Zeytinburnu Nerede? İstanbul Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Zeytinburnu Nerede

Zeytinburnu Nerede? Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul kentinin bir ilçesidir. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bu ilçenin nüfusu yaklaşık olarak 287.000’dir. Zeytinburnu ilçesinin sınır komşu ilçeleri; doğuda Fatih, kuzeyde Eyüp Sultam ve Bayrampaşa, kuzeybatısında Esenler, batıda da Güngören ve Bakırköy ilçeleridir. Zeytinburnu ilçesinin İstanbul kent merkezi ile arasındaki uzaklık yaklaşık olarak 4 km’dir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 12 km2’dir ve Türkiye’nin 954. en büyük ilçesidir. Zeytinburnu ilçesi harita konumu olarak 40° 59′ 26.2860” Kuzey ve 28° 53′ 46.1004” Doğu koordinatları arasında yer almaktadır. İlçenin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 24 metredir. İlçede toplamda 13 mahalle bulunmaktadır.

Zeytinburnu Nerede? Zeytinburnu Haritası

Zeytinburnu Nerede

Zeytinburnu’na Nasıl Gidilir?

Zeytinburnu ilçesine ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Zeytinburnu’na kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Zeytinburnu ilçesine ayrıca, Marmaray ve vapur hatları kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Zeytinburnu Nerede, Zeytinburnu Yol Tarifi, Zeytinburnu‘na rota oluşturmak için tıklayınız…

Zeytinburnu Nerede? Karayolu ile Zeytinburnu’na Ulaşım

Karayolu ile Kadıköy’den İstanbul Çevre Yolu üzerinden yaklaşık 44 dakikada Zeytinburnu ilçesine ulaşılabilmektedir. Farklı olarak Avrasya Tüneli üzerinden yaklaşık 26 dakikada Zeytinburnu’na ulaşabilirsiniz. Üsküdar’dan ise O-1 otoyolunu kullanarak yaklaşık 36 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Farklı alternatif olarak Avrasya Tüneli üzerinden de yaklaşık 28 dakikada Zeytinburnu’na ulaşım sağlanmaktadır. Aynı şekilde Ataşehir ilçesinden İstanbul Çevre Yolu ve O-2 otoyolunu kullanarak yaklaşık 51 dakikada Zeytinburnu’na ulaşım sağlanmaktadır.

İstanbul ili Zeytinburnu ilçesi ulaşım bağlantılarını İETT Nasıl giderim sisteminden ulaşmak için tıklayınız.

Denizyolu ile Zeytinburnu’na Ulaşım

Zeytinburnu Nerede? Denizyolu ile ulaşım alternatifinde, öncelikle vapur yolculuğu için İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Beşiktaş’tan Eminönü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Beşiktaş’tan Eminönü’ne gün içinde farklı zamanlarda birden çok vapur seferleri düzenlenmektedir. Ardından Eminönü’nden farklı otobüs ve tramvay hatlarını kullanarak Zeytinburnu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kadıköy tarafından önce Üsküdar’a ulaşarak ardından İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilir ve oradan farklı otobüs ve minibüs aktarmaları ile Zeytinburnu ilçesine ulaşabilirsiniz.

Farklı bir alternatif olarak Üsküdar iskelesinden İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilir, otobüs ve tramvay aktarmaları ile Zeytinburnu’na ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Zeytinburnu’na Ulaşım

Zeytinburnu'na Nasıl Gidilir

Avrupa Yakasında bulunan ilçelerden otobüs hatlarını kullanarak Zeytinburnu ilçesine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Beşiktaş’tan farklı otobüs ve tramvay aktarmaları Zeytinburnu’na ulaşmak mümkündür.

Esenyurt’tan farklı otobüs hatları doğrudan ve rahatlıkla Zeytinburnu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak birkaç farklı otobüs ve tramvay aktarmalarıyla Zeytinburnu’na ulaşmanız mümkündür. Ayrıca farklı alternatif olarak minibüste tercih edilebilir.

Fatih ilçesinden ise farklı otobüs aktarmalarını kullanarak Zeytinburnu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Fatih güzergâhında ayrıca farklı otobüs, tramvay ve minibüs hatlarını kullanarak Zeytinburnu’na ulaşılabilmektedir.

Anadolu yakası tarafından Zeytinburnu’na Marmaray ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy’den Marmaray kullanarak farklı aktarma noktalarında inip otobüs hatlarını veya minibüs hattını kullanarak Zeytinburnu’na ulaşabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak Üsküdar taraflarında Marmaray kullanarak Avrupa Yakası’na geçebilir ardından otobüs ve minibüs aktarmaları ile Zeytinburnu’na gidebilirsiniz.

Zeytinburnu İlçesinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Aracınız ile O-7 otoyolu üzerinden yaklaşık olarak 39 dakikada İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanacaksanız otobüs ve metrobüs hatlarını kullanarak Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Zeytinburnu’nda gezilecek yerler yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*