Abant Kamp Alanları – Bolu Abant Ücretli ve Ücretsiz 6 Kamp Yeri

Abant Kamp Alanları. Abant ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 6 kamp alanı bulunmaktadır.

Abant, ülkemizin en çok tercih edilen doğa ile iç içe, birçok yaylanın ve göllerin bulunduğu Bolu’nun ilçesidir. Her yıl yerli yabancı birçok turist Abant’ta bulunan göletleri ve yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaraya sahip alanları gezip görülmek için tercih ediyor. Abant ilçesinde her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Abant’ta bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yem yeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Abant Ücretsiz Kamp Alanı

1. Sinekli Yaylası Kamp Alanı

Sinekli Yaylası, Abant Gölü’ne yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Bolu-Düzce il sınırında yer alan kamp alanlarından biridir. Abant’ı kamp dönüşü ziyaret edebilirsiniz. Kamp alanı gür ve sık çam ağaçları ile çevrili yemyeşil çam ağaçları ile çevrilidir. Burada yürüyüşler, kampçılık, piknik gibi birçok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Sinekli Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için bölgeye gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Sinekli Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yayla da bulunan yöre halkından ihtiyaçlarınızı rica edebilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Sinekli Yaylası, 14800 Örencik/Mudurnu/Bolu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sinekli Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Pelitözü Yaylası Kamp Alanı

Yaylaların çoğunlukta olduğu Bolu’da şehrin bunaltıcı havasından kaçıp bol oksijenli, sakin ve sessiz bir ortam tercih etmek isteyenlerin tercih edeceği yerlerden bir diğeri de Pelitözü Yaylası Kamp Alanıdır. Abant Gölü’ne yakın bir konumda bulunan Pelitözü Yaylası, ailelerinde rahatlıkla tercih edip kamp kurup ya da piknik yapabileceği yerdendir. Yayla yüksek rakımlı olduğu için oldukça serin oluyor. Bu yüzden buraya gelirken hazırlıklı olmalı yanınızda ceket, hırka tarzı kıyafetlerde bulundurmalısınız. Çadır kampçılığı için uygun olan kamp alanında herhangi bir tesis, tuvalet, elektrik gibi imkanlar bulunmuyor. Pelitözü Yaylası Kamp Alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Pelitözü Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yayla da bulunan yöre halkından ihtiyaçlarınızı rica edebilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Bolu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Pelitözü Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Mudurnu Kamp Alanı

Bodrum Çadır Kamp Yerleri

Bolu’nun her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan tatil yerlerinden birisi olan Mudurnu Kamp Alanı, Mudurnu ilçesinde yer almaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz kamp alanında göl bulunmaktadır. Gölde sazan, alabalık, gümüş balıkları bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı Mudurnu ilçesinden karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Mudurnu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Mudurnu/Bolu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mudurnu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Abant Ücretli Kamp Alanları

4. Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı, Bolu’dan 30 km uzaklıkta, Aladağ göletinin kıyısında yer alan sakin, doğa ile iç içe bir ortamda yer almaktadır. Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı, çadır kampçılığının yanı sıra bungalov konaklama imkanı da sunmaktadır. Alanda tuvalet, çeşme, yüzme havuzu, büfe gibi birçok olanak sunulmaktadır. Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanına Bolu’dan Karacasu yolunu takip ederek Kizik Yaylası yol ayrımından sonra ulaşabilirsiniz.

Kamp olanakları: Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan lokantadan yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, çadır ve bungalov konaklama, yüzme havuzu, spor sahası, güvenlik noktaları, mescit, etkinlik alanı, yürüyüş ve bisiklet parkurları, otopark alanı gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 5 TL, öğrenci 2,5 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet 10 TL, otomobil ve kamyonet 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 80 TL, otobüs 135 TL. 1 ünite çadır 30 TL, 1 ünite karavan 40 TL, 2 yataklı kır evi 265 TL, 3 yataklı kır evi 335 TL ve 4 yataklı kır evi 405 TL’dir.

İletişim Bilgileri

Adres: Çamyayla Köyü Yolu, 14030 Çamyayla/Bolu Merkez/Bolu

Telefon: (0374) 215 36 13

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Abant Gölü Kamp Alanı

Bolu’nun doğal güzelliklerinden biri olan Abant Gölü, ücretli bir şekilde giriş yapıp kamp yapabileceğiniz, tuvalet, çeşme, aydınlatma, uzatma kabloları ile elektrik imkanı gibi birçok olanak sunulan tatil yerlerinden biridir. Ayrıca kamp alanı karavan içinde uydur. Park yolunda bulunan Highway alışveriş merkezinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Abant Gölü Kamp Alanında park yolunda bulunan alışveriş yerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, aydınlatma, uzatma kabloları ile elektrik imkanı, çadır ve karavan konaklama, piknik ve mangal alanı gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 5 TL, otomobil 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL, otobüs 130 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Abant Yolu, 14800 Örencik/Mudurnu/Bolu

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Abant Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı

Bolu ücretli kamp alanları listesinde son sırada yer alan Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı, özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören, kampçılık, piknik, düğün çekimleri gibi birçok açıdan tercih edilen doğa yerlerinden birisidir. Alanda bulunan Gölcük Kır Evleri, altışar kişilik odalara sahip, odalarda TV, sıcak su, elektrik gibi imkanlar bulunmaktadır. Kamp alanında bulunan restoranlarda yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanında park yolunda bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, çadır ve kır evleri konaklama, kır evleri içinde TV, Elektrik, sıcak su, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, piknik alanı gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 5 TL, motosiklet 9 TL, otomobil 18 TL, minibüs 54 TL, minibüs 90 TL, otobüs 162 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Gölcük Milli Parkı No:587, 14030 Mesciler/Bolu Merkez/Bolu

Telefon: 444 2 658

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Bolu Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*