Isparta Merkez İlçesi Nerede? Isparta Merkez İlçesi’ne Nasıl Gidilir?

Isparta Merkez İlçesi nerede

Isparta Merkez İlçesi Nerede? Isparta Merkez İlçesi Türkiye’nin güneyinde bulunan Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Isparta Merkez İlçesinin nüfusu yaklaşık olarak 229 bindir. Isparta Merkez İlçesi ilçesine komşu ilçeler Isparta’nın ilçelerinden doğuda Eğirdir, kuzeyde Atabey ve Gönen ilçeleriyle birlikte batıda ve güneyde de Burdur’un Merkez ve Ağlasun ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 8.946 kilometrekaredir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 0 kilometredir. Isparta Merkez İlçesi harita konumu olarak 37° 45′ 45.5400” Kuzey ve 30° 33′ 13.3380” Doğu gps koordinatları arasında yer almaktadır. Isparta Merkez İlçesi’nin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 1068 metredir. Isparta Merkez İlçesi ilçesinde toplamda 50 mahalle vardır.

Isparta Merkez İlçesi Nerede? Isparta Merkez İlçesi Haritası

Isparta Merkez İlçesi nerede

Isparta Merkez İlçesi’ne Nasıl Gidilir?

Isparta Merkez İlçesi’ne ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Isparta Merkez İlçesi merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Isparta Merkez İlçesi merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Isparta Merkez İlçesi Nerede, Isparta Merkez İlçesi Yol Tarifi, Isparta Merkez İlçesi’ne rota oluşturmak için tıklayınız…

Isparta Merkez İlçesi Nerede? Karayolu ile Isparta Merkez İlçesi’ne Ulaşım

Karayolu ile Isparta’nın ilçesi olan Gönen ilçesinden D330/D685 Yolu üzerinden yaklaşık 29 dakikada Isparta il merkezine ulaşılabilmektedir. Isparta’nın ilçesi olan Eğirdir ilçesinden D330 Yolu kullanılarak 34 dakikada Isparta il merkezine ulaşılabilmektedir. Şarkikaraağaç ilçesinden ise D330 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 38 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Senirkent İlçesinden D320 ve D330/D685 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 7 dakikada Isparta’ya ulaşım sağlanmaktadır. Yalvaç ilçesinden D330 Yolunu kullanarak yaklaşık 1 saat 36 dakikada Isparta’ya ulaşım sağlanmaktadır. Sütçüler İlçesinden D685 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 21 dakikada Isparta’ya ulaşım sağlanmaktadır. Son olarak Keçiborlu ilçesinden D650 ve D330/D685 Yolu kullanılarak yaklaşık 39 dakikada Isparta’ya ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Isparta Merkez İlçesi’ne Ulaşım

Isparta Merkez İlçesi ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Isparta Merkez İlçesi’nde yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Isparta Merkez İlçesi ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Isparta Merkez İlçesi Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Isparta Merkez İlçesi Merkez’den çevre ilçelerine halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Atabey ilçesinden halk otobüsleri kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Isparta Merkez İlçesi’ne ulaşılabilir. Kentin farklı noktalarından Isparta Merkez İlçesi’ne kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Isparta Merkez İlçesi ilçe merkezinden Isparta Merkez İlçesine de hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Isparta Merkez İlçesi İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Isparta Merkez İlçesi ilçesine ulaşım için hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Keçiborlu mahallesi mevkiisinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan özel araçla veya toplu taşıma araçlarıyla Isparta Merkez İlçesi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aracınız ile D330/D685 Yolu Üzerinden yaklaşık olarak 34 dakikada Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak D320 Yolu Üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 33 dakikada Denizli Çardak Havalimanı’na erişim sağlayabilirsiniz.

Isparta Merkez İlçesi Nereye Bağlı? Isparta Merkez İlçesi Hangi Bölgemizdedir?

Isparta Merkez İlçesi Akdeniz Bölgesinde Isparta kentinde yer almaktadır. Isparta Merkez İlçesi farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Isparta Merkez İlçesi İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır.

Yüzey şekilleri ovalık ve dağlık yapıdadır. Isparta’nın Güney batı ve merkezi bölümünde yer almaktadır. İklim çeşitliliği yönünden oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede genellikle Karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında geçişler hâkim olup, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir.

Isparta Merkez İlçesi nerede

Isparta Nerede? Isparta Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde yer alan Isparta kenti, Kuzeyinde Afyon, doğusunda Konya, güneyinde Antalya, batısında ise Burdur ve Denizli illeriyle komşudur. Topoğrafik yapısı dağlık ve ovalık alanlardan oluşmaktadır. Isparta İstanbul arası 572 kilometre, Isparta Ankara arası 381 kilometre, Isparta İzmir arası 404 kilometre, Isparta Antalya arası 127 kilometre ve Isparta Konya arası 240 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*