Kuşadası Kamp Alanları – Kuşadası Ücretli ve Ücretsiz 9 Kamp Yeri

Kuşadası Kamp Alanları. Kuşadası ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 9 kamp alanı bulunmaktadır.

Kuşadası, ülkemizin en çok tercih edilen tatil yerlerinden olan Antalya’nın ilçesidir. Her yıl yerli yabancı birçok turist Kuşadası’nda bulunan sahil yerlerini, koylarını, tarihi ve antik kalıntılara sahip alanlarını ve yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaraya sahip alanları gezip görülmek için tercih ediyor. Kuşadası ilçesinde her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa denizin ve manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Kuşadası’nda bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yem yeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Kuşadası Ücretsiz Kamp Alanları

1. Sevgi Plajı (Love Beach) Kamp Alanı

Sevgi Plajı (Love Beach) Kamp Alanı

Özellikle yaz sıcaklarında hem denize girmek hem de kamp kurup tatil yapmak ayrı bir zevktir. Aydın, Kuşadası ilçesinde yer alan Sevgi Plajı (Love Beach) Kamp Alanı, hafta içi ve hafta onu istenilen zamanda gelip kamp kurup ya da günü birlik olarak denize girip, mangal yakıp, piknik yapılabilecek doğa ile iç içe bir plajdır. Ailelerinde rahatlıkla tercih edebileceği Sevgi Plajı (Love Beach) Kamp Alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar ulunmaktadır. Ücretli olarak şezlong ve şemsiyeyi de alandan temin edebilirsiniz. Aydın şehir merkezinden kalkan Davutlar otobüsleri ile ya da özel araçlarınızla bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Sevgi Plajı (Love Beach) Kamp Alanında bulunan kafeteryalardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce de temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, kiralamak için şezlong ve şemsiye, otopark alanı, soyunma kabinleri, yürüyüş alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralama 20 TL. Araç otopark ücreti 10 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Davutlar, 09400 Kuşadası/Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sevgi Plajı (Love Beach) Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Davutlar Kamp Alanı

Davutlar Kamp Alanı

Davutlar Kamp Alanı, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yer alan uzun bir sahile sahip olan çadır ve karavan kampçılığı için uygun bir alandır. Alanın yakınında Sevgi Plajı da bulunmaktadır. Plajda soyunma kabinleri, duş imkanı ve plaj yakınındaki büfelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanına özel araçlarınızla Kuşadası-Söke yolu üzerinde Davutlar istikametinde giderek ulaşabilir ya da özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Davutlar Kamp Alanı yakınında bulunan Sevgi Plajındaki işletmelerden ihtiyacınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmaktadır. Alanda şezlong ve şemsiye bulunmuyor bu nedenle kendiniz yanınızda getirmelisiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Davutlar, Kuşadası/Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Davutlar Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Cennet Koyu Kamp Alanı

Cennet Koyu Kamp Alanı

Aydın- Kuşadası ilçesinde bulunan Cennet Koyu, adının hakkını veren cennet gibi doğal bir güzelliğe sahiptir. Masmavi deniz ve yemyeşil çam ormanları ile aileler içinde uygun bir kamp alanı olan Cennet Koyu çadır kampçılığı için uygun bir yerdir. Ücretsiz bir şekilde doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz koy çevresinde bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Cennet Koyu Kamp Alanı yakınında bulunan işletmelerden ihtiyacınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır. Alanda şezlong ve şemsiye bulunmuyor bu nedenle kendiniz yanınızda getirmelisiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kuş Adası Bld. Huzur Evi, 09400 Kuşadası/Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Cennet Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Güzelçamlı Kamp Alanı

Güzelçamlı Kamp Alanı

Güzelçamlı Kamp Alanı, Aydın’da bulunan ücretsiz şekilde kamp kurabileceğiniz bir alandır. Güzelçamlı Kamp Alanının sahil şeridi devamı Davutlar Plajı ve Sevgi Plajına kadar uzanmaktadır. Sahil şeridi yer yer taşlık ve kayalık alandan oluşmaktadır. Kamp alanına özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, soyunma kabini gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp olanakları: Güzelçamlı Kamp Alanında herhangi bir işletme bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, şezlong gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Güzelçamlı, Kuşadası/Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Güzelçamlı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kuşadası Ücretli Kamp Alanları

5. Lazoğlu Camping, Kuşadası Kamp Alanları

Lazoğlu Camping

Aydın ücretli kamp alanları listesinde ilk sırada Lazoğlu Camping alanı ile başlayalım. Lazoğlu Camping alanı Aydın- Kuşadası ilçesinde yer alan hem çadır ve kavaran kampçılığı için uygun olan bunun yanında günübirlik geziler içinde tercih edilen bir yerdir. Denize sıfır konumda yer alan Lazoğlu Camping alanı, Dilek Dağı eteğinde mavinin ve yeşilin bir arada bulunduğu bir kamp alanıdır. Ücretli kamp alanlarının neredeyse tüm avantajlarını taşıyan Lazoğlu Camping alanında tuvalet, banyo, çeşme, internet, elektrik, şezlong ve şemsiye gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Lazoğlu Camping Alanında bulunan kafe, restoran, büfe gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme , şezlong ve şemsiye, internet, elektrik, sıcak su, banyo, soyunma kabinleri, otopark alanı, çamaşırhane gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: 4 kişilik standart bungalov (ortak duş ve tuvaletli) :75 TL, 3 kişilik denize sıfır bungalov (özel duş ve tuvaletli): 100 TL, 2 kişilik ağaç tepesi bungalov: 150 TL, karavan park yeri: 40 TL, 4 kişilik çadır alanı: 30 TL ve 3 kişilik denize sıfır cam odalar: 150 TL’dir.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0542 462 44 61

Adres: Atatürk Mahallesi, Milli Park Cd., 09430 Güzelçamlı Belediyesi/Kuşadası/Aydın

Sosyal Medya Sayfası: Instagram

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Lazoğlu Camping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Yat Camping, Kuşadası Kamp Alanları

Yat Camping

Aydın’ın Kuşadası ilçesine yer alan Yat Camping alanı, hem deniz hem de havuzdan yararlanabileceğiniz şehir merkezinden uzakta tatil imkanı sunmaktadır. Yerli yabancı birçok turistin tercih ettiği kamp alanında çadır yerine tercih edebileceğiniz bungalov evler yer almaktadır. Kamp alanında banyo, tuvalet, restoran, kafe, elektrik gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Yat Camping Alanında bulunan kafe, restoran, büfe gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, internet, elektrik, sıcak su, banyo, soyunma kabinleri, otopark alanı, çamaşırhane, çadır ve karavan konaklama yerleri, bungalov evler, ortak mutfak ve buzdolabı gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kendi çadırıyla gelenler 40 TL, çadır kiralama 60 TL, karavan yeri 100 TL. Oda konaklama ücretleri sezonluk olarak değişlik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0256) 618 15 16

Adres: Türkmen, Atatürk Blv. No:90, 09460 Kuşadası/Aydın

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yat Camping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Mürsel Pansiyon Çadır Camping

Mürsel Pansiyon Çadır Camping

En çok ilgi gören yerlerden birisi olan Kuşadası’nda birbirinden güzel alanlar, deniz kıyıları bulunmaktadır. Bunlardan biri de Mürsel Pansiyon Çadır Camping alanıdır. Mürsel Pansiyon Çadır Camping alanı 1983 yılından beri hizmet vermekte olan çadır ve pansiyonlarda kalabileceğiniz, banyo ve tuvalet imkanları da bulunan kamp alanıdır.

Kamp olanakları: Mürsel Pansiyon Çadır Camping Alanında bulunan restoran, büfe gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, internet, elektrik, banyo, otopark alanı, çamaşırhane, çadır, karavan ve pansiyon konaklama yerleri gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Tek kişi çadır konaklama 50 TL, iki kişilik çadırda kişi başı konaklama 40 TL.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0532 609 14 41

Adres: Yavansu, Süleyman Demirel Blv. No:139/A, 09400 Kuşadası/Aydın

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mürsel Pansiyon Çadır Camping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanı

Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanı

Kuşadası Kamp Alanları. Aydın Kuşadası ilçesinde bulunan Dilek Yarımadası Milli Parkı, doğa ile iç içe olabileceğiniz, yürüyüşler, tekne turları, piknik, fotoğrafçılık gibi birçok aktivite yapabileceğiniz bir alandır. Kamp alanına özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanında tuvalet, büfe, çeşme gibi birçok imkanda bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanında bulunan restoran gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, otopark alanı, piknik ve mangal alanları, plaj, bisiklet ve yürüyüş yolları, mescit, seyir terası, çocuk oyun alanları, giyinmek için kabinler gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 7 TL, öğrenci 3,5 TL, bisiklet 7 TL, motosiklet 14 TL, otomobil 21 TL, minibüs 63 TL, midibüs 112 TL ve otobüs 189 TL.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0256) 646 10 79

Adres: Kuşadası/Aydın

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Aydın Efeler Gençlik Kampı

Aydın Efeler Gençlik Kampı

Kuşadası Kamp Alanları. Aydın Efeler Gençlik Kampı, Aydın şehir merkezine 70 km uzaklıkta Davutlar mevkiinde yer almaktadır. Çadır kampçılığının yanında kiralayabileceğiniz bungalov evlerde mevcuttur. Ayrıca kamp alanında birçok spor aktiviteleri için alanlar olması ile birlikte yüzme havuzu da bulunmaktadır. Kamp alanı çevresinde Zeus Tapınağı ve milli park gibi antik öğelerde bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Aydın Efeler Gençlik Kampı Alanında bulunan restoran gibi işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, otopark alanı, piknik ve mangal alanları, voleybol, basketbol, tenis, badminton, masa tenisi, amfi tiyatro alanı, bungalov konaklama evleri, yüzme havuzu gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Güncel fiyatları öğrenmek için kamp alanını arayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0256 681 19 10

Adres: Güzelçamlı, 09430 Kuşadası/Aydın

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Aydın Efeler Gençlik Kampı Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Didim Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*