Manisa Kamp Alanları

Manisa Kamp Alanları. Manisa ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 10 alan bulunmaktadır.

Manisa ülkemizde Ege Bölgesine bulunan Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin özelliklerini izlerini taşıyan, kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek yeşil, doğanın tarihin buluştuğu doğa harikası birçok alana sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Manisa Ücretsiz Kamp Alanları

1. Manisa Çiftlik Parkı Kamp Alanı

1. Manisa Çiftlik Parkı Kamp Alanı

Manisa şehir merkezine 2 km mesafede bulunan Manisa Çiftlik Parkı Kamp Alanı, hafta içi ve hafta sonu yoğun ilgi gören merkeze yakın konumda olması nedeniyle avantaj sağlayan alanlardan biridir. Kamp alanı Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi ve Organize Sanayi Bölgesi arasında bulunmaktadır. Merkeze yakın olduğu için ulaşım konusunda da sıkıntı yaşanmamaktadır. İsteyen özel araçları ile isteyen toplu taşıma araçları ile kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bir mesire alanı olarak da kullanılan kamp alanında çadır kampçılığı, piknik, günübirlik geziler ve yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.  Manisa Çiftlik Parkı Kamp Alanında herhangi bir tesis yoktur ancak şehir merkezine yakın bir konumda olduğu ihtiyaçlarınızı merkezden kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Manisa Çiftlik Parkı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Manisa Merkez, Manisa

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Manisa Çiftlik Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Ağlayan Kaya (Niobe) Kamp Alanı

2. Ağlayan Kaya (Niobe) Kamp Alanı

Manisa’da bulunan Spil Dağı’na yakın bir konumda bulunan Ağlayan Kaya (Niobe) Kamp Alanı, tarihi bir güzelliğe ve geçmişe sahip kamp alanlarından biridir. Diğer bir adı da Niobe Doğal Alanı olan yerin hikâyesi Niobe’nin çocuklarının öldürümesinin ardından günlerce ağlar ve en sonunda da tanrı Zeus tarafından haline acındığı için ıstırabınım son bulması için Spil Dağı eteğinde taşa çevrilir. Bölgede bulunan kayanın kadın başı şeklinde olduğu ve ağlayan bir yüz olduğu söylenir. Ücretsiz şekilde giriş yapılan kamp alanında herhangi bir tesis, tuvalet, çeşme alanı yoktur. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Ağlayan Kaya (Niobe) Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Karaköy Semti Çaybaşı, Manisa

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ağlayan Kaya (Niobe) Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Keyfi Garden Park Kamp Alanı

3. Keyfi Garden Park Kamp Alanı

Manisa-Salihli kamp alanlarından biri olan Keyfi Garden Park Kamp Alanı, şehir merkezine 85 km uzaklıkta özel araçlarınızla ve Salihli ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabileceği kamp alanıdır. Çam ormanları ile çevrili olan kamp alanında çadır ve karavan kampçılığı, piknik, günübirlik geziler, yürüyüşler yapabilirsiniz. Keyfi Garden Park Kamp Alanında herhangi bir tesis, tuvalet, çeşme, gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz. Kamp alanına yakında giriş bölgesinde büfe bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Keyfi Garden Park Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır. Kamp alanı girişinde büfe, piknik masaları, yürüyüş alanları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Allahdiyen, 45370 Salihli/Manisa

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Keyfi Garden Park Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Türkmen Şelalesi Kamp Alanı

4. Türkmen Şelalesi Kamp Alanı

Manisa-İzmir arasında bulunan kamp alanlarından Türkmen Şelalesi Kamp Alanı, bölgenin doğal güzelliklerinden, sakin, sessiz, tertemiz havası ile ziyaretçilerini ağırlayan kam alanıdır. Türkmen Şelalesinin diğer bir adı da Su Uçan Şelalesi olarak da bilinmektedir. Türkmen Şelalesi Kamp Alanına aktarmalı olarak toplu taşıma araçları ya da özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.  Şelaleye araçlarınızla geldiğinizde 2 km uzağa aracınızı park edip geri kalan yolu yürümeniz gerekiyor. Şelale suyu 10 metre yükseklikten aşağı akmaktadır. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelirken hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Türkmen Şelalesi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Turgutlar, 35660 Menemen/Manisa- İzmir arası

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Türkmen Şelalesi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Sülüklü Göl Kamp Alanı, Manisa Kamp Alanları

5. Sülüklü Göl Kamp Alanı, Manisa Kamp Alanları

Manisa-Şehzadeler bölgesinde bulunan kamp alanlarından biri olan Sülüklü Göl Kamp Alanı, Spil Dağı Milli Parkı doğusunda bulunmaktadır. Çam ağaçlarının, doğanın suya yansıması muhteşem bir görsel sunmaktadır. Göl çevresinde kamp kurabilir,  yürüyüşler yapabilir, piknik yapabilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Sülüklü Göl Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır. Milli parkın çevresinde büfe, tuvalet, çeşme bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Ayvacık, 45000 Şehzadeler/Manisa

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sülüklü Göl Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Manisa Ücretli Kamp Alanları

6. Spil Dağı Orman Köşkleri Kamp Alanı

6. Spil Dağı Orman Köşkleri Kamp Alanı

Manisa ücretli kamp alanları listesinde bulunan Spil Dağı Orman Köşkleri Kamp Alanı, Manisa’nın en bilenen, bölge ile özdeşleşen, popüler yerlerinden olan Spil Dağı orman köşkleri ile de dikkat çekmektedir. Çadır ve karavan kampçılığının yanında orman köşklerinde de konaklama imkânı olan alanda tuvalet, çeşme, elektrik, banyo, mutfak alanı gibi olanaklar bulunmaktadır. Her ihtiyacınızın düşüldüğü kamp alanında şehrin tüm stresini atabilirsiniz. Spil Dağı Orman Köşkleri Kamp Alanına özel araçlarınızla ya da minibüsler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Spil Dağı Orman Köşkleri Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, mutfak alanı, televizyon, ocak, otopark alanı gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Hafta içi 1+1 evler 300 TL, hafta sonu 400 TL. Hafta içi 2+1 evler 500 TL, hafta sonu 600 TL. Yılbaşı 1+1 evler 1000 TL, 2+1 evlerde konaklama ücreti ise 1500 TL’dir. Fiyatlar güncel değildir, sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: At Alanı Mevkii Spil Dağı Milli Parkı, 45000 Manisa

Telefon: 0533 618 81 49

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Spil Dağı Orman Köşkleri Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Süreyya Tabiat Parkı Kamp Alanı

7. Süreyya Tabiat Parkı Kamp Alanı

Süreyya Tabiat Parkı, Manisa’nın çam ağaçlarının kokusu ve kuş cıvıltılarının içinde vakit geçirip konaklayabileceği kamp alanıdır. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır. Süreyya Tabiat Parkı Kamp Alanına özel araçlarınızla toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında günü birlik geziler, piknik, yürüyüşler de yapabilirsiniz.

Kamp olanakları: Süreyya Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, mescit, çocuk oyun alanları, kır evleri, otopark alanı gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 4,5 TL, öğrenci 2,5 TL, bisiklet 4,5 TL, motosiklet 10 TL, otomobil 14 TL, minibüs 41 TL, midibüs 68 TL, otobüs 135 TL. fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: E881, 45110 Kayapınar Köyü/Manisa Merkez/Manisa

Telefon: (0312) 207 50 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Süreyya Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Obasya Kamp Alanı, Manisa Kamp Alanları

8. Obasya Kamp Alanı, Manisa Kamp Alanları

Manisa şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunan Obasya Kamp Alanı, Türk Asya yaşam kültürünü korumak ve gelecek nesillere aktarmak için açılan keçe kaplı yuvarlak konaklama yerlerinden oluşan kamp alanıdır. Tesis iki bölümden oluşmaktadır. Diğer bölümde de Yörüklerin geleneksel mimarisine sadık kalınarak oluşturulmuş toprak damlı taş evler bulunmaktadır. Kamp alanında bu konaklama alanlarının yanı sıra çadır ve karavan konaklama imkânı da bulunmaktadır. Obasya Kamp Alanında tuvalet, çeşme, elektrik, restoran, mini bar, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır. Kamp alanı özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Obasya Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, restoran, büfe, mini bar, elektrik, otopark alanı gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kahvaltı dâhil 2 kişilik konaklama ücreti 350 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Ortaköy Köyü/Manisa Merkez/Manisa, 45110 Yunusemre/Manisa

Telefon: 0532 166 72 46 – 0533 478 17 11

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Obasya Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Mesir Tabiat Parkı Kamp Alanı

9. Mesir Tabiat Parkı Kamp Alanı

Manisa-Yunusemre ilçesinde bulunan Mesir Tabiat Parkı Kamp Alanı, şehir merkezine 2 km uzaklıkta özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı şehir merkezine de yakın konumda olduğu için oldukça avantajlı bir alandır. Sadece çadır kampçılığı yapılan kamp alanında piknik, günübirlik geziler de yapılmaktadır. Kamp alanı içinde lokanta, büfe, mini bar, tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Mesir Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, restoran, büfe, mini bar, elektrik, otopark alanı gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 5 TL, öğrenci 2,5 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet 10 TL, otomobil 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL ve otobüs 150 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Turgutalp, 45030 Yunusemre/Manisa

Telefon: (0236) 237 10 61

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mesir Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Şehzadeler Gençlik Kampı

10. Şehzadeler Gençlik Kampı

Manisa Şehzadeler Gençlik Kampı, her yıl belirli dönemlerde yapılan gençlik kamplarının düzenlendiği yerlerden biridir. Bölgede okçuluk, voleybol, masa tenisi, el sanatları, yüzme, doğa sporları gibi birçok aktivite bulunmaktadır. Alanda çadır ve oda konaklamalı alanlar bulunuyor. Şehzadeler Gençlik Kampı alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, restoran, büfe, yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Şehzadeler Gençlik Kampı Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, restoran, büfe, yürüyüş parkurları, okçuluk, voleybol, masa tenisi, el sanatları, yüzme, doğa sporları, 4’er kişilik 40 adet bungalov, 4’er kişilik 16 adet yatakhane gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Güncel kamp ücretlerini öğrenmek için kamp alanına arayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Şehzadeler, Manisa

Telefon: 0236 588 11 30

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Şehzadeler Gençlik Kampı Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Malatya Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*