Beşiktaş Nerede? İstanbul Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş Nerede

Beşiktaş Nerede? Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul kentinin bir ilçesidir. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bu ilçenin nüfusu yaklaşık olarak 189.000’dir. Beşiktaş ilçesinin sınır komşu ilçeleri; kuzeyde Sarıyer ve Şişli, batıda Kağıthane ve Şişli, güneyde de Beyoğlu ilçeleridir. Beşiktaş ilçesinin İstanbul kent merkezi ile arasındaki uzaklık yaklaşık olarak 11 km’dir ve Avrupa Yakası’nın merkezinden biraz uzakta konumlanmıştır. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 18 km2’dir ve Türkiye’nin 948. en büyük ilçesidir. Beşiktaş ilçesi harita konumu olarak 41° 2′ 38.3964” Kuzey ve 29° 0′ 7.2036” Doğu koordinatları arasında yer almaktadır. İlçenin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 21 metredir. İlçede toplamda 23 mahalle bulunmaktadır.

Beşiktaş Nerede? Beşiktaş Haritası

Beşiktaş Nerede

Beşiktaş’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş ilçesine ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Beşiktaş’a kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Beşiktaş ilçesine ayrıca, metrobüs ve vapur hatları kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

Beşiktaş Nerede, Beşiktaş Yol Tarifi, Beşiktaş’a rota oluşturmak için tıklayınız…

Beşiktaş Nerede? Karayolu ile Beşiktaş’a Ulaşım

Karayolu ile Kadıköy’den İstanbul Çevre Yolu’nu kullanarak yaklaşık 23 dakikada Beşiktaş ilçesine ulaşılabilmektedir. Ayrıca O-1 otoyolunu kullanarak yaklaşık 25 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar’dan ise D100 otoyolunu kullanarak yaklaşık 14 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Farklı alternatif olarak İstanbul Çevre Yolu’nu kullanarak yaklaşık 15 dakikada Beşiktaş’a ulaşım sağlanmaktadır. Fatih ilçesinden D100 üzerinden yaklaşık 1 saat 2 dakikada Beşiktaş’a ulaşım sağlanmaktadır. Fatih ilçesinden D100 üzerinden yaklaşık 1 saat 9 dakikada Beşiktaş’a ulaşım sağlanmaktadır.

İstanbul ili Beşiktaş ilçesi ulaşım bağlantılarını İETT Nasıl giderim sisteminden ulaşmak için tıklayınız.

Denizyolu ile Beşiktaş’a Ulaşım

Beşiktaş Nerede? Denizyolu ile ulaşım alternatifinde, öncelikle vapur yolculuğu için İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Eminönü’nden Beşiktaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Eminönü’nden Beşiktaş’a gün içinde farklı zamanlarda birden çok vapur seferleri düzenlenmektedir.

Kadıköy tarafından önce Üsküdar’a ulaşarak ardından İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Beşiktaş’a ulaşabilirsiniz.

Bostancı sahilinden de vapur seferlerini kullanarak gün içinde rahatlıkla Beşiktaş’a ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kadıköy tarafından doğrudan Beşiktaş’a deniz hatları ile ulaşmanız mümkündür.

Toplu Taşıma ile Beşiktaş’a Ulaşım

Beşiktaş'a Nasıl Gidilir

Avrupa Yakasında bulunan ilçelerden otobüs, metro ve metrobüs hatlarını kullanarak Beşiktaş ilçesine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Arnavutköy’den otobüs ve metrobüs aktarmaları Beşiktaş’a ulaşmak mümkündür.

Esenyurt’tan farklı otobüs hatları doğrudan ve rahatlıkla Beşiktaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak birkaç farklı otobüs ve metrobüs aktarmalarıyla Beşiktaş’a ulaşmanız mümkündür. Ayrıca farklı alternatif olarak minibüste tercih edilebilir.

Fatih ilçesinden ise farklı otobüs aktarmalarını kullanarak Beşiktaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Fatih güzergâhında ayrıca farklı otobüs ve minibüs kullanarak Beşiktaş’a ulaşılabilmektedir.

Anadolu yakası tarafından Beşiktaş’a Marmaray ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy’den Marmaray kullanarak farklı aktarma noktalarında inip otobüs hatlarını veya minibüs hatlarını kullanarak Beşiktaş’a ulaşabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak Üsküdar taraflarında Marmaray kullanarak Avrupa Yakası’na geçebilir ardından otobüs ve minibüs aktarmaları ile Beşiktaş’a gidebilirsiniz.

Beşiktaş İlçesinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Aracınız ile D020 otoyolu üzerinden yaklaşık olarak 35 dakikada İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanacaksanız otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Zeytinburnu nerede yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*