Kamp Alanı Mardin şehir merkezine 5 km mesafede oldukça yakın bir konumda bulunan çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan bir mekândır. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz kamp alanı özellikle hafta sonları yoğun ilgi görmektedir. Bakırkırı Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız. Kampçılığın yanı sıra piknik, günübirlik geziler, yürüyüşler yapabilirsiniz.

Kamp olanakları: Bakırkırı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Eskikale, 47100 Artuklu/Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Bakırkırı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Dara Köyü Kamp Alanı

6. Dara Köyü Kamp Alanı

Mardin-Artuklu bölgesinde bulunan Dara Köyü Kamp Alanı, çevresi tarihi Mezopotamya Harabeleri ve su kanalları ile çevrili olan gezilip görülmesi gereken mekânlardan biridir. Mardin şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunan kamp alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Dara’ya hareket eden toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı çevresi kalıntılar tarihi olgular ile doludur. Burada tarihi kalıntıları gezip keşfedebilirsiniz. Dara Köyü Kamp Alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Dara Köyü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Dara Köyü, Artuklu Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Dara Köyü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Gurs Şelaleleri Kamp Alanı

7. Gurs Şelaleleri Kamp Alanı

Gurs Şelaleleri, Mardin-Kızıltepe bölgeleri arasında şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gurs Vadisi 12 km uzunluğundadır. Bu vadi şelaleleri ile ünlüdür. Bölgedeki aynı isimdeki şelale de popüler alanlardan biridir. Vadi içerisinde vadiden akan su ile vadi değirmenleri de çalışmaktadır. Etrafı yemyeşil ağaçlar ile çevrili olan şelale çevresinde tuvalet, çeşme, gibi olanaklar bulunmamaktadır. Ancak bölgede bir alabalık tesisi bulunmaktadır. Bu tesislerden tuvalet çeşme ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Alan özel araçlarınızla ve ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ve servisler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Gurs Şelaleleri Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır. Ancak kamp alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kocalar Köyü civarı, Kızıltepe-Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gurs Şelaleleri Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Zinnar Bağları Kamp Alanı, Mardin Kamp Alanları

8. Zinnar Bağları Kamp Alanı, Mardin Kamp Alanları

Mardin-Artuklu kamp alanlarından olan Zinnar Bağları, şehir merkezine 10 km uzaklıkta özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Bağlarda kiraz ve nar gibi meyveler yetiştirilmektedir. Meyve ağaçları ile dolu olan bu doğal alanda kamp yapabileceğiniz birçok düzlük bulunmaktadır. Meyve bağları içinde keyifli bir kamp imkânı sunan alanda yürüyüşler pikniklerde yapabilirsiniz. Zinnar Bağları Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, çeşme, elektrik, tesis gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz. Kamp alanı etrafındaki köy halkı oldukça misafirperver olduğu için ihtiyaçlarınızı karşılamakta yardımcı olabilirler.

Kamp olanakları: Zinnar Bağları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Cevizpınarı Köyü, Artuklu/Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Zinnar Bağları Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Sultanköy Piknik Ve Kamp Alanı

9. Sultanköy Piknik Ve Kamp Alanı

Mardin-Diyarbakır yolu üzerinde bulunan Sultanköy Piknik Ve Kamp Alanı şehir merkezine 35 km uzaklıkta kavak ağaçları ile çevrili olan kamp alanıdır. Kamp alanı hafta sonları piknik ve günübirlik geziler yapmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Kamp alanında piknik için masalar mangal için alanlar bulunmaktadır. Sultanköy Piknik Ve Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme olanakları bulunmaktadır. Yeme-içme ile ilgili herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına hazırlıklı gitmelisiniz.

Kamp olanakları: Sultanköy Piknik Ve Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Sultanköy, Artuklu/Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sultanköy Piknik Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Savur Bağları Kamp Alanı

10. Savur Bağları Kamp Alanı

Mardin şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunan Savur Bağları Kamp Alanı özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz mekândır. Etrafı irili ufaklı birçok dağlar ile çevrili olan alanda dağ eteklerinde çadır kampçılığı yapabilirsiniz. Savur Bağları Kamp Alanında tuvalet, çeşme olanakları yoktur ancak kamp alanına yakın olan köylerden ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Savur Bağları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkânları yoktur ancak yakınındaki köyden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Savur Bağları, Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Savur Bağları Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Çemereş Şelalesi (Yücebağ) Kamp Alanı

11. Çemereş Şelalesi (Yücebağ) Kamp Alanı

Çemereş Şelalesi, Mardin şehir merkezine 70 km uzaklıkta bulunan doğa içerisinde yer alan kamp mekânlarından biridir. Çemereş Şelalesi (Yücebağ) Kamp Alanında herhangi bir tesis, tuvalet, çeşme olanakları yoktur. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Çemereş Şelalesi (Yücebağ) Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkânları yoktur.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Çeme Reş, Mazıdağ (Mardin Yolu), Mardin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Çemereş Şelalesi (Yücebağ) Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Manisa Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*