Bayrampaşa Nerede? İstanbul Bayrampaşa’ya Nasıl Gidilir?

Bayrampaşa Nerede

Bayrampaşa Nerede? Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul kentinin bir ilçesidir. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bu ilçenin nüfusu yaklaşık olarak 270.000’dir. Bayrampaşa ilçesinin sınır komşu ilçeleri; güneyde Zeytinburnu, doğuda Eyüp Sultan ve Gaziosmanpaşa ve batıda Esenler ilçeleridir. Bayrampaşa ilçesinin İstanbul kent merkezi ile arasındaki uzaklık yaklaşık olarak 3 km’dir ve Avrupa Yakası’nın merkezinden biraz uzakta konumlanmıştır. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 9 km2’dir. Bayrampaşa ilçesi harita konumu olarak 41° 3´ 5.8320″ Kuzey ve 28° 54´ 4.1580″ Doğu koordinatları arasında yer almaktadır. İlçenin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 60 metredir. İlçede toplamda 11 mahalle bulunmaktadır.

Bayrampaşa Nerede? Bayrampaşa Haritası

Bayrampaşa Nerede

Bayrampaşa’ya Nasıl Gidilir?

Bayrampaşa ilçesine ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs ve metro yer almaktadır. Bayrampaşa’ya kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Bayrampaşa ilçesine ayrıca, metrobüs ve vapur hatları kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

Bayrampaşa Nerede, Bayrampaşa Yol Tarifi, Bayrampaşa‘ya rota oluşturmak için tıklayınız…

Bayrampaşa Nerede? Karayolu ile Bayrampaşa’ya Ulaşım

Karayolu ile Kadıköy’den İstanbul Çevre Yolu’nu kullanarak yaklaşık 47 dakikada Bayrampaşa ilçesine ulaşılabilmektedir. Ayrıca Avrasya Tünelini kullanarak yaklaşık 32 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar’dan ise D100 otoyolunu kullanarak yaklaşık 40 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Farklı alternatif olarak İstanbul Çevre Yolu’nu kullanarak yaklaşık 50 dakikada Bayrampaşa’ya ulaşım sağlanmaktadır. Beşiktaş ilçesinden D100 üzerinden yaklaşık 21 dakikada Bayrampaşa’ya ulaşım sağlanmaktadır. Fatih ilçesinden O-3 üzerinden yaklaşık 10 dakikada Bayrampaşa’ya ulaşım sağlanmaktadır.

İstanbul ili Bayrampaşa ilçesi ulaşım bağlantılarını İETT Nasıl giderim sisteminden ulaşmak için tıklayınız.

Denizyolu ile Bayrampaşa’ya Ulaşım

Bayrampaşa Nerede? Denizyolu ile ulaşım alternatifinde, öncelikle vapur yolculuğu için İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Beşiktaş’tan Eminönü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Beşiktaş’tan Eminönü’ne gün içinde farklı zamanlarda birden çok vapur seferleri düzenlenmektedir. Ardından Eminönü’nden farklı otobüs ve metro hatlarını kullanarak Bayrampaşa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kadıköy tarafından önce Üsküdar’a ulaşarak ardından İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilir ve oradan farklı otobüs ve tramvay aktarmaları ile Bayrampaşa ilçesine ulaşabilirsiniz.

Farklı bir alternatif olarak Üsküdar iskelesinden İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilir, otobüs aktarmaları ile Bayrampaşa’ya ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Bayrampaşa’ya Ulaşım

Bayrampaşa'ya Nasıl Gidilir

Avrupa Yakasında bulunan ilçelerden otobüs ve metrobüs hatlarını kullanarak Bayrampaşa ilçesine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Beşiktaş’tan farklı otobüs aktarmaları ile Bayrampaşa’ya ulaşmak mümkündür.

Esenyurt’tan farklı otobüs hatları doğrudan ve rahatlıkla Bayrampaşa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak birkaç farklı otobüs ve metro aktarmalarıyla Bayrampaşa’ya ulaşmanız mümkündür. Ayrıca farklı alternatif olarak minibüste tercih edilebilir.

Fatih ilçesinden ise farklı otobüs aktarmalarını kullanarak Bayrampaşa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Fatih güzergâhında ayrıca farklı otobüs ve metro hatlarını kullanarak Bayrampaşa’ya ulaşılabilmektedir.

Anadolu yakası tarafından Bayrampaşa’ya Marmaray ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy’den Marmaray kullanarak farklı aktarma noktalarında inip otobüs hatlarını kullanarak Bayrampaşa’ya ulaşabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak Üsküdar taraflarında Marmaray kullanarak Avrupa Yakası’na geçebilir ardından otobüs aktarmaları ile Bayrampaşa’ya gidebilirsiniz.

Bayrampaşa İlçesinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Aracınız ile O-7 otoyolu üzerinden yaklaşık olarak 36 dakikada İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanacaksanız otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Zeytinburnu nerede yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*