Hasköy Nerede? Muş Hasköy’e Nasıl Gidilir?

Hasköy Nerede

Hasköy Nerede? Hasköy Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Muş kentinde yer almaktadır. Hasköy ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 26 bindir. Hasköy’e doğuda Malazgirt, batıda Varto, güneybatıda Merkez ve Korkut ilçeleriyle birlikte güneydoğuda Bitlis’in Ahlat, kuzeybatıda da Erzurum’un Karaçoban ve Hınıs ilçeleri komşudur. İl merkezine 101 km uzaklıktadır. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 264 kilometrekaredir. Hasköy ilçesi harita konumu olarak 38° 41′ 3.3396” Kuzey ve 41° 41′ 26.7972” Doğu koordinatları arasında yer almaktadır. Hasköy’ün ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 1.277 metredir. Hasköy ilçesinde toplamda 12 mahalle vardır.

Hasköy Nerede? Hasköy Haritası

Hasköy Nerede

Hasköy’e Nasıl Gidilir?

Hasköy’de ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Hasköy merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Hasköy merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Hasköy Nerede, Hasköy Yol Tarifi, Hasköy’e rota oluşturmak için tıklayınız…

Hasköy Nerede? Karayolu ile Hasköy’e Ulaşım

Karayolu ile Muş-Ağrı Yolu kullanılarak yaklaşık 1 saat 26 dakikada Malazgirt ilçesine ulaşılabilmektedir. Varto ilçesine Erzurum Muş Yolu kullanılarak yaklaşık 1 saat 3 dakikada, Korkut ilçesine Muş-Korkut Yolu üzerinden yaklaşık 12 dakikada ve Muş Merkez ilçesine de D-300 Karayolu ile 18 dakikada Hasköy’den ulaşım sağlanmaktadır. Aynı şekilde Bitlis Merkez’den ise D-300 Karayolu üzerinden yaklaşık 49 dakikada, Bingöl Merkez ilçesinden ise D-300 Karayolu ile 1 saat 50 dakikada ve Ağrı Merkez ilçesinden ise D-965 Karayolu ile 2 saat 56 dakikada Hasköy’e ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Hasköy’e Ulaşım

Hasköy ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve terminalden kalkan uzun yol otobüsleri kullanılmaktadır. Hasköy’de yaşayanlar genellikle minibüs hatlarını daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksiler de şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Hasköy ilçesinde gün boyu uzun yol otobüsleri hizmet etmektedir. Muş Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir.

Hasköy İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Aracınız ile Muş-Bitlis Yolu ile yaklaşık olarak 16 dakikada Muş Sultan Alparslan Havalimanı’naulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca aracınız ile D-975 Karayolu kullanarak 2 saat 37 dakikada Van Ferit Melen Havalimanı’na, D-300 Karayolu kullanarak 1 saat 42 dakikada Bingöl Havalimanı’na ve D-965 Karayolu ile 2 saat 54 dakikada Ağrı Havaalanı’na da ulaşabilirsiniz.

Hasköy Nereye Bağlı? Hasköy Hangi Bölgemizdedir?

Hasköy İlçesi Doğu Anadolu Bölgesinde olan Muş kentinde yer almaktadır. Hasköy farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Hasköy ilçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. İlçe geneline baktığımızda yüzey şekillerinin engebeli yapıda olduğu görülmektedir. Hasköy ilçesi Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı FıratBölümü’nde yer alır. İlçede Karasal iklim hüküm sürer. Yazları çok sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır.

Hasköy Nerede

Muş Nerede? Muş Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Muş kenti, kuzeyde Erzurum; doğuda Ağrı; güneybatıda Batman ve Diyarbakır; güneydoğuda Bitlis ve batıda Bingöl illeriyle komşudur. Topografik olarak eğimlidir ve genellikle dağlarla kaplıdır. Muş İstanbul arası 1.412 kilometre, Muş Ankara arası 1.028 kilometre, Muş İzmir arası 1.548 kilometre ve Muş Antalya arası 1.331 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*