Şarkikaraağaç Nerede? Isparta Şarkikaraağaç’a Nasıl Gidilir?

Şarkikaraağaç nerede

Şarkikaraağaç Nerede? Şarkikaraağaç Türkiye’nin güneyinde bulunan Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Şarkikaraağaç ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 26 bindir. Şarkikaraağaç ilçesine komşu ilçeler Isparta’nın ilçelerinden kuzeybatıda Yalvaç, batıda Gelendost, güneybatıda Eğirdir ve güneyde Yenişarbademli ilçeleriyle birlikte kuzey ve doğuda da Konya’nın Hüyük, Doğanhisar ve Akşehir ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 1068 kilometrekaredir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 118 kilometredir. Şarkikaraağaç İlçesi harita konumu olarak 38° 4′ 47.2656” Kuzey ve 31° 21′ 42.4512” Doğu gps koordinatları arasında yer almaktadır. Şarkikaraağaç’ın ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 1168 metredir. Şarkikaraağaç ilçesinde toplamda 15 mahalle vardır.

Şarkikaraağaç Nerede? Şarkikaraağaç Haritası

Şarkikaraağaç nerede

Şarkikaraağaç’a Nasıl Gidilir?

Şarkikaraağaç’a ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Şarkikaraağaç merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Şarkikaraağaç merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Şarkikaraağaç Nerede, Şarkikaraağaç Yol Tarifi, Şarkikaraağaç’a rota oluşturmak için tıklayınız…

Şarkikaraağaç Nerede? Karayolu ile Şarkikaraağaç’a Ulaşım

Isparta merkez ilçesinden D330 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 37 dakikada Şarkikaraağaç ilçesine ulaşılabilmektedir. Aynı şekilde Eğirdir ilçesinden D330 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 3 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Gönen ilçesinden D330 Yolu kullanılarak yaklaşık 1 saat 43 dakikada Şarkikaraağaç ilçesine erişim sağlanabilir. Gelendost İlçesinden Isparta Konya Yolu/D330 Yolu üzerinden yaklaşık 36 dakikada Şarkikaraağaç’a ulaşım sağlanmaktadır. Uluborlu ilçesinden de D320 Yolunu kullanarak yaklaşık 1 saat 20 dakikada Şarkikaraağaç’a ulaşım sağlanmaktadır. Sütçüler ilçesinden ise Isparta Konya/D330 Yolunu kullanarak yaklaşık 1 saat 49 dakikada Şarkikaraağaç’a ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Şarkikaraağaç’a Ulaşım

Şarkikaraağaç ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Şarkikaraağaç’ta yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Şarkikaraağaç ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Şarkikaraağaç Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Şarkikaraağaç Merkez’den çevre ilçelerine halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Yalvaç ilçesinden halk otobüsleri kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Şarkikaraağaç’a ulaşılabilir. Kentin farklı noktalarından Şarkikaraağaç’a kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Şarkikaraağaç ilçe merkezinden Isparta merkez ilçesine de hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Şarkikaraağaç İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Isparta Şarkikaraağaç ilçesine ulaşım için hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Keçiborlu mahallesi mevkiisinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan özel araçla veya toplu taşıma araçlarıyla Şarkikaraağaç ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aracınız ile D320 Yolu Üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 54 dakikada Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak D330 Yolu Üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 43 dakikada Konya Havalimanı’na erişim sağlayabilirsiniz.

Şarkikaraağaç Nereye Bağlı? Şarkikaraağaç Hangi Bölgemizdedir?

Şarkikaraağaç İlçesi Akdeniz Bölgesinde Isparta kentinde yer almaktadır. Şarkikaraağaç farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Şarkikaraağaç İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır.

Yüzey şekilleri ovalık ve dağlık yapıdadır. Isparta’nın en doğu bölümünde yer almaktadır. İklim çeşitliliği yönünden oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede genellikle Karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında geçişler hâkim olup, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir.

Şarkikaraağaç nerede

Isparta Nerede? Isparta Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde yer alan Isparta kenti, Kuzeyinde Afyon, doğusunda Konya, güneyinde Antalya, batısında ise Burdur ve Denizli illeriyle komşudur. Topoğrafik yapısı dağlık ve ovalık alanlardan oluşmaktadır. Isparta İstanbul arası 572 kilometre, Isparta Ankara arası 381 kilometre, Isparta İzmir arası 404 kilometre, Isparta Antalya arası 127 kilometre ve Isparta Konya arası 240 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*