Çanakkale Kahvaltı Mekânları- Çanakkale’de Bulunan En İyi 19 Kahvaltı Mekânı

Çanakkale Kahvaltı Mekânları, Çanakkale, Marmara bölgesinde yer almaktadır. Çanakkale’ye kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Çanakkale ilinde bulunan birçok kahvaltı mekanı vardır. Bölgede doğa ile içe içe, temiz, nezih çeşitli köy kahvaltıları, serpme kahvaltı çeşitleri sunulmaktadır. Çanakkale’de özellikle yaz aylarında birçok yerli yabancı turisti ağırlayan, gezilip görülmesi gereken tarihi ve muhteşem yerlere sahip bir yer olarak gelen ziyaretçilerine de bölgede kahvaltı için tercih edebileceği, en iyi puanlamalara sahip mekânlar bulunmaktadır. Çanakkale’de farklı birçok kahvaltı mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için en iyi kahvaltı mekânlarını derledik. Farklı kahvaltı mekânları aşağıda listelenmiştir.

Çanakkale’de Bulunan En İyi 19 Kahvaltı Mekânı

1. Maruf Kahvaltı & Unlu Mamulleri

Maruf Kahvaltı & Unlu Mamulleri

Çanakkale şehir merkezinde yer alan kahvaltı yerlerinden biri olan Maruf Kahvaltı & Unlu Mamulleri, lezzetli, doyurucu kahvaltı sofralarının hazırlandığı mekanlardan biridir. Kahvaltılık ürünler birbirinden lezzetli, taze, çeşit fazladır. Standart kahvaltılıkların yanında kavurmalı, pastırmalı, sucuklu yumurta çeşitleri de ekstra bulunmaktadır. Karadeniz’in mısır ekmeği, kuymağı, peyniri, tereyağı, kayganası da meşhur lezzetlerdendir. Çalışanları da ilgili, güler yüzlü, ortam temiz ve ferahtır.

İletişim Bilgileri

Adres: Barbaros, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Sk. No:24, 17100 Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon: (0286) 218 28 57

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/marufkahvalti/

2. Sera Park Cafe

Sera Park Cafe

Çanakkale kahvaltı mekanlarından bir diğeri ise Sera Park Cafe, doyurucu enfes kahvaltılıkların yapılıp, hazırlandığı işletmelerden biridir. Denizin dalga seslerinin ve serinletici etkisinin, temiz havasının etkisinde keyifli bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz. Çeşit çeşit doyurucu ve lezzetli kahvaltılıklar, taze ekmekler, masaya gelen sıcacık çaydanlıktaki taze çay,  sahanda yumurta, hamur işi lezzetler sunulmaktadır. Ortamı iştahınızı açan ferah bir yerdir.

İletişim Bilgileri

Adres: Barbaros Mh. Atarük Cd.No:324/1, 17100 Sera Park Cafe/Çanakkale

Telefon: (0286) 218 10 18

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/people/SERA-PARK-CAFE/100064103918675/

3. Muhitt Kahvaltı, Çanakkale Kahvaltı Mekânları

Muhitt Kahvaltı

Çanakkale’de yoğun bir ilgi gören, görülmeye ve lezzetli ürünlerini denemeye değer mekanlardan biri olan Muhitt Kahvaltı, hem şarküteri ürünleri ile hem de enfes taze, doğal kahvaltılıkları ile tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir. Burada satılan ve kahvaltılarda sunulan ürünler, doğal, organik, taze, lezzetli, doyurucu porsiyonlar şeklinde sunuluyor. Tadını beğendiğiniz ürünleri de satın alabilirsiniz. Ortamı nezih, ferah, temiz, otantik, rahat edebileceğiniz bir şekildedir. Çalışanları da ilgili ve güler yüzlüdür. Serpme kahvaltı, klasik kahvaltı tabakları, sıcak hamur işi ürünler birçok seçenek ziyaretçilerini bekliyor.

İletişim Bilgileri

Adres: Cevat Paşa, Kayserili Ahmet Paşa Cd. no:60, 17000 Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon: (0286) 214 35 14

4. Akava Lounge Food & Drink

Akava Lounge Food & Drink

Çanakkale’nin nezih, şık mekanlarından biri olan ve enfes kahvaltılıklarının bulunduğu işletmelerden biri olan Akava Lounge Food & Drink, sabahları kahvaltı servisi olan gece saatlerine kadar da içecek ve yemek servisi de bulunan mekanlardan biridir. Burada doyurucu, lezzetli, taze ve doğal ürünlerle serpme kahvaltı, klasik kahvaltı tabaklarını tercih edebilirsiniz. Kahvaltı sofralarında kendi yaptıkları taze, sıcacık ekmekleri ile de tadı damaklarda kalacak bir kahvaltı deneyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Cevatpasa Mah, Kayserili Ahmet Paşa Cd. No:24/A, 17100 Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon: (0286) 212 57 57- 0533 216 64 17

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/AkavaLounge/

5. Şakirin Yeri – Çanakkale

Şakirin Yeri – Çanakkale

Çanakkale’nin popüler yerlerinden biri olan Şakirin Yeri – Çanakkale, hem bir çay bahçesi olarak hem de kahvaltı yapabileceğiniz bir mekan olarak hizmet vermektedir. Yoğun ilgi gören mekanda sürekli olarak taze, lezzetli ve sıcak çay servisi sağlanmaktadır. Deniz manzarasında ferah, güzel bir kahvaltı deneyimi için tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir.

İletişim Bilgileri

Adres: Fevzipaşa, Gümrük Sk. 1/3, 17100 Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon: (0286) 217 38 77

6. Çanakkale Limon Kafe&Kahvaltı

Çanakkale Limon Kafe&Kahvaltı

Çanakkale’de kafeterya ve kahvaltı restoranı olarak hizmet veren Çanakkale Limon Kafe&Kahvaltı, ziyaretçilerine doyurucu bir lezzetin sunulduğu mekanlardan biridir. Burada serpme kahvaltıdan klasik kahvaltı tabağına, taze doğal birçok çeşit kahvaltı ürünleri, gözleme, mücver gibi sıcak ürünler ve kuymak gibi lezzetler sunulmaktadır. Ferah, temiz, nezih bir ortama ve ilgili çalışanlara sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Boğazkent, 8. Cd. No.10, 17100 Kepez/Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon: (0286) 222 00 30

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/canakkalelimon/

7. Fabrika Kahvaltı Evi & Et Mangal Çetinkaya Petrol

Fabrika Kahvaltı Evi & Et Mangal Çetinkaya Petrol

Çanakkale merkezde bulunan kahvaltı evi ve et, mangal restoranı olarak hizmet veren, gün boyunca birçok öğün için tercih edebileceğiniz Fabrika Kahvaltı Evi & Et Mangal Çetinkaya Petrol, ziyaretçilerin beğenisini almaktadır. Doyurucu, lezzetli ve çeşit çeşit ürün ile enfes kahvaltı sofraları hazırlanmaktadır. Serpme köy kahvaltı, klasik kahvaltı tercihleri için uygun bir mekandır. Bahçe alanına da sahip olan mekan çocuklu aileler için de uygundur. Sıcak, taze, lezzetli, doyurucu bir kahvaltı için tercih edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Dardanos, 17110 Çınarlı/Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon: (0286) 535 00 00

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/cetinkayakahvalti/

8. Çilek Cafe, Çanakkale Kahvaltı Mekânları

Çilek Cafe

Çanakkale’de otantik, ferah, temiz ve küçük bir işletme olan Çilek Cafe, birbirinden lezzetli kahvaltılıkları ve gün boyu sunduğu yemekleri ile ziyaretçilerine beğeneceği bir mekan sunmaktadır. Çocuklu aileler için çocuklarının oynayabileceği oyun alanları da bulunmaktadır. Şık, güzel bir dekorasyona sahiptir, ahşap masaları güzel bir hava katmıştır. Doyurucu, çeşitli ürünlerin olduğu lezzetli bir kahvaltı sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Cevat Paşa, Kayserili Ahmet Paşa Cd. No:60/a, 17000 Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon: (0286) 213 22 17

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/people/Kordon-%C3%87ilek-Kafe/100056213125820/

9. Erenköy Bağ Evi Restoran

Erenköy Bağ Evi Restoran

Çanakkale’nin tam bir aile evi olarak ziyaretçilerine hizmet veren Erenköy Bağ Evi Restoran, enfes kahvaltılıkların hazırlandığı işletmelerden biridir. Ürünler doğal, taze, lezzetlidir. Çalışanlar oldukça güler yüzlü, ilgili, servisler hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Sabah kahvaltısından akşam yemeklerine kadar gün boyu servis sunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Menderes, km Yeni mahalle köyü yanı, İzmir Çanakkale Yolu No:22, 17700 Bayramiç/Çanakkale

Telefon: 0286 223 34 99

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/bageviyoresel/?hl=tr

10. Hangover Cafe Bar, Çanakkale Kahvaltı Mekânları

Hangover Cafe Bar

Çanakkale merkezde yer alan ve özellikle hafta sonları oldukça yoğun ilgi gören Hangover Cafe Bar, sabahları serpme kahvaltı servisi bulunan mekanlardan biridir. Burada doyurucu, lezzetli, taze ürünlerle hazırlanan kahvaltılar, sohbetler güzel bir deneyim yaşamanızı sağlar. Servisler hızlı bir şekilde ilgili ve güler yüzlü çalışanlarla hızlıca sağlanmaktadır. Güzel bir kahvaltı için tercih edebileceğiniz bölge mekanlarından biridir.

İletişim Bilgileri

Adres: Cevat Paşa, Gazi Blv. No:32/A D:No:32/A, 17000 Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon: 0554 930 12 00

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/hangovercanakkale/

11. Yükseloğulları Çiftlik – Kahvaltı, Restaurant

 Yükseloğulları Çiftlik - Kahvaltı, Restaurant

Çanakkale’de kahvaltı restoranı olarak hizmet veren ve enfes kahvaltı sofralarının kurulduğu mekanlardan biri olan Yükseloğulları Çiftlik – Kahvaltı, Restaurant, doyurucu, keyifli bir kahvaltı geçirme fırsatı sunmaktadır. Burada sunulan kahvaltılıklar çeşit çeşit ve taze, lezzetlidir. Ayrıca mekan içerisinde satın alabileceğiniz doğal şarküteri ürünleri sunulmaktadır. Açık ve kapalı alanları da bulunmaktadır. Sıcak ve soğuk tüm ürünler enfes bir şekildedir. Çevresi açık, ferah, temiz bir yerdir. Gün boyu birçok öğün için sunumları, yemekleri ve içecek servisleri de bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Merkez mah.izmir cad.no:38, 17060. Çanakkale

Telefon: (0286) 223 32 33

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/yukselogullariciftlik/

12. Assos Cafe – Çanakkale

Assos Cafe

Çanakkale merkezde bulunan Assos Cafe, hem sabah kahvaltılıklarının hem de dünya mutfağından birçok lezzetli yemeğin servis edildiği mekanlardan biridir. Assos Cafe, aynı zamanda midye bar olarak da hizmet vermektedir. Midye geniş bir kitleye hitap eden enfes bir lezzettir. Sabah kahvaltıları da doyurucu çeşit çeşit ürünlerle doldurulmuş, taze, lezzetli, doğal ürünlerle doludur. Mekanın ambiyansı ve ortamı ferah, temiz ve nezihtir.

İletişim Bilgileri

Adres: Cevat Paşa, Mehmetçik Blv. No:2, 17100 Çanakkale Merkez/Çanakkale

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/assoscafe/

13. Ezine Peyniri-Güler Abla’nın Yeri

Ezine Peyniri-Güler Abla'nın Yeri

Çanakkale’nin meşhur lezzetli peyniri Ezine peynirinin adresi olan Ezine Peyniri-Güler Abla’nın Yeri, birbirinden lezzetli kahvaltılıkları ve satın alabileceğiniz doğal şarküteri ürünleri ile ziyaretçilerin beğenisini alan işletmelerden biridir. Burada doyurucu bir o kadar da el yapımı doğal ve taze kahvaltılar sunulmaktadır. Kahvaltıda deneyimlediğiniz ürünleri gitmeden önce satın alarak yanınızda da götürebilirsiniz. Temiz, sıcak, güzel bir ortama ve çalışanlara sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Seferşah, Ali Saim Kayaalp Blv. No:33, 17600 Ezine/Çanakkale

Telefon: 0542 616 44 75

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/ezineligulerabla/

14. YELKEN CAFE RESTORAN

YELKEN CAFE RESTORAN

Çanakkale merkezde bulunan YELKEN CAFE RESTORAN, doğa ile içe açık hava mekanına sahip olan, enfes, doyurucu ve lezzetli kahvaltılıkların olduğu mekanlardan biridir. Burada yeşil ağaçların ve çimlerin arasında otantik ortamında, ferah, temiz havada iştahınızın açılacağı keyifli bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz. Sadece sabah kahvaltıları için değil öğle ve akşam yemekleri için tercih edebileceğiniz mekânlardan biridir. Dinlendirici, ferah, nezih, otantik bir ortamı vardır.

İletişim Bilgileri

Adres: Cumhuriyet, Sahil Yolu Cd., 17110 Kepez/Çanakkale Merkez/Çanakkale

Telefon: 0542 647 20 56

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/people/Yelken-CAFE-%C3%87anakkale/100063464206491/

15. Çakır Kahvaltı Evi

Çakır Kahvaltı Evi

Çanakkale’de Ayvacık ilçesinde bulunan kahvaltı üzerine servisi bulunan Çakır Kahvaltı Evi, otantik, ferah havadar, doğa içerisinde yer alan mekanlardandır. Güler yüzlü, ilgili çalışanları, taze, doğal, lezzetli ve çeşit çeşit ürünün olduğu güzel bir kahvaltısı bulunmaktadır. Serpme kahvaltısı içerisinde damaklarda tadı kalacak birçok ürün, sıcak, taze bir şekilde yer alıyor. Yöresel ürünlerle doyurucu bir kahvaltı ve temiz doğa havasında güzel bir gün geçirmek için tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeşilyurt Köyü İç Yolu, 17980 Yeşilyurt/Ayvacık/Çanakkale

Telefon: 0507 388 14 75

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/cakirkahvaltievi/

16. Madam Eleni Bağ Evi & Kahvaltı

Madam Eleni Bağ Evi & Kahvaltı

Çanakkale-Bozcaada’da büyük bir alan sahip olan Madam Eleni Bağ Evi & Kahvaltı, ferah, nezih ortamı ile ziyaretçilerine doyurucu lezzetli bir kahvaltı keyfi sunan mekanlardan biridir. Yeşil bahçesinde temiz havada iştahınızı açacak, lezzetli kahvaltılar yapabilirsiniz. Açık ve kapalı oturma alanları vardır. ürünler, doğal, organik, taze ve lezzetlidir. Reçelleri el yapımı enfes bir lezzete sahiptir. Sakin, huzurlu, dinlendirici rahat bir ortam sunar ziyaretçilerine.

İletişim Bilgileri

Adres: Alaybey kocamış deresi mevkii no:10, 17000 Bozcaada/Çanakkale

Telefon: 0505 766 59 95

Sosyal Medya Sayfası: https://fr-fr.facebook.com/people/Madam-Eleni-Ba%C4%9F-Evi-Kahvalt%C4%B1/100044345959338/

17. Çiçek Pastanesi, Çanakkale Kahvaltı Mekânları

Çiçek Pastanesi

Çanakkale’nin sıcacık hamur işi ürünlerinin yapıldığı, kapısında kuyrukların olduğu beğenilen lezzetlerin enfes bir şekilde hazırlanarak sunulduğu işletmelerden biri olan Çiçek Pastanesi, kahvaltılar için vazgeçilmezdir. Pastanenin birbirinden lezzetli poğaçaları, simitleri, börekleri, kurabiyeleri hayır diyemeyeceğiniz bir lezzete sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Alaybey Cumhuriyet meydanı No:17, 17680 Bozcaada/Çanakkale

Telefon: (0286) 690 00 53

18. Şehir Restaurant Faik’in Yeri

Şehir Restaurant Faik’in Yeri

Çanakkale2nin Bozcaada ilçesinde tertemiz bir deniz havasının etkisinde ve suyun yanında enfes serpme kahvaltıların hazırlandığı Şehir Restaurant Faik’in Yeri, tercih edilen mekanlardan biridir. Mekan sadece sabah kahvaltısı için değil günün tüm öğünlerinde de yemek servisleri bulunmaktadır. Rahat, ferah, keyifli, temiz havada, birbirinden lezzetli, taze, doğal ürünler ile güzel bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Alaybey, Kurtuluş Cd, 17100 Bozcaada/Çanakkale

Telefon: (0286) 697 80 17

19. Mustafa’nın Kayfesi

Mustafa’nın Kayfesi

Çanakkale’de doğa içerisinde yer alan Mustafa’nın Kayfesi, temiz havada birbirinden enfes, doyurucu kahvaltıların yapıldığı şehrin bunaltıcı havasından uzakta rahat edebileceğiniz mekanlardan biridir. Ağaçlar, temiz doğa havası, açık ve kapalı oturma alanları, otantik, nezih, ferah ortamı ziyaretçilerin beğenisini almaktadır. manzarası, köy havası ortamı, yeşil doğası, çeşit çeşit kahvaltılık doğal ürünleri, hem hoş bir hatıra hem de güzel bir kahvaltı deneyimi sunar.

İletişim Bilgileri

Adres: 17760 Kaleköy/Gökçeada/Çanakkale

Telefon: (0286) 887 20 63

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/mustafaninkayfesi/

Balıkesir Kahvaltı Mekânları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*