Düzce Plajları – Düzce’de Denize Girilecek En Güzel 14 Yer

Düzce Plajları, Düzce Karadeniz Bölgesinde bulunan deniz kenarında plajların olduğu illerden biridir. Düzce, bölgenin yeşil ve mavinin bir arada olduğu, temiz havanın hakim olduğu, plajlarının bulunduğu şehirlerdendir. Özellikle yaz aylarında daha çok ilgi gören Düzce’nin tatil yapmak için tercih edebileceğiniz birçok noktası vardır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Düzce plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Doğa ile uyumlu, tertemiz, sığ denizleri bölgede serinlemek, dinlenmek, deniz tatili yapmak için ilgi görmektedir.

Yerli-yabancı birçok ziyaretçinin sevdiği, ilgi gösterdiği, popüler olan gezilecek noktaların olduğu Düzce ilinde ücretli-ücretsiz olarak giriş yapılabilen alanlar vardır. Sessiz, sakin, rahat ve keyifli bir tatil imkanı sunulmaktadır. Düzce’ye ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Ücretsiz ve ücretli olarak Düzce’de gidebileceğiniz plajlar sizler sizin için bu yazımızda listelendi.

Düzce Plajları, Düzce Sahilleri, Düzce’de denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Düzce Ücretsiz Plaj Yerleri

1. Ceneviz Kalesi Plajı

Ceneviz Kalesi Plajı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 44 km uzaklıkta bulunan Ceneviz Kalesi Plajı, bölgenin mavi bayrak sahibi olan ücretsiz halk plajı olarak ziyaretçilerine hizmet sunan doğa harikası bir yere sahip plajlarından biridir. Plaj adını hemen yanında bulunan tarihi Ceneviz Kalesi’nden almaktadır. Sakin, berrak, tertemiz bir denize sahip olan plaj alanının sahili siyah özel bir kumla kaplıdır. Bu kumun özelliği vücuda hemen yapışmayan hemen kuruyan bir yapıda olmasıdır. Tarihi kaleyi görmeye gelen yerli-yabancı turistler de plajı tercih etmektedir. Yoğun ilgiye ve kalabalık bir ortama sahiptir. Plajda tuvalet, duş, soyunma kabini, yeme-içme ihtiyaçlarınız için işletmeler vardır. Ancak şemsiye v şezlong bulunmamaktadır. Plaj çevresi ıhlamur, gürgen, kestane gibi ağaçlarla çevrili doğa ile iç içe olan bir plajdır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong yok, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler, gezilecek yerler gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 2.106 Yorum)= 4,0

Adres: Hacı Yusuflar, 81650 Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Ceneviz Kalesi Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Çuhallı Plajı, Düzce Plajları

Çuhallı Plajı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 37 km uzaklıkta bulunan Çuhallı Plajı, bölgenin mavi bayrak sahibi ikinci ücretsiz plajlarından biridir. Plaj 2017 yılında mavi bayrak ödülüne layık olmuştur. Sahilin uzunluğu yaklaşık 1 km uzunluğunda kum ve siyah inci kumundan oluşmaktadır. Çuhallı Plajında ziyaretçiler için tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler, sahilde voleybol oynamak için imkanlar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler, plaj voleybolu, eğlenceler gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 890 Yorum)= 3,9

Adres: Ayazlı, 81650 Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Çuhallı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Kalkın Plajı

Kalkın Plajı

Düzce şehir merkezine yaklaşık 48 km, Akçakoca ilçesine ise 6 km uzaklıkta bulunan Kalkın Plajı, sığ, berrak tertemiz denizi ile çocuklu aileler içinde uygun olan popüler plajlardan biridir. Plajın sahili ince kumla kaplıdır. Çevresi yeşil doğa harikası bir şekildedir. Kalkın Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong kiralaması, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler bulunmaktadır. Rahat, keyifli ve konforlu bir deniz tatili için uygundur.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 (279 Yorum)= 4,0

Adres: 81650 Kalkın/Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Kalkın Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Çayağzı Plajı, Düzce Plajları

Çayağzı Plajı

Düzce şehir merkezine yaklaşık 40 km, Akçakoca ilçesine ise 7 km uzaklıkta bulunan Çayağzı Plajı, tertemiz, berrak, ilgi çeken halk plajlarından biridir. Plajın sahili ince kumla kaplıdır. Plaj alanında herhangi bir işletme ve olanak yoktur. Bakir kalmış sessiz, sakin bir ortama sahip olan plaja balık tutmak içinde gelinmektedir. Plaja ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler gibi herhangi bir olanak yoktur. İhtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmelisiniz.

Adres: Kumpınar, 81652 Çayağzı/Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Çayağzı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Akkaya Plajı

Akkaya Plajı

Düzce’nin şehir merkezine yaklaşık 44 km, Akçakoca ilçesine ise 7 km uzaklıkta bulunan Akkaya Plajı, denizin sığ olduğu, hem deniz için hem de piknik yapmak tercih ettiği yerlerden biridir. Burası birçok ziyaretçinin piknik yapmak için tercih ettiği popüler bir mekandır. Doğanın, denizin, güneşin, gün batımının manzarasının seyredildiği bir yerdir. Denizinin sığ olmasından dolayı çocuklu aileler için de uygundur. Akkaya Plajında herhangi bir işletme ve olanak yoktur. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler gibi herhangi bir olanak yoktur. İhtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 668 Yorum)= 4,1

Adres: 81650 Akkaya/Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Akkaya Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Melenağzı Plajı, Düzce Plajları

Melenağzı Plajı

Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı olan Melenağzı Plajı, şehir merkezine yaklaşık 54 km uzaklıkta bulunan ücretsiz halk plajlarından biridir. Plajın sahili ve deniz tabanı ince kumla kaplı, tertemiz, berrak bir suya sahip yerlerden biridir. Denizi sığdır. Bu nedenle de çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Ayrıca plaj ve çevresi sadece deniz için değil kampçılık içinde tercih edilmektedir. Plaj çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınız için işletmeler bulunmaktadır. Ancak şemsiye v şezlong olanağı yoktur. Bu nedenle de hazırlıklı olmalısınız.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi herhangi bir olanak yoktur. İhtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmelisiniz. Çevresinde yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 237 Yorum)= 4,0

Adres: Karaburun, Karasu Şile Yolu No:30, 81650 Melenağzı/Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Melenağzı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Akevler Plajı, Düzce Plajları

Akevler Plajı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan Akevler Plajı, site önünde yer alan ve adını buradaki siteden alan, daha çok site sakinleri tarafında tercih edilen halk plajlarından biridir. Sığ bir denize sahip olan plaj çocuklar ve yüzme bilmeyenler içinde uygundur. Akevler Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong kiralaması olanakları bulunmaktadır. Dışarıdan gelen misafirlerde denize girebilir, olanaklardan yararlanabilir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 32 Yorum)= 4,1

Adres: Ayazlı, 81650 Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Akevler Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Karaburun Plajı

Karaburun Plajı

Düzce şehir merkezine yaklaşık 51 km, Akçakoca ilçesine ise 10 km uzaklıkta bulunan Karaburun Plajı, birçok ziyaretçinin tercih ettiği popüler mekanlardan biridir. Uzun bir kumsal alanına ve sığ bir denize sahiptir. Kumla kaplı sahili vardır. Plajın denizi sığ olduğun çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Çevresi geniş ağaçlık bir alanla çevrili, piknik, karavan kampçılığı içinde tercih edilmektedir. Karaburun Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, piknik ve kamp alanları gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 344 Yorum)= 4,1

Adres: Karaburun, D010, 81650 Hasançavuş/Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Karaburun Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Kadınlar Plajı, Düzce Plajları

Kadınlar Plajı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 44 km uzaklıkta bulunan Kadınlar Plajı, sadece kadınlara özel olarak hizmet veren özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz plajlardan biridir. Kadınlara özel olarak hizmet veren plajın sahili ince kumdan, deniz tabanı ise ince kumlardan oluşmaktadır. Kadınlar Plajı içerisinde tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong olanakları vardır. Ancak yeme-içme ihtiyaçları için işletme yoktur. Bu nedenle de hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 105 Yorum)= 3,5

Adres: Hacı Yusuflar, Kale Yolu No:33, 81650 Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Kadınlar Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Paşalar Plajı

Paşalar Plajı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bulunan Paşalar Plajı, yeşil bir doğa içerisinde saklanmış doğal bir güzelliğe sahiptir. Plajın sahilinin kumsalı bulunan kalın kuma sahiptir. Masmavi, tertemiz berrak denizi, ortamı, doğası ziyaretçilerin beğenisiniz almaktadır. Plajın bir kısmının çevresi de kayalıklarla çevrilidir. İki tarafı kayalıklarla çevrili deniz olduğundan koy olmaktadır. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 129 Yorum)= 4,0

Adres: Karaburun, 81650 Hasançavuş/Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Paşalar Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Kemos Aile Plajı

Kemos Aile Plajı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bulunan Kemos Aile Plajı, sakin, rahat, sessiz, tertemiz bir denizin ve sahilin olduğu plajlardan biridir. Plaj içerisinde ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, işletmeler bulunmaktadır. Temizlik çalışmaları yapılmakta ortam, sahil tertemizdir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 216 Yorum)= 4,2

Adres: Ayazlı, Deniz Sk. No:7, 81650 Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Kemos Aile Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Mavi Bayraklı Plajı

Mavi Bayraklı Plajı

Düzce’nin Akçakoca ilçe merkezinde bulunan Mavi Bayraklı Plajı, bölgenin haraketli plajlarından biridir. Plaj hem olanaklar hem de sosyal aktiviteler açısından oldukça zengindir. Plajın sahili ince kumla kaplıdır. Mavi Bayraklı Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır. Rahat, keyifli, haraketli bir plajdır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 102 Yorum)= 3,7

Adres: Hacı Yusuflar, 81650 Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Mavi Bayraklı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Edilli Ağzı Plajı

Edilli Ağzı Plajı

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bulunan Edilli Ağzı Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan mavinin en güzel tonunun olduğu, tertemiz berrak bir denize sahip plajlardan biridir. Plaj alanı ve çevresi sadece deniz tatili için değil kampçılık, piknik, geziler için de tercih edilmektedir. Yürüyüş yapılabileceğiniz, tertemiz havanın ve doğanın bir arada olduğu güzel bir mekandır. Edilli Ağzı Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini olanağı da bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyacı için işletmeler gibi olanaklar bulunmaktadır.

Adres: Edilli, 81652 Edilli/Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan Edilli Ağzı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Düzce Ücretli Plaj Yerleri

14. The Kalkın Beach

The Kalkın Beach

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bulunan The Kalkın Beach, bölgenin ücretli plajlarından biridir. Plaj alanı Düzce şehir merkezine yaklaşık 48 km uzaklıkta bulunmaktadır. Denizi tertemiz, berrak, sığ, çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Plajın sahili ince kumla kaplıdır. The Kalkın Beach plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama, yeme-içme ihtiyaçları için tesisler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyacı için işletmeler gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 (71 Yorum)= 4,2

Adres: 81650 Kalkın/Akçakoca/Düzce

Bulunduğunuz Konumdan The Kalkın Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Yalova Plajları  hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*