Bahçeşehir Gezilecek Yerler – En Güzel 5 Yer

Bahçeşehir Gezilecek Yerler, yazımızda Bahçeşehir semtinde gezilebilecek yerleri ve gezi rotası detaylarını açıklayacağız. Yazımıza başlamadan önce Bahçeşehir semtimizle ile ilgili bazı genel bilgileri sizlere aktaralım.

Bahçeşehir semti Başakşehir İlçesine bağlıdır. İstanbul iline bağlı Avrupa yakasında yer alan Başakşehir, İstanbul’un en yeni ilçelerinden birisidir. Bahçeşehir semti, Spor tesisleri, büyük çaptaki park ve bahçeleri, alışveriş merkezleri, tarihten izler taşıyan yapıları ve cafe- restoran alanlarına sahip yaşam merkezidir.

Başakşehir Gezilecek Yerler yazımızı okumak için tıklayınız.

Bahçeşehir gezilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

1.Bahçeşehir Gezilecek Yerler de İlk Rotamız; Bahçeşehir Göleti

Toplam 26 bin metrekare alan üzerine kurulan Bahçeşehir Göleti, İstanbul’un ilk en büyük ve suni göletidir. İçerisinde farklı temalı oyun alanları, yürüyüş yolları, açık spor alanları, özel kulüpler çay bahçesi ve restoranlar bulunmaktadır.

Bahçeşehir Göletin hemen ilerisinde açık AVM’de yer almaktadır. Birçok ünlü restoran, cafe vb. markaların yer aldığı AVM ye gitmişken mutlaka Do&Ka ismindeki Dondurma ve Kahve mekanına gitmenizi öneririz.

DoKa Dondurma ve Kahve

Günlük, taze meyvelerle üretilen, katkı maddesiz, her biri birbirinden sağlıklı ve leziz 20 üzerindeki çeşit dondurması ve size özel çekilen ve isteğinize göre hazırlanan muhteşem kahvesiyle Do&Ka (Dondurma ve Kahve)’ya mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Yaz aylarında da oldukça kalabalık olan bölgede ‘Bahçeşehir Yaz Akşamları Şenliği’ adı altında açılan stantlarda farklı ürünler sergilenmekte, sokak çalgıcıları, konserler, ip cambazları animasyon gösterileri birçok etkinliğe ve eğlenceye ev sahipliği yapmaktadır.

Bahçeşehir gezilecek yerler Bahçeşehir Göleti

Bahçeşehir Göleti yol tarifi için tıklayınız.

2.Şelale Park Sosyal Tesisi

2016 yılından bu zamana hizmet veren Sosyal Tesisin bahçesi ağaçlarla çevrili olup içerisinde bir havuz ve ahşap oturma alanları mevcuttur. Farklı lezzetleri tadabileceğiniz Sosyal tesiste İtalyan mutfağından Karadeniz mutfağına birçok seçenek bulunmaktadır. Farklı lezzetleri tadarak güne başlayabilir, sonrasında bahçesinde yeşiller içindeki oturma alanlarında haftanın yorgunluğunu atarken çocuklarda kendileri için ayrılmış mini çocuk oyun alanında vakit geçirebilir.

Şelale Park Sosyal Tesisi

Şelale Park Sosyal Tesisi yol tarifi için tıklayınız.

3.Hoşdere Millet Bahçesi

Toplam 142 bin metrekare alan üzerine kurulan millet bahçesi, cami merkezli olup, caminin üç tarafı sularla çevrilidir. Türkiye’de ilk olarak uygulanan mimarisi ile inşa edilen cami 2500 kişi kapasitelidir.

İçerisinde 80 bin metrekare yeşil alanı, etkinlik çayırı, biyolojik göleti, tematik bahçesi, sayısız bitki ve 34 farklı türden 900 ağacı, yürüyüş ve bisiklet yolu, piknik alanları, basketbol sahası yer almaktadır.

Bahçeşehir gezilecek yerler Hoşdere Millet Bahçesi

Hoşdere Millet Bahçesi yol tarifi için tıklayınız.

4.Pelit Çikolata Müzesi

Müzenin içerisinde çikolatadan yapılmış gerçek boyutlu ev, çikolata şelaleleri, dünyaca ünlü masal kahramanları, ünlü efsaneler ve şaheserler yer almaktadır. Türkiye’de ilk olan müze çikolata ve sanat severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler arasındadır.

Bahçeşehir Gezilecek Yerler Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi yol tarifi için tıklayınız.

5.Bahçeşehir Gezilecek Yerler de Son Rotamız; Akbatı AVM

Yerli ve yabancı birçok markanın yer aldığı alışveriş merkezinde iç peyzaj tasarımı ve geniş alanıyla ferah alışveriş imkânı sunmaktadır. Dilerseniz alışverişinizi tamamladıktan sonra cafe ve restoranlarında farklı lezzetleri tadarak dinlenebilir dilerseniz bünyesinde düzenlediği etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Alışveriş merkezinde yer alan festival park ile diğer yaşam merkezlerinden ayıran en büyük özellik olup 7000 kişilik oturma alanına sahiptir. Konserler, etkinlikler, oyun aktiviteleri, çocuklar için yaz okulu açık hava sinema ve tiyatrosu, yoga-pilates etkinlikleri, festivallerin düzenlendiği park her yaşa hitap eden eğlenebileceğiniz bir yaşam alanına sahiptir.

Bahçeşehir Gezilecek Yerler Akbatı AVM

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*