Alanya Kamp Alanları – Alanya Ücretli ve Ücretsiz 7 Kamp Yeri

Alanya Kamp Alanları. Alanya ilçesinde bulunan ücretli ve ücretsiz olarak toplam 7 kamp alanı bulunmaktadır.

Alanya, Antalya’nın turistik açıdan oldukça rağbet gören sahili, koyu, tarihi ve antik kalıntılara sahip alanları ile sevilen, gezip görülmesi gereken doğa harikası alanlara sahip olan bir ilçesidir. Her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa denizin ve manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Alanya’da bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yem yeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Alanya Ücretsiz Kamp Alanları

1. Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Antalya’nın ilçesi Alanya’nın İmamlı Bölgesinde bulunan Aytap Antik Kenti Kamp Alanı, bölgede bulunan gölet ile birlikte eşsiz bir doğal güzellik sunmaktadır. Aytap Antik Kenti Kamp Alanı Alanya ilçe merkezine 33 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun bir alan olan Aytap Antik Kenti Kamp Alanına ister özel araçlarınızla ister Mersin Anamur otobüsleri ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca kamp alanı Gazipaşa’ya da 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanına yakın bir mesafede 200 metre uzaklıkta bulunan restorandan yiyecek, elektrik, su gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Aytap Antik Kenti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce ya da 200 metre uzaklıktaki restorandan tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanın yakınında bulunan restorandan tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklardan da yararlanabilirsiniz. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: İmamlı, Alanya, Antalya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Aytap Antik Kenti Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Kleopatra Plajı Kamp Alanı

Kleopatra Plajı Kamp Alanı

Alanya’da ücretsiz kamp yapılabilecek doğal bir güzelliğe sahip plajlarından biri olan Kleopatra Plajı Kamp Alanı, ilçe merkezinde bulunmaktadır. Masmavi denizi ve doğanın yemyeşil görüntüsü ile rahatça kamp kurup doğanın keyfini çıkarabileceğiniz, yürüyüşler yapabileceğiniz, denize girip güneşlenebileceğiniz bir alandır. Kamp için gelen misafirler bu bölgede bulunan otel ve pansiyonların, market ve büfelerin imkanlarından yararlanarak yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

İlçe merkezinde 2 km uzaklıkta yer alan Kleopatra Plajı Kamp Alanına yürüyerek, çevre illerden gelenlerden özel araçları ile ya da Alanya’ya gelen ilçe ya da şehirlerarası otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Kleopatra Plajı Kamp Alanın çevresinde yer alan restoran büfe ve otellerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanın yakınında bulunan restorandan tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklardan da yararlanabilirsiniz. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kleopatra Plajı Alanya / Antalya

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kleopatra Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Alanya Bahçeleri Kamp Alanı

Alanya Bahçeleri Kamp Alanı

Alanya Mahmutseydi mevkiinde bulunan Alanya Bahçeleri Kamp Alanı, özellikle hafta sonlarını değerlendirmek için sık sık gelinen hem dinlenmek hem de kamp yapmak için tercih edilen alanlardan biridir. Ücretsiz bir şekilde kamp yapabileceğiniz geniş bir alana sahip olan Alanya Bahçeleri Kamp Alanında çay bahçesi, çocuklar için oyun alanı, yürüyüş alanları bulunmaktadır. Kamp alanı ilçe merkezine de yakın olduğu için ihtiyaçlarınızı rahatlıkla çevredeki işletmelerden karşılayabilirsiniz. Kamp alanın bir avantajı da denize yakın konumda olduğu için denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Alanya Bahçeleri Kamp Alanına ilçe merkezinde iseniz yürüyerek, özel araçlarınızla ya toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araçlar ile gelenler için otopark alanı da bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Alanya Bahçeleri Kamp Alanın çevresinde yer alan restoran büfe ve otellerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanın yakınında bulunan restorandan tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklardan da yararlanabilirsiniz. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Saray, Güzelyalı Cd. No:6, 07400 Alanya/Antalya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Alanya Bahçeleri Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Dim Çayı Kamp Alanı

Dim Çayı Kamp Alanı

Dim Çayı, Alanya’ya yaklaşık 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Alan hem kamp yapmak için hem de hafta sonları piknik yapmak için tercih edilen bir yerdir. Kamp alanında ihtiyaçların karşılanması için işletmeler bulunmaktadır. Buralardan yararlanabilir yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Dim Çayı Kamp Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çayın soğuk suyunda serinleyebilir, baraja yakın olan taraflarında rafting yapabilirsiniz. Bölgede yer alan Dim Mağarasını da görmeden dönmemelisiniz.

Kamp olanakları: Dim Çayı Kamp Alanın çevresinde yer alan restoran ve büfe ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanın yakınında bulunan restorandan tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklardan da yararlanabilirsiniz. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0242) 518 14 44

Adres: Akçatı Mah. Baraj Sok. Dim çayı Anadolu Köyü, 07400 Alanya/Antalya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Dim Çayı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Alanya Ücretli Kamp Alanları

5. Mutlu Kamping

Mutlu Kamping

Antalya ücretli kamp alanları listesinde yer alan diğer bir yerde Alanya’da bulunan Mutlu Kamping alanıdır. Kamp alanı Avsallar Yeşil Türkiye Ormancılar Sitesi’nde yer alan kamp alanının yanında İncekum Sahil Plajı bulunmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanında restoran, market, tuvalet, elektrik, çeşme, internet, yürüyüş ve bisiklet parkurları bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Mutlu Kamping Alanında bulunan tesislerden ve restoranlardan yemek yiyebilir, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, sıcak su, elektrik, internet, ücretli kahvaltı ve yemek yerleri bisiklet ve yürüyüş parkurları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 50 TL,süit bungalov 200 TL ve double bungalov 225 TL.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0242 522 55 54 – 0542 420 0 777

Adres: Avsallar Yeşil Türkiye Ormancılar Sitesi, Alanya / Antalya

Sosyal Medya Sayfası: instagram

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mutlu Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Perle Kamping

Perle Kamping

Perle Kamping Alanı Antalya’nın ilçesi Kargıcak’ta yer almaktadır. Kamp alanı şehir merkezine 113 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanına özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçlarınızla ulaşabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygunda olan bu alanda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz restoran, tuvalet, internet gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Perle Kamping Alanında bulunan tesislerden ve restoranlardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, internet, elektrik, denize girilebilir alan gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 100 TL.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0242) 526 20 66

Adres: Kargıcak, 07435 Alanya/Antalya

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Perle Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. İncekum Orman Kamp Alanı, Alanya Kamp Alanları

İncekum Orman Kamp Alanı

İncekum Orman Kamp Alanı, Antalya-Alanya, İncekum mevkiinde bulunmaktadır. Antalya şehir merkezine 120 km, Alanya ilçe merkezine ise 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ağaçların ve bitki örtüsünün içerisinde sakin bir kamp imkanı sunan İncekum Orman Kamp Alanı bunun yanında 2,5 km uzunluğundaki plajı ile dedeniz tatili içinde muhteşem bir fırsat sunmaktadır. Özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma kullanacaklar Alanya-Manavgat otobüsleri ile kamp alanına ulaşabilirler. Kamp alanında tuvalet, banyo, piknik alanları ve masaları, yürüyüş yolları gibi birçok imkan sunulmaktadır.

Kamp olanakları: İncekum Orman Kamp Alanında bulunan tesislerden, restoran ve kafelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, masa ve sandalyeler, yürüyüş alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: 4 kişilik çadır kurma yeri 90 TL, 4 kişilik çadır + çadır kiralama yeri 150 TL, karavan yeri 120 TL. Ayrıca 18 TL ücret ile tesiste kahvaltı da yapabilirsiniz. kişi başı 16 TL, indirimli 8 TL, motorsiklet giriş ücreti 32 TL, otomobil 48 TL, minibüs 144 TL, midibüs 240 TL.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0242) 517 16 11

Adres: İncekum Mevki, 07400 Alanya/Antalya

Sosyal Medya Sayfası:  facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan İncekum Orman Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Antalya Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*