Didim Kamp Alanları – Didim Ücretli ve Ücretsiz 6 Kamp Yeri

Didim Kamp Alanları. Didim ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 6 kamp alanı bulunmaktadır.

Didim, ülkemizin en çok tercih edilen tatil yerlerinden olan Aydın’ın ilçesidir. Her yıl yerli yabancı birçok turist Didim’de bulunan sahil yerlerini, koylarını, tarihi ve antik kalıntılara sahip alanlarını ve yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaraya sahip alanları gezip görülmek için tercih ediyor. Didim ilçesinde her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa denizin ve manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Didim’de bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yem yeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Didim Ücretsiz Kamp Alanları

1. Akbük Koyu Kamp Alanı

Akbük Koyu Kamp Alanı

Didim’e bulunan Akbük Koyu, tertemiz sahili ve denizi ile hem kamp yapabileceğiniz hem de denizin keyfini çıkartabileceğiniz bir yerdir. Özellikle yaz aylarında denizin keyfini çıkartabileceğiniz dahasakin bir plaja sahiptir. Akbük Koyuna yakın bir yerde Esinti Halk Plajı bulunmaktadır. Halk plajında soyunma kabinleri, tuvalet, kiralanabilir şemsiye ve şezlong gibi imkanlar bulunmaktadır. Oldukça kolay bir ulaşımı olan Akbük Koyu Kamp Alanına özel araçlarınızla Milas-Söke yolu üzerinden Didim yönüne saparak ulaşabilir ya da toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Kamp olanakları: Akbük Koyu Kamp Alanı yakınında bulunan Halk Plajındaki büfe, restoran gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, kiralanabilir şemsiye ve şezlong, soyunma kabinleri gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Didim/ Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Akbük Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı

Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı

Aydın, Didim’de yer alan doğa harikası yeşilin ve mavinin sevilen görüntüsünün bir arada bulunduğu Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı, Aydın şehir merkezine 90 km uzaklıkta yer almaktadır. Bura da hem denizin hem de güneşte parlayan altın rengindeki plajın kumlarında benzersiz bir vakit geçirebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören kamp alanında etrafında tuvalet ve market gibi imkanlarda bulunmaktadır. Özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanında mangal ya da kamp ateşi yakabilir, ücretsiz bir şekilde çadırınızı kurabilirsiniz.

Kamp olanakları: Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı yakınında bulunan büfe, market gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanına yakın yerlerde tuvalet, çeşme, gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Mavişehir, Didim /Aydın,

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Didim’de doğa harikası, denizin ve kumun tadını çıkarabileceğiniz sakin bir yer olan Sarıkum Plajı Kamp Alanı, çadır kampçılığı yapabileceğiniz bir alandır. Ücretsiz bir şekilde kamp kurabileceğiniz alana özel araçlarınızla ya da Mavişehir dolmuşları ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. İmkanların kısıtlı olduğu kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz. Sarıkum Plajı Kamp Alanı yakınında bulunan işletmelerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Sarıkum Plajı Kamp Alanı yakınında bulunan işletmelerden ihtiyacınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, şezlong ve şemsiye gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Mavişehir, 09270 Didim/Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sarıkum Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı

Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı

Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı, Aydın şehir merkezine 90 km uzaklıkta Didim’in Mavişehir mevkiinde yer alan ücretsiz bir şekilde kamp yapabileceğiniz doğa ile iç içe olan bir yerdir. Her mevsim yoğun ilgi gören kamp alanı kış mevsiminde de oldukça soğuk ve serindir. Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı yakının da bulunan marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sahil kenarında yer alan kamp alanında olta balıkçılığı yapabilir, denize girebilirsiniz.

Kamp olanakları: Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı yakınında bulunan işletmelerden ihtiyacınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Mavişehir, 09270 Didim/Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Akvaryum Plajı Kamp Alanı

Akvaryum Plajı Kamp Alanı

Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan Akvaryum Plajı Kamp Alanı, ücretsiz bir şekilde kamp kurup denize girebileceğiniz doğa ile iç içe bir yerdir. Plaj çok fazla geniş olmayan, sahili kum- çakıl karışımı, çadır kurmak için uygun, denizi temiz ancak dibi yosun tutmuş taşlardan oluşmaktadır. Akvaryum Plajı Kamp Alanında herhangi bir tesis ya da işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınızı ilçe merkezinden temin etmelisiniz. Ayrıca plajda tuvalet, çeşme, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi imkanlar bulunmamaktadır. Akvaryum Plajı Kamp Alanına özel araçlarınızla ya da Didim ilçesinden kalkan dolmuşlar ile ulaşabilirsiniz.

Kamp olanakları: Akvaryum Plajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, şemsiye ve şezlong gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsizdir.

İletişim Bilgileri

Adres: Altınkum, 09270 Didim/Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Akvaryum Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Didim Ücretli Kamp Alanları

6. Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan Tavşanburnu Tabiat Parkı, çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan günübirlik geziler içinde tercih edilen doğa içerisinde keyifli bir tatil yapabileceğiniz alandır. Kamp alanı denizin ve çam ağaçlarının arasında kampçılık, yürüyüş, piknik yapabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, market, restoran gibi birçok imkan sunulmaktadır. Kamp alanına ücretli bir şekilde giriş yapılmaktadır. Özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile kamp alanına giriş yapabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile gelecek olanlar Didim ilçe merkezinden Yalıköy’e giden dolmuşlara kullanabilir, özel araçları ile gelecek olanlar ise Didim ilçe merkezinden 7 km sonra Yalıköy tabelalarını takip ederek kamp alanına ulaşım sağlayabilirler.

Kamp olanakları: Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan restoran gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, otopark alanı, çadır ve karavan konaklama yerleri, piknik ve mangal alanları, plaj gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 5 TL, otomobil 10 TL, karavan 20 TL, kendi çadırıyla gelenler 35 TL, çadır kiralama 40 TL. fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0312) 207 50 00

Adres: Didim Güllübahçe Yolu, 09270 Yalıköy/Didim/Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Aydın Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*