Manavgat Kamp Alanları – Manavgat Ücretli ve Ücretsiz 9 Kamp Yeri

Manavgat Kamp Alanları. Manavgat ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 10 kamp alanı bulunmaktadır.

Manavgat, Antalya’nın oldukça rağbet gören, her yıl yerli yapancı birçok turisti çeken, sahili, koyu, tarihi ve antik kalıntılara sahip alanları ve yemyeşil doğasıyla sevilen, gezip görülmesi gereken doğa harikası alanlara sahip bir ilçesidir. Manavgat ilçesinde her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa denizin ve manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Manavgat’ta bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yem yeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Manavgat Ücretsiz Kamp Alanları

1. Side Plajları Kamp Alanı

Side Plajları Kamp Alanı

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan denize sıfır konumda bulunun uzun bir halk plajı bulunan Side Plajları Kamp Alanı, tatil, piknik, kampçılık için özellikle yaz aylarından sık sık tercih edilen yerlerdendir. Temiz denizi  ve kumsalı ile aileler içinde uygun bir kamp alanı olmuştur. Hafta sonları yoğun ilgi gördüğü için kalabalıktır. Sakin bir ortam istiyorsanız hafta içini tercih edebilirsiniz.

Side Plajları Kamp Alanına ulaşım oldukça kolay şekilde sağlanmaktadır. Özel araçlarınız ile ya da Antalya ve Manavgat gibi ilçelerden kalkan minibüsler ile kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu alanda gün batışını ve gün doğumunu izleyebilirsiniz. Plajda soyunma kabinleri, tuvalet, duş, çeşme, uygun fiyatlı şezlong bulabilirsiniz. Ayrıca merkezi bir yer de bulunduğu için ihtiyaçlarınızı kamp çevresinde yer alan tesislerden, restoranlardan, büfe ve marketlerden temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Side Plajları Kamp Alanını çevresinde bulunan restoran, büfe, market gibi tesislerden temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, banyo, soyunma kabinleri, şezlong, otopark gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Side Halk Plajı, Antalya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Side Plajları Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız

2. Tazı Kanyonu Manavgat Kamping

 Tazı Kanyonu Manavgat Kamping

Antalya’nın Manavgat ve Serik ilçeleri arasında bulunan Tazı Kanyonu Manavgat Kamping alanı, yüksek, uğraştırıcı bir tırmanış gerektiren doğa harikası bir manzaraya sahip alandır. Kanyon şehir merkezine 103 km uzaklıkta yer almaktadır. Kanyona özel araçlarınız ile gelecek iseniz Manavgat yolu üzerinden Beşkonak’a ardından Altınkaya üzerinden Tazı Kanyonuna ulaşım sağlayabilirsiniz. Kanyon yüksel ve dağlık bir bölge olduğu için 4×4 ya da motosiklet ile çıkabilirsiniz. Kanyonda herhangi bir tesis bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Tazı Kanyonu Manavgat Kamping Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Gaziler, Gaziler Köyü Yolu, 07550 Manavgat/Antalya

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Tazı Kanyonu Manavgat Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Beşkonak Kamp Alanı

Beşkonak Kamp Alanı

Antalya şehir merkezine 85 km uzaklıkta bulunan Beşkonak Kamp Alanı, Manavgat ilçesinin Karabük bölgesinde yer almaktadır. Kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma için Manavgat otobüsüne binip Beşkonak sapağında inerek buradan minibüslere binip kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı önceden temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Beşkonak Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Manavgat/ Antalya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Beşkonak Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Manavgat Ücretli Kamp Alanları

4. Wind Heaven Kamping( Windy Hill Camping)

Wind Heaven Kamping

Wind Heaven Kamping alanı Antalya’nın Kızılot bölgesinde yer almaktadır. Antalya şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan kamp alanına özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Deniz kenarında bulunan kamp alanı sakin, huzurlu, doğa ile iç içe bir ortam sunmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan alanda kahvaltı, öğle ve akşam yemeği imkanı bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Wind Heaven Kamping Alanında bulunan tesislerden yemek yiyebilir, ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, sıcak su, elektrik, yürüyüş alanları, şezlong ve şemsiye gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 35 TL, dört kişilik çadır konaklama 60 TL, çift kişilik oda konaklama 60 TL.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0555 510 05 51 – 0551 185 63 44- 0507 114 02 77

Adres: Kızılot, 07600 Manavgat/Antalya

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Wind Heaven Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Boğaz Otel Kamping, Manavgat Kamp Alanları

Boğaz Otel Kamping

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Titreyengöl Caddesinde yer alan Boğaz Otel Kamping alanı, Antalya şehir merkezine 77 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanına özel araçlarınızla ya da Antalya- Manavgat otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı ağırladığı misafirleri için birçok imkan sunmaktadır. Restoranlar, tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, havuz, sıcak su gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Boğaz Otel Kamping Alanında bulunan tesislerden yemek yiyebilir, ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, sıcak su, elektrik, internet, yürüyüş alanları, havuz gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 60 TL, karavan konaklama 130 TL.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0242) 756 96 91

Adres: Sorgun, Titreyengöl Cd. No:3, 07600 Manavgat/Antalya

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Boğaz Otel Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Köprülü Kanyon Milli Parkı Kamp Alanı

Köprülü Kanyon Milli Parkı Kamp Alanı

Köprülü Kanyonu Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunmaktadır. Antalya şehir merkezine 85 km uzaklıkta yer alan kanyona ulaşımı özel araçlarınız ile sağlayacak iseniz Serik ilçesinin 5 km ilerisinde Beşkonak Sapağına gelerek buradan Köprülü Kanyon’a ulaşabilir.  Eğer toplu taşıma ile gelecek iseniz Antalya–Manavgat arasında kalkan minibüslerine binerek Manavgat’a gelebilir ve buradan da Beşkonak Köyü’ne giden minibüsler ile kanyona ulaşabilirsiniz.

Kendi çadır ve karavanınızı kurarak kamp yapabilir ya da bölgeden kiralayabilirsiniz. Kamp alanında bulunan restoranlardan yemek yiyebilirsiniz.

Kamp olanakları: Köprülü Kanyon Milli Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerde ve restoranlarda yemek yiyebilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, yürüyüş alanları, çadır kiralama,  otopark, çay bahçesi gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 10 TL, öğrenci 5 TL, bisiklet 10 TL, motosiklet 20 TL, otomobil ve kamyonet 30 TL, minibüs 90 TL, midibüs 160 TL, otobüs 270 TL, 1 ünite günübirlik çadır konaklama ücreti 40 TL, günübirlik misafirhane konaklama ücreti 115 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Karabük, 07550 Manavgat/Antalya

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Köprülü Kanyon Milli Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Köprülü Kanyon Gökçesu Kamping

Köprülü Kanyon Gökçesu Kamping

Antalya şehir merkezine 90 km uzaklıkta bulunan Köprülü Kanyon Gökçesu Kamping alanı, Karabük Köyü, Gökçesu mevkiinde yer almaktadır. Kanyona özel araçlarınızla Manavgat- Antalya karayolundan Serik yönüne doğru giderek ulaşabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanında doğanın muhteşem manzarası ile güne başlayabilir gün doğumunu izleyebilirsiniz. Ayrıca rafting için de uygun olan kamp alanına tuvalet, banyo, çeşme, restoran otopark gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Köprülü Kanyon Gökçesu Kamping Alanında bulunan tesislerde ve restoranlarda yemek yiyebilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, yürüyüş alanları, internet kiralayabileceğiniz odalar gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 70 TL, minibüs, karavan ve moto-karavan konaklama 70-80 TL, çadır kiralama 160 TL (kahvaltı dâhil 200 TL). Banyolu Odada Konaklama + Kahvaltı 400 TL. şarj ünitesi 2 TL, çadır veya karavana özel elektrik 12 TL/günlük, buz 12 TL, 1 kg odun 2,50 TL, 1 kg alabalık 45 TL. 

İletişim Bilgileri

Telefon: 0533 522 32 05

Adres: Gökçesu Mevkii Kırkkonak, 07600 Köprülü Kanyon, Karabük Köyü/Antalya

Sosyal Medya Sayfası: facebook

İnternet Sayfası : http://www.gokcesu.net/

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Köprülü Kanyon Gökçesu Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Osay Kamping, Manavgat Kamp Alanları

Osay Kamping

Osay Kamping Alanı Antalya’nın Manavgat ilçesinde Kızılot Mahallesinde bulunmaktadır. Osay Kamping alanı Antalya şehir merkezine 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Özel araçlarınızla gidebileceğiniz kamp alanına Alanya-Manavgat ve Alanya-Antalya otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizin maviliği ve doğanın yeşilliğinin bir araya gelerek oluşturduğu bu muhteşem görüntüde çadır ve karavan kampçılığı yapabilirsiniz. Kamp alanında bulunan yeme- içme, tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkanlardan ücretli olarak yararlanabilirsiniz.

Kamp olanakları: Osay Kamping Alanında bulunan tesislerden ve restoranlardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, internet, elektrik, buzdolabı, sıcak su, cafe gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 50 TL, karavan konaklama 120 TL.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0242) 748 26 81

Adres: A. Hisar, Orhan Gazi Cd. No:4, 07600 Manavgat/Antalya

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Osay Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Mavi Cennet Kamping Pansiyon

Mavi Cennet Kamping Pansiyon

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Kızılot Mahallesinde yer alan Mavi Cennet Kamping Pansiyon, Antalya şehir merkezine 54 km uzaklıkta bulunmaktadır. Mavi cennet denilmesinde etkili olan denizin muhteşem rengi ve görüntüsü, hayran kalınacak bir güzelliğe sahiptir. özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçları ile kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı içinde uygun olan alanda kalabileceğiniz pansiyon, bu pansiyonda da internet, sıcak su, elektrik, gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Mavi Cennet Kamping Alanında bulunan tesislerden ve restoranlardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, internet, elektrik, buzdolabı, sıcak su, pansiyon, otopark gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 100TL, Pansiyonlar ise 500₺ gecelik.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0242) 748 34 55- 0533 717 95 32

Adres: Kızılot Mahallesi Sahil Küme Evler No:22, 07610 Manavgat/Antalya

Sosyal Medya Sayfası:  facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mavi Cennet Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Alanya Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*