Silifke Kamp Alanları – Silifke Ücretli ve Ücretsiz 7 Kamp Yeri

Silifke Kamp Alanları. Silifke ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 7 kamp alanı bulunmaktadır.

Silifke, ülkemizin en çok tercih edilen doğa ile iç içe, birçok sahil kenarında deniz yerleri ve plajları, tarihi yerlerin bulunduğu Mersin’in ilçesidir. Her yıl yerli yabancı birçok turist Silifke’de bulunan deniz, plaj ve yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaraya sahip alanları gezip görülmek için tercih ediyor. Silifke ilçesinde her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Silifke’de bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yem yeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Silifke Ücretsiz Kamp Alanı

1. Akyar (Narlıkuyu) Koyu Kamp Alanı

Akyar (Narlıkuyu) Koyu Kamp Alanı

Mersin’in en güzel en görkemli yerlerinden biri olan Akyar Koyu, Silifke’ye 20 km uzaklıkta, Mersin şehir merkezine ise 2 saatlik mesafede yer almaktadır. Akyar Koyu, Turizm Bakanı tarafından Mersin’in turizm cazibe merkezi ilan edilmiştir. Koyda hem kampçılık yapabilir hem de serin tertemiz sularında serinleyebilirsiniz. Ayrıca burada yer alan Cennet-Cehennem Mağarasını da ziyaret edebilirsiniz. Koyun etrafı kayalık bir bölgedir ve bu kayalıklardan denize atlayarak suyun keyfini çıkarabilirsiniz.

Akyar (Narlıkuyu) Koyu Kamp Alanına özel araçlarınızla ve bölgenin yakınına kadar minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kampçılığın yanı sıra günübirlik geziler, deniz keyfi ve piknik yapmak için de tercih edebilirsiniz. Kamp alanı çevresinde yer alan yerleşim yerlerinden tuvalet, çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Akyar (Narlıkuyu) Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır. Ancak kamp alanı çevresinde bulunan yerleşmelerinden ve bakkallardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Narlıkuyu, 33940 Silifke/Mersin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Akyar (Narlıkuyu) Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Eğribük Koyu (Barbaros Adası) Kamp Alanı

Eğribük Koyu (Barbaros Adası) Kamp Alanı

Eğribük Koyu (Barbaros Adası) Kamp Alanı, Mersin şehir merkezine 1 saat 15 dakika uzaklıkta bulunan taş plaj alanına sahip olan, serinlemek ve denize girmek için tercih edebileceğiniz kamp alanlarından biridir. Koy 2 km’lik çakıl taşları ile döşeli bir alandır. Eğribük Koyu’nun diğer adı da Barbaros Adası’dır. Muhteşem bir görüntüye sahip koy etrafında tarihi kalıntılarda bulunmaktadır. Eğribük Koyu (Barbaros Adası) Kamp Alanında herhangi bir tesis, market, tuvalet, elektrik gibi olanaklar bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına gelirken hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Eğribük Koyu (Barbaros Adası) Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Akdere, 33900 Silifke/Mersin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Eğribük Koyu (Barbaros Adası) Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Narlıkuyu Koyu Kamp Alanı, Silifke Kamp Alanları

Narlıkuyu Koyu Kamp Alanı

Muhteşem görkemli bir görünüşe, güzelliğe sahip olan Narlıkuyu Koyu Kamp Alanı, Mersin’in en popüler yerlerinden biridir. Tertemiz suyu, mavinin ve yeşilin bir arada olduğu doğası ile Narlıkuyu Koyu kamp yapmak isteyenler için muhteşem bir alana sahiptir. Narlıkuyu Koyu Kamp Alanına özel araçlarınız ile ve ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için bölgeye gelirken hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Narlıkuyu Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Narlıkuyu, 33940 Silifke/Mersin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Narlıkuyu Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Silifke Ücretli Kamp Alanları

4. Akçakıl Kamping Restaurant

Akçakıl Kamping Restaurant

Mersin bölgesinde yer alan ücretsiz kamp alanlarının ardından ücretli şekilde kamp yapılan alanlarına göz atalım ilk sıra da Mersin’in Silifke ilçesinde yer alan Akçakıl Kamping Restaurant, Mersin şehir merkezine 113 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanı kumsalı ince çakıllar ile doludur. İlk olarak sığ olsa da denizi ilerledikçe derinleşiyor. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanı yeşilin mavinin bir arada olduğu doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz bir kamp alanıdır. Kamp alanında konaklayabilmeniz için bungalov evlerde bulunmaktadır. Ücretli kamp alanı olanaklarından olan yerde tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, restoran gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Akçakıl Kamping Restaurant Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, çocuk oyun alanları, güvenlik kontrol noktaları, denize girilebilir alan, sıcak su, büfe, restoran, çadır, karavan ve bungalov konaklama imkanı, gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kendi çadırında konaklama kişi başı 180 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Taşucu, 33980 Silifke/Mersin

Telefon: (0324) 741 44 51

Sosyal Medya Sayfası: facebookl 

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Akçakıl Kamping Restaurant Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Boğsak Kamping, Silifke Kamp Alanları

Boğsak Kamping

Mersin’in Silifke ilçesinde yer alan Boğsak Kamping, Mersin şehir merkezine 1,5 saatlik uzaklıkta bulunan doğal bir tatil yeridir. Burası hem kampçılık yapabileceğiniz hem de denize girip serinleyebileceğiniz, balık tutabileceğiniz bir tatil yeridir. Ayrıca çadır ve karavan kampçılığı yapılabilen alanda denizde tekne ve sandal gezintisi de yapabilirsiniz. Tuvalet ve çeşme de bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Boğsak Kamping Alanına bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo elektrik, tekne ve sandal geziler, büfe, denize girilebilir alan, çadır ve karavan konaklama alanı gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: araç giriş 150 TL, çadır kiralama 200 TL. Ayrıca haftalık veya aylık kira ödemesi yaparak da konaklama yapılabilmektedir. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: İmamuşağı, 33990 Silifke/Mersin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Boğsak Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Atakent Belediyesi Kapızlı Kamp Alanı

 Atakent Belediyesi Kapızlı Kamp Alanı

Mersin-Silifke de bulunan Kapızlı Kamp Alanı, Mersin şehir merkezine 1,5 saatlik uzaklıkta kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz kam yeridir. Birçok sahili bulunan Mersin bölgesinde doğanın yemyeşil görüntüsü ile masmavi doğası ziyaretçilerine keyifli bir kamp imkanı sunar. Yoğun ilgi gören kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkanlar bulunmaktadır. Kamp alanı yakınlarında bulunan yerleşim yerlerindeki marketlerden de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Kapızlı Kamp Alanına bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, denize girilebilir alan, voleybol ve mini futbol alanı, çadır konaklama, yürüyüş alanları gibi imkanlar bulunmaktadır. Yeme-içme ihtiyaçları için kamp alanı yolunda bulunan yerleşim yerlerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kamp alanına giriş ücreti 50 TL’dir. Kamp alanı fiyatları sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Sazbaşı Mh., Atakent Bld. Kapızlı Kampı, 33990 Atakent Bld./Silifke/Mersin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kapızlı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanı

Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanı

Mersin’in Silifke ilçesinde yer alan Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanı, tertemiz görkemli bir plaja ve denize sahiptir. Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır kampçılığı yaparken denizin ve doğanın da keyfini çıkarabileceğiniz kamp alanında piknik ve yürüyüşler de yapabilirsiniz.

Kamp olanakları: Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanına bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, denize girilebilir alan, soyunma kabinleri, piknik alanları, çadır konaklama, yürüyüş alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstrmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeşilovacık, 33920 Silifke/Mersin

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Mersin Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*