Hatay Kahvaltı Mekânları- Hatay’da Bulunan En İyi 32 Kahvaltı Mekânı

Hatay Kahvaltı Mekânları, Hatay Kahvaltı, Hatay, Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Hatay’a kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Hatay ilinde kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Bölgede doğa ile içe içe, temiz, nezih çeşitli köy kahvaltıları, serpme kahvaltı çeşitleri sunulmaktadır. Ülkemizin Gastronomi Şehri olarak bilinen Türk mutfağına ve dünya mutfağına adını ve lezzetini duyuran Hatay iline gelip de birçok lezzeti yerinden deneyimleyebilirsiniz. Tarihi ve kültürel mirasların da gezilip görüleceği şehir birçok imkan sunar. Organik, doğal köy ürünleri, sıcacık mis kokulu ve lezzette ekmekler, mezeler, yöresel ürünler hepsi ayrı bir lezzete sahiptir. Hatay’a geldiğinizde kahvaltı yapmak istiyor iseniz listemizde sizler için beğenilen mekanlar yer almaktadır. Hatay’da farklı birçok kahvaltı mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için en iyi kahvaltı mekânlarını derledik. Farklı kahvaltı mekânları aşağıda listelenmiştir.

Hatay’da Bulunan En İyi 32 Kahvaltı Mekânı

1. Antakya Kahvaltı Evi (Hatay Sultan Sofrası)

Antakya Kahvaltı Evi (Hatay Sultan Sofrası)

Hatay ilinin Antakya ilçesinde yer alan Antakya Kahvaltı Evi, bilinen diğer adı ile de Hatay Sultan Sofrası, bölgenin enfes kahvaltı sofralarının hazırlandığı, beğenilen mekanlardan biridir. Burada çeşit çeşit doğal, taze ve lezzetli ürünlerle, sıcacık hamur işi, kızartma gibi ürünlerin sunulduğu, doyurucu ve keyifli bir kahvaltı deneyimi geçirebilirsiniz. Hatay’ın popüler ve beğenilen mekanında geleneksel ve yöresel ürünlerle modern mutfak lezzetli birleşip sunulmaktadır. Tarihi bir taş konakta hizmet sunan Antakya Kahvaltı Evi, 1990 yılında açılmıştır. Uzun yıllardır adını ve lezzetini, kaliteli hizmeti ile devam ettirmektedir. Yöresel ürünleri arasında yer alan yöresel ezmeler, otlu yumurta, peynirli ve biberli ekmek, külçe denen anason ve rezeneli çörek, tuzlu yoğurt, Muhammara, kekik salatası, zeytin salatası, peynir ve zeytin çeşitleri damaklarda tadı kalacak enfes bir kahvaltı sunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Kocabdi Mh. Kurtuluş Cd. Beyazıt Sk. No:5, 31060 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 213 90 95

Sosyal Medya Sayfası: instagram

2. Konacık Kiraz Kahvaltı Evi

Konacık Kiraz Kahvaltı Evi

Yeşil doğa, temiz hava, samimi ve sıcak bir ortama sahip olan Konacık Kiraz Kahvaltı Evi, Hatay kahvaltı mekanlarından biridir. Burada sabah kahvaltıları taze, doğal, organik ve yöresel ürünlerle hazırlanmaktadır. Hatay’ın enfes mutfak kültürü doyurucu ve lezzetli bir şekilde hazırlanmaktadır. Serpme kahvaltıları el yapımı reçeller, biberli ekmek, katıklı ekmek, menemen, kahvaltılık soslar ve mezeler, peynir ve zeytin çeşitleri ve birçok yöresel doğal ürünle zengin bir menüye sahiptir. Mekana gelmeden önce arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz, özellikle hafta sonları yoğun ilgi görmekte ve kalabalık olmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Konacık, Karacay sok 92/1, 31290 Arsuz/Hatay

Telefon: 0538 048 71 05

Sosyal Medya Sayfası: facebook

3. Unesco Hatay Gastronomi Evi

Unesco Hatay Gastronomi Evi

Ülkemizin en önemli tarih ve kültür merkezlerinden biri olan, hem gezilip görülmesi gereken önemli birçok yere sahip olduğu şehirlerinden biri olan Hatay ilinde yöresel ürünlerin deneyimlenebileceği en iyi adreslerden biri Unesco Hatay Gastronomi Evi mekanıdır. Türkiye’nin gastronomi şehri olarak bilinmektedir. Yaklaşık 600 çeşit yöresel ve geleneksel mutfak ürünleri ile gözde şehirlerden biri olmuştur. Eski bir tarihi konakta hizmet veren mekan hem ortamı, ambiyansı, kaliteli ve lezzetli yemekleri ile servisiyle Hatay’da tercih edebileceğiniz kahvaltı mekanlarından biridir. Burada hem yemek yapmayı öğrenebilir hem lezzetli kahvaltılar ve Hatay yöresel yemeklerini deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, Prof. Dr. Ataman Sokak NO:30/1, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: 0552 331 31 12

Sosyal Medya Sayfası: facebook

4. Begonvil Kahvaltı Ve Kır Bahçesi

Begonvil Kahvaltı Ve Kır Bahçesi

Hatay-Defne ilçesinde yer alan bilindik kapalı ve kalabalık şehir merkezi yerlerinden farklı olarak doğa ile iç içe olacağınız sakin, ferah, temiz havanın olduğu kahvaltı mekanlarından biri olarak Begonvil Kahvaltı Ve Kır Bahçesi ziyaretçilerini beklemektedir. İster açık ister kapalı alanları ile yeşil doğasında dinlendirici, keyifli bir kahvaltı deneyimi sunar. Çeşit çeşit ürünle zenginleştirilmiş, yöresel lezzetlerin ve doğal, taze ürünlerin bulunduğu serpme kahvaltısı ziyaretçilerinin beğenisini alıyor. Özellikle hafta sonu yoğun ilgi gören mekana gitmeden önce arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Mekanın etrafı da begonvil çiçekleri ile dolu, adını ve güzelliğini buradan almaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Bahçeköy, 6006 sokak No13, 31160 Defne/Hatay

Telefon: 0530 151 72 22

Sosyal Medya Sayfası: facebook

5. Keyfi Bahçe Restaurant, Hatay Kahvaltı Mekânları

Keyfi Bahçe Restaurant

Hatay-Antakya ilçesinde bulunan sabah 08:00-14:00 saatleri arasında kahvaltı servis bulunan, yöresel ve doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltıların sunulduğu mekanlardan biri Keyfi Bahçe Restaurant işletmesidir. Burada meşhur biberli ekmek, muska böreği, peynir kızartması, gözleme çeşitleri gibi birçok ürün menüde yer almaktadır. Çocuklara özel olarak çocuk kahvaltı menüsü de bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Oğlakören, Oğlakören sokak no 470, 31000 Antakya/Hatay

Telefon: 0532 490 79 10

Sosyal Medya Sayfası: facebook

6. Bayırlı Restoran Yörük Çadırı

Bayırlı Restoran Yörük Çadırı

Hatay’ın en iyi kahvaltı mekanları arasında yer alan Bayırlı Restoran Yörük Çadırı, hafta için serpme kahvaltı hafta sonları ise açık büfe kahvaltı servisi olan bir işletmedir. Çeşit çeşit ürünler ile hazırlanan kahvaltıları gözünü ve karnınızı doyurmaktadır. Doğal, organik ve yöresel ürünler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Mekanın ortamı da rahat edebileceğiniz, ailelerin ve arkadaş gruplarının da rahatlıkla tercih edebileceği temiz, ferah bir şekildedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Denizciler, 31200 İskenderun/Hatay

Telefon: 0555 571 33 09

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/bayirlicadiri/

7. HATAY KARACA KAHVALTI & ET

HATAY KARACA KAHVALTI & ET

Hatay-Antakya ilçesinde doğal yaşam içerisinde, açık havada ağaçların altında oturup, ferah bir gün geçirmek, lezzetli ve doyurucu bir kahvaltı deneyimi geçirmek için tercih edebileceğiniz kahvaltı mekanları arasında yer Karaca Kahvaltı & Et restoranı, bölgenin beğenilen adreslerinden biridir. Her zaman yorucu ve bunaltıcı geçen yoğun iş hayatında uzaklaşmak, ailenizle, arkadaşlarınızla, dostlarınızla güzel bir kahvaltı, yemek ve gün geçirmek için ferah alanlar ararız. Bu yerler arasında Karaca Kahvaltı & Et mekanını listenize ekleyebilirsiniz. Ferah, doğal içerisinde, yeşilin ve temiz havanın hakim olduğu ortamı iştahınızı da açmaktadır. Sabah kahvaltısından akşam yemeklerine, kebaplarına kadar ürünleri doğal, taze, yöresel ürünlerle hazırlanmaktadır. Otantik doğal ortamı özellikle hafta sonları yoğun bir ilgi ile karşılaşmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Karlısu, Yavuz Sultan Selim Caddesi, 31170 Antakya/Hatay

Telefon: 0530 288 75 79

8. Hira Garden, Hatay Kahvaltı Mekânları

Hira Garden

Hatay’da büyük, geniş bir işletme olan, ziyaretçilerinin beğenisi alan, ferah, temiz, kaliteli bir işletme olarak hizmet veren Hira Garden, doğa ile iç içe olan samimi ve sıcak ortamı olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri servisi bulunan beğenilen kahvaltı mekanları arasında yer almaktadır. Yaz-kış tüm sene boyunca hizmet veren mekanda açık ve kapalı olarak geniş bir oturma alanı vardır. Geniş bir işletme olan Hira Garden, sadece kahvaltı ve yemek için değil nişan, düğün, özel davetler ve yemekler için de uygun olan birçok organizasyon için tercih edilen bir işletmedir. Zengin içeriği ile doğal, taze ve organik, yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltı sofraları, doyurucu bir kahvaltı deneyimi sunar. Mekana gitmeden önce arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

İletişim Bilgileri

Adres: Çekmece, Ballıöz Köyü Yolu 1. Km, 31160 Defne/Hatay

Telefon: (0326) 232 22 22

9. Hasbahçe Köy Kahvaltısı ve Kır Düğünü

Hasbahçe Köy Kahvaltısı ve Kır Düğünü

Şehir merkezinden uzakta sakin, ferah, yeşilin ve temiz havanın hakim olduğu bir ortam yer alan Hasbahçe Köy Kahvaltısı ve Kır Düğünü, dinlendirici bir kahvaltı deneyimi ile gün geçirmek için tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir. Mekanın ortamı dekorasyonu, havası, doğa ile iç içe oluşu ve alışılmışın dışındaki iki katlı çardakları ziyaretçilerini etkiletmektedir. Muhteşem bir ortam sunan mekanda kahvaltı yapmak ayrı bir deneyim yaşatmaktadır. Özellikle de çardakları en beğenilen kısımlarıdır. Doğal ortamı, dinlendirici, şehrin bunaltıcı ortamından uzaklaşmak isteyenler için özellikle hafta sonları yoğun ilgi görmektedir. Küçük bir hayvanat bahçesi de bulunan mekan çocuklar için uygun bir yerdir. Ayrıca düğün, nişan, kına, özel davetler ve organizasyonlar içinde tercih edilmektedir. Mekan yoğun ilgi gördüğünden gitmeden önce arayarak rezervasyon yaptırmalısınız.

İletişim Bilgileri

Adres: karlısu mah burcu sok no 64 Karlısu sosyal bilimler Lisesi karşısı, 03100 Hatay

Telefon: 0532 645 44 94

Sosyal Medya Sayfası: instagram

10. Muhtar’ın Yeri Aile Kebap Salonu Restaurant

Muhtar'ın Yeri Aile Kebap Salonu Restaurant

Hatay-Antakya ilinde bulunan Muhtar’ın Yeri Aile Kebap Salonu Restaurant, et ve kebap restoranı olarak bilinse de kahvaltı servisi de bulunan popüler işletmelerden biridir. Sabah kahvaltıları da kebapları ve yöresel yemekleri kadar beğeni almaktadır. Serpme kahvaltısı zengin, taze, doğal, organik ve lezzetli bir içerik ve çeşitliliğe sahiptir. Kahvaltı sofrasında kekik salatası, çökelek ve zeytin salatası, cevizli biber ve ekmek gibi birçok yöresel ürün de bulunmaktadır. Mekana gitmeden önce arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kuzeytepe, Çevre Yolu No:47, 31027 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 241 50 12

Sosyal Medya Sayfası: instagram

11. BigChefs Hatay, Hatay Kahvaltı Mekânları

BigChefs Hatay

Ülkemizde birçok ilde şubeleri bulunan BigChefs, hem kahvaltılıkları hem yemekleri hem de içecekleri ile beğenilen ve tercih edilen işletmelerden biridir. Hatay’da hizmet veren mekan lezzetli, taze, doğal ürünlerle hazırlanan serpme kahvaltı, klasik kahvaltı tabağı, Anadolu dolu kahvaltı, ev kahvaltısı, sacda sıcak kahvaltı olarak birçok seçeneği ile doyurucu bir kahvaltı deneyimi sunar. İlk olarak ülkemizde 2007 yılında Ankara da hizmete açılan BigChefs, giderek beğenilen kaliteli hizmeti ve lezzeti ile birçok şubesi açılmıştır. Temiz, nezih, ferah, kaliteli bir ortam ve hizmet sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Süleymaniye, İskenderun Park Forbes AVM, Atatürk Blv. No:97 31200, 31200 İskenderun/Hatay

Telefon: (0326) 502 28 38

12. La Mistik, Hatay Kahvaltı Mekânları

La Mistik

Hatay’da tarihi bir yapıya ve otantik, temiz, nezih, ferah bir ortama sahip olan La Mistik, sabah kahvaltılarının ve akşam yemeklerinin tercih edilen, beğenilen mekanlarından biridir. Restore edilen tarihi Antakya konağında hizmet veren, hem güzel bir ambiyans, görsellik hem de lezzetli doyurucu kahvaltılar ile memnun kalacağınız bir deneyim sunulmaktadır. Serpme kahvaltısı, klasik kahvaltı tabakları, çeşit çeşit ürünle ve yöresel tatlarla, zengin doyurucu bir şekilde sunulmaktadır. Sunduğu modern ve şık ortam da ziyaretçilerine güzel bir deneyim sunuyor.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, 1, 3. Sk., 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 215 45 50

13. Dalgaç Künefe Ve Kahvaltı Salonu

Dalgaç Künefe Ve Kahvaltı Salonu

Hatay’ın hem bir tatlıcı hem de kahvaltı mekanı olarak bilenen ve hizmet veren işletmesi Dalgaç Künefe Ve Kahvaltı Salonu, iki lezzeti ile de iddialı bir mekandır. Hatay’ın adını ve lezzetini sınırları dışına taşıdığı künefesi, yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltısı yöre halkı ve dışarıdan gelen ziyaretçilerin beğenisini almayı başarmış. İlk olarak künefe ve taş kadayıf imalatı ile hizmete başlayan işletme zamanla kendini geliştirmiş ve farklı alanlarda da hizmet vermeye devam etmiştir. Kahvaltılıkları ile de beğenilen mekanda doyurucu, lezzetli, yöresel ve doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltılar yapabilirsiniz. Birçok bayiliğe satışları bulunmaktadır. Temiz, nezih, ilgili bir işletmedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Derince, Paymar Sokak No:1 D:No:1, 31160 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 245 59 69

Sosyal Medya Sayfası: instagram

14. Hammuşun Yeri Yağmur Kahvaltı Salonu

Hammuşun Yeri Yağmur Kahvaltı Salonu

Hatay’da bulunan Hammuşun Yeri Yağmur Kahvaltı Salonu, Döver Köyü meydanında yer alan, bölgenin popüler ve beğenilen kahvaltı mekanlarından biridir. Hatay ülkemizin görülmesi gereken kültürel ve yöresel birçok değerinin olduğu, ziyaretçilerin deneyimleyebileceği birçok lezzetin sunulduğu illerden biri olarak Hammuşun Yeri Yağmur Kahvaltı Salonu ile güzel bir kahvaltı deneyimi geçirebileceğiniz kahvaltı mekanlarından biri vardır. Yöresel lezzetlerle hazırlanan taze, doğal, organik bir kahvaltı vardır. Sabah 08:00-15:00saatleri arasında hizmet vermektedir. Restoran yoğun olarak ilgi gördüğünden gitmeden önce arayarak bilgi almalı yer ayırmalısınız. Açık ve kapalı olarak ferah, temiz, nezih bir ortama sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Döver Mah. Döver Sokak Köy Meydanı Türbe Yanı, 31160 Defne/Hatay

Telefon: 0532 482 68 92

15. Yusuf Dayı Kahvaltı Salonu

Yusuf Dayı Kahvaltı Salonu

Hatay’ın Defne ilçesinde kahvaltı restoranı olarak hizmet veren kahvaltı mekanları arasında beğenilen yerlerden biri olan Yusuf Dayı Kahvaltı Salonu, yöresel ürünlerle birlikte çeşit çeşit ürünlerin sunulduğu mekanlardan biridir. Burada doğa içerisinde güzel ve görkemli bir vadi manzarasında kahvaltı yapıp, keyifli bir deneyim geçirebilirsiniz. Kapalı ve açık oturma alanları ile kişi sayısına göre hazırlanan doyurucu ve zengin kahvaltısı, yöresel ürünleri, ziyaretçilerini beklemektedir. Mekana gelmeden önce arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. İşletme temiz, nezih, ferah ve bol oksijenli bir doğa alanına sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Hatay /Defne ilçesi, 31160 Defne/Hatay

Telefon: 0536 640 24 55

16. Bugga Steak House & Cafe Lounge

Bugga Steak House & Cafe Lounge

Hatay-İskenderun ilçesinde yer alan Bugga Steak House & Cafe Lounge, et yemekleri üzerine bilinen bir restoran olarak hizmet verse de sabah kahvaltıları ile desevilen ve beğenilen mekanlardan biridir olmuştur. Nezih, temiz, şık ve elit bir mekan olarak kaliteli hizmetin adresidir. Zengin menüsünde enfes lezzetli kahvaltılıklar, et tavuk, sandviç, pizza, makarna gibi çeşit çeşit ürün yer almaktadır. Dünya mutfağından birçok lezzet enfes bir şekilde sunulmaktadır. Serpme kahvaltısına ekstra lezzetler ile damaklar da tadı kalacak doyuruculukta ürünler ekleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Savaş, 42. Sk., 31200 İskenderun/Hatay

Telefon: 0533 636 16 32

17. Pınaraltı Kır Bahçesi ve Kahvaltı Salonu

Pınaraltı Kır Bahçesi ve Kahvaltı Salonu

Hatay-Defne ilçesinde yer alan bölgenin doğa içerisinde, şehrin bunaltıcı ve yorucu havasından uzakta kahvaltı deneyimi sunan mekanlarından biri olan Pınaraltı Kır Bahçesi ve Kahvaltı Salonu, beğenilen Hatay kahvaltı mekanları arasında yer almaktadır. Özellikle hafta sonları tatillerde yoğun ilgi görmektedir. Doyurucu, lezzetli, yöresel ürünlerin yer aldığı serpme kahvaltısı sabah 08:30 da başlayıp 14:00 da bitmektedir. Restoran bölümü ise gece saatlerine kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Gün boyu tercih edip vakit geçirebileceğiniz kahvaltı ve yemek için tercih edebileceğiniz bir işletmedir. Temiz, ferah, doğa ile iç içe, ilgili bir mekandır.

İletişim Bilgileri

Adres: Döver, 31160 Defne/Hatay

Telefon: 0538 571 04 04

Sosyal Medya Sayfası: facebook

18. Konak Restaurant, Hatay Kahvaltı Mekânları

Konak Restaurant

Hatay’ın Antakya ilçesinde bir büyük bir konakta hizmet veren Konak Restaurant, sabah kahvaltılarının ve akşam yemeklerinin tercih edilen adreslerinden biridir. Tarihi dokusunun korunmaya çalışıldığı, güzel, nezir ve ferah bir ortamının olduğu mekan zengin bir menüye sahiptir. Hem yöresel ürünleri hem de lezzetli yemekleri ile beğeni almaktadır. Doyurucu ve lezzetli kahvaltıları, enfes yemekleri, şık ve düzenli sunumları müşterilerin beğenisini almaktadır. Yoğun ilgi gören mekanda yer bulabilmek için gitmeden önce arayarak rezervasyon yaptırmanız faydalı olacaktır.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, Kastal Sk. No:1, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 214 32 14

Sosyal Medya Sayfası: instagram

19. Antikya Restoran ( Lezzet Sofrası)

Antikya Restoran ( Lezzet Sofrası)

Hatay-Antakya’da yer alan Antikya Restoran, hem sabah kahvaltıları ve yöresel ürünlerle hazırlanan birçok lezzetin sunulduğu hem de birçok yöresel lezzetleri ülkemizde birçok noktaya ulaştıran, satışın yapıldığı işletmelerden biridir. Burada doyurucu ve lezzetli, doğal, taze ve yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıların hazırlandığı mekan Pazar günleri de açık büfe kahvaltı servisi sunmaktadır. Çeşit çeşit ürünle hazırlanan kahvaltılar yöresel ürünler, mezeler, yemeklerle doludur. Akşam yemekleri içinde zengin bir yöresel lezzet şöleni sunulmaktadır. Nezih, ferah, temiz, özenle hazırlanan sunumları ve ilgili çalışanları ile ziyaretçilerin beğenisini almaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: General Şükrü Kanatlı, Ayşe Fitnat Hanım Cd. No: 4, 31000 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 214 50 50

Sosyal Medya Sayfası: instagram

20. Chester Boom Cafe & Brasserie

Chester Boom Cafe & Brasserie

Hatay’ın göz kamaştırıcı, kaliteli, şık ve nezih mekanlarından biri olan Chester Boom Cafe & Brasserie, kafeterya ve restoran olarak hizmet veren beğenilen mekanlardan biridir. Nezih, hoş sohbetler eşliğinde kaliteli bir vakit geçirmek, lezzetli kahvaltılar yapmak isteyenler için uygun olan Chester Boom Cafe & Brasserie, özellikle hafta sonu kahvaltıları ile beğenilmektedir. Mekana gitmeden önce arayarak rezervasyon yaptırmanız gereklidir.

İletişim Bilgileri

Adres: Haraparası, 205, 31060 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 502 04 74

Sosyal Medya Sayfası: instagram

21. Sveyka Sahne Restoran, Hatay Kahvaltı Mekânları

Sveyka Sahne Restoran

Hatay’da tarihi bir konakta hizmet veren Sveyka Sahne Restoran, bölgenin tarihi ve önemli yerlerine de oldukça yakın bir konum da yer alan, kahvaltılar için tercih edilen restoranlardan biridir. Sadece kahvaltı için de değil öğle ve akşam yemekleri için de iyi bir seçenektir. Mekanın hizmet verdiği bu tarihi Antakya konağı 2005 yılında restore edildikten sonra restoran ve bar olarak ziyaretçilerine hizmet vermeye başlamıştır. Hem Antakya yöresel mutfak kültürünü hem de Dünya mutfağından birçok lezzetli ürünü menüsünde bulabilirsiniz. Serpme kahvaltısı hafta içi her gün sabah 09:00-12:00 saatleri arasında doğal, organik lezzetli ürünlerle hazırlanarak sunulmaktadır. Mekana gitmeden önce arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Gazi Paşa, Kurtuluş Cd. No:58, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 213 39 47

Sosyal Medya Sayfası: instagram

22. Nuri Kuzeytepe Restoran

Nuri Kuzeytepe Restoran

Hatay-Antakya ilçesinde yer alan Nuri Kuzeytepe Restoran, tamamen Antakya yöresel ürünleri ile hazırlanan enfes kahvaltı sofrala rının sunulduğu mekanlardan biridir. Sadece sabah kahvaltısı değil, öğle ve akşam yemekleri için de tercih edilen zengin bir menüye, yöresel yemeklere sahiptir. Kahvaltıları ve yemekleri hepsi beğenilen bir lezzet sunmaktadır. Çeşitliliğin fazla olduğu, doğal, organik ve yöresel tatların bulunduğu açık büfe kahvaltısı doyurucu bir deneyim sunar.

İletişim Bilgileri

Adres: Kuzeytepe Mah, Atatürk Cd NO:19/A, 31027 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 241 45 61

Sosyal Medya Sayfası: facebook

23. Antakya Atlı Spor Kulübü

Antakya Atlı Spor Kulübü

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Antakya Atlı Spor Kulübü, bölgenin büyük geniş, ferah bir alana sahip olan, hem bir atlı spor kulübü hem de kahvaltı ve yemek mekanı olarak hizmet veren işletmelerden biridir. Hatay ilinde ilk ve tek olan mekan binicilik eğitimi, at turları hizmeti vermektedir. Özellikle çocuklar için ve at biniciliğine meraklı olan kişiler için merak uyandıran, sevilen ve beğenilen bir yerdir. Çeşit çeşit kahvaltı ve yöresel ürünleri ile temiz havada, nezih, güzel ortamında kahvaltılarınızı keyifle yapabilirsiniz. Doğa ile ve atlarla iç içe güzel bir kahvaltı deneyimi sunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Büyükdalyan, 2.kümeevler sokak no 285, 31001 Antakya/Hatay

Telefon: 0532 511 10 09

Sosyal Medya Sayfası: instagram

24. Altunaylar Kır Bahçesi Ve Kahvaltı Salonu

Altunaylar Kır Bahçesi Ve Kahvaltı Salonu

Hatay’ın doğa içerisinde yer alan yeşilin ve temiz havanın bir arada olduğu kahvaltı mekanları arasında tercih edilen Altunaylar Kır Bahçesi Ve Kahvaltı Salonu, geniş ferah bir işletmedir. Yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltılıkları, sıcacık el yapımı tandır ekmekleri, biberli ekmekleri, doyurucu çeşitleri ile temiz ve açık hava güzel bir kahvaltı deneyimi sunmaktadır. Özellikle hafta sonları şehrin ve iş hayatının yorucu, bunaltıcı ortamından uzaklaşmak için tercih edilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Döver, Unnamed Road, 31160 Hatay

Telefon: 0537 335 14 18

25. Zirve Restaurant, Hatay Kahvaltı Mekânları

Zirve Restaurant

Hatay-Antakya da etkileyici güzel bir manzaraya sahip olan Zirve Restaurant, özellikle hafta sonu kahvaltıları için tercih edilen beğenilen mekanlardan biridir. Hem güzel manzarası hem yöresel, taze ve organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılıkları ile ilgi görmektedir. Huzur veren atmosferi, temiz, ferah ve nezih ortamı, zirvede yer alan konumu ile Hatay kahvaltı mekanları arasında yer almaktadır. mekana gitmeden önce arayarak yer ayırtabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Harbiye, 31080 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 231 69 26

Sosyal Medya Sayfası: facebook

26. Antakya Yeşil Vadi Kahvaltı Ve Kebap Alanı

Antakya Yeşil Vadi Kahvaltı Ve Kebap Alanı

Bir kahvaltı ve kebap restoranı olarak hizmet veren Antakya Yeşil Vadi Kahvaltı Ve Kebap Alanı, yeşil doğa alanı içerisinde yer alan, temiz havanın etkisinde lezzetli kahvaltıların yapılabileceği mekanlardan biridir. Sunduğu deneyim, ortam ziyaretçilerinin memnuniyetini almaktadır. Serpme kahvaltısındaki içerik, lezzet, doğallık ve ortamın ferah, otantik, temiz oluşu tercih edilmesinde etkilidir. Mekanın düzeni ve dekorasyonu samimi, sıcak bir şekilde dekore edilmiş çardakları, otantik tarihi ambiyans da düzenlenmiş oturma alanları özellikle hafta sonları büyük ilgi görmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Karlısu, Karlısu Köyü Yolu, 31150 Antakya/Hatay

Telefon: 0505 453 67 78

27. Gümüş Kahvaltı Salonu, Hatay Kahvaltı Mekânları

Gümüş Kahvaltı Salonu

Hatay’ın en iyi kahvaltı mekanları arasında yer alan, beğenilen işletmelerinden biri olan Gümüş Kahvaltı Salonu, doğal, açık, temiz, ferah bir ortamda yer alan, açık hava da kahvaltı deneyimi geçirmek için tercih edilebilecek mekanlardan biridir. Burada doğal, organik, yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları güzel bir deniz manzarasında yapabilirsiniz. Serpme kahvaltısı, klasik kahvaltı tabağı, çocuk menüsü gibi seçenekleri vardır. Mekan ilgi gördüğü için gitmeden önce rezervasyon yaptırır iseniz yer bulmanız kolay olur. Sabah kahvaltısı, akşam yemekleri için tercih edilebilir.

İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk, Atatürk Cd. No:8, 31800 Samandağ/Hatay

Telefon: (0326) 512 22 26

Sosyal Medya Sayfası: facebook

28. Gökkuşağı Kahvaltı ve Kır Bahçesi

Gökkuşağı Kahvaltı ve Kır Bahçesi

Hatay-Arsuz ilçesinde yer alan Gökkuşağı Kahvaltı ve Kır Bahçesi, bölgenin doğa içerisinde yemyeşil bir ortam da bulunan kahvaltı mekanlarından biridir. Açık ve kapalı oturma alanları ile, birbirinden lezzetli, doğa, taze, yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıları, gözlerinizi ve karnınızı doyuracak lezzettedir. Menüde yer alan ürünler yöresel, doğal ve organik bir içeriğe sahiptir. Sadece kahvaltı mekanı olarak da değil, nişan, düğün, davet, özel kutlamalar içinde tercih edilen geniş açık alanı bulunan bir mekandır. Temiz, ferah, oksijenin bol olduğu, keyifli, doğal bir ortamın olduğu dinlendirici bir gün geçirebileceğiniz işletme ziyaretçilerini beklemektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Karaağaç, TMO cad No 25, 31290 Arsuz/Hatay

Telefon: 0553 902 70 76

29. Eylül Kahvaltı Evi & Cafe

Eylül Kahvaltı Evi & Cafe

Hatay-Arsuz da bulunan Eylül Kahvaltı Evi & Cafe, yeşil doğa içerisinde, temiz havada kahvaltı deneyimi sunan mekânlardan biridir. Burada serpme köy kahvaltısı, doğal organik ve yöresel ürünlerle enfes bir şekilde hazırlanmaktadır. Şehirden uzakta dinlendirici, sakin, temiz havada doyurucu bir köy kahvaltısı için tercih edilebilecek kahvaltı mekanları arasında yer almaktadır. Temiz, ferah bir ortamı ilgili çalışanları bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Gökmeydan, 32. Sokak No:45, 31245 Arsuz/Hatay

Telefon: 0538 244 87 97

Sosyal Medya Sayfası: instagram

30. Saklıbahçe Köy Evi, Hatay Kahvaltı Mekânları

Saklıbahçe Köy Evi

Hatay’da güzel bir manzara eşliğinde temiz havada açık ve kapalı oturma alanları arasında doyurucu ve güzel bir köy kahvaltı deneyimi geçirebileceğiniz Saklıbahçe Köy Evi, Hatay kahvaltı mekanları arasında yer almaktadır. Özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören mekan kalabalık olduğu için servisler gecikmektedir. Ancak bu da mekanın beğenilmesinden kaynaklanmaktadır. Temiz, ferah, samimi, rahat edebileceğiniz, ailenizle gelebileceğiniz kahvaltı mekanlarından biri olarak Hatay’a geldiğiniz de kahvaltı için burayı tercih edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Unnamed Rd, Müftüler/, 31350 Belen/Hatay

Telefon: 0553 641 43 35

Sosyal Medya Sayfası: instagram

31. Karaca Kahvaltı Evi, Hatay Kahvaltı Mekânları

Karaca Kahvaltı Evi

Açık bir alana, doğal, taze, el emeği ve yöresel birçok çeşide sahip menüsü ile Hatay popüler kahvaltı mekanları arasında yer alan Karaca Kahvaltı Evi, buraya geldiğinizde doyurucu ve lezzetli kahvaltılar yapmak için tercih edebileceğiniz bir işletmedir. Ailelerin çocukları ile rahatça vakit geçirip kahvaltı yapmasına olanak sağlar. Günün en önemli öğünü olan kahvaltının en iyi adreslerinden biridir. Serpme kahvaltısından klasik kahvaltı tabaklarına kadar yöresel ve doğal birçok ürünle kahvaltı sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Karlısu, Yavuz Sultan Selim Caddesi, 31170 Antakya/Hatay

Telefon: 0530 288 75 79

Sosyal Medya Sayfası: facebook

32. Seyirtepe Restaurant cafe

Seyirtepe Restaurant cafe

Hatay-Belen ilçesinde bulunan Seyirtepe Restaurant cafe, şehrin manzarasını ayaklarınız altına seren hem kahvaltı hem de akşam yemekleri için tercih edilen mekanlardan biridir. Daha çok yemekleri ile beğenilen bir mekan olsa da kahvaltıları da oldukça beğenilmektedir. Güzel bir manzarada serpme kahvaltısı ile doyurucu ve güzel bir deneyim geçirebilirsiniz. İlgili, temiz, ferah bir ortama sahiptir. Hatay yöresel ürünlerini ve yemeklerini burada deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kıcı, 31350 Belen/Hatay

Telefon: 0552 601 06 61

Sosyal Medya Sayfası: instagram

Gümüşhane Kahvaltı Mekânları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*