Karacabey Plajları – Karacabey’de Denize Girilecek En Güzel 3 Yer

Karacabey Plajları, Karacabey Marmara Bölgesinde bulunan birçok plaja sahip Bursa illinin bir ilçesidir. Karacabey, Marmara bölgesinin popüler, ilgi gören ve kalabalık şehirlerinden biri olmaktadır. Her mevsim yerli yabancı birçok ziyaretçilerin akın ettiği Bursa’da gezilecek tarihi ve güzel dokuların yanı sıra plajlarını da bulunmaktadır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Bursa plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Sıcak, kavurucu ve bunaltıcı sıcaklarda Bursa’nın Karacabey ilçesinde denize girip serinleyebilecek, tatil yapabileceğiniz birçok plaj bulunmaktadır.

Bursa ülkemizde hem kültürel, turistik yerleri hem de Osmanlı dönemine ait tarihi izleri ile yerli yabancı birçok turistin ilgisini çeken, yaz aylarında Marmara denizinin muhteşem sularında serinlemek isteyenlerin ilgisini çeken illerden biridir. Bursa’nın ilçesi Karacabey’de da bir birinden güzel doğa ile iç içe olan plajlar yaz aylarında hareketli bir sezon yaşıyor.

Karacabey’e ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Yeşilin ve mavinin en güzel uyumu Karacabey plajlarında sunulmaktadır. Karacabey’de gidebileceğiniz plajlar sizler sizin için bu yazımızda listelendi.

Karacabey Plajları, Karacabey Sahilleri, Karacabey’de denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Karacabey Ücretsiz Plaj Yerleri

1) Malkara Plajı, Karacabey Plajları

Malkara Plajı

Bursa’ya 86 km, Karacabey ilçesine ise 33 km uzaklıkta bulunan Malkara Plajı, doğa içerisinde çevresi ve olanakları gelişmemiş, el değmemiş bir ortama sahip etrafı longoz ormanları ile çevrili ücretsiz giriş yapılan plaj yerlerinden biridir. Yeşilin ve mavinin bir arada olduğu muhteşem bir doğa manzarası sunan plaj belediye tarafından düzenlenip temizlenmektedir. Buda rahat, temiz, ferah bir ortam sunmaktadır. Doğası bozulmamış olan plaj alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini ya da herhangi bir olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle plaj alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Denizi sığ ve sakindir, sahili kumlu, ağaçlar altında gölgeliklerde de dinlenebilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş gibi olanaklar yoktur, soyunma kabini, tuvalet olanakları vardır.

Google Yorumları 2022 ( 999 Yorum)= 4,1

Adres: Malkara Plajı, Bayramdere, 16710 Karacabey/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Malkara Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2) Yeniköy Halk Plajı

Yeniköy Halk Plajı

Bursa’ya 83 km, Karacabey’e 31 km uzaklıkta bulunan Yeniköy Halk Plajı, oldukça kalabalık bir ortama sahip olan denizin, kumsalın ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Etrafı ağaçlarla çevrili, eşsiz bir doğa manzarasının sunulduğu plajda, denize girebilir, piknik yapabilir, ağaçların altında serinleyebilirsiniz gölgesinde. Yeniköy Halk Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme için herhangi bir işletme gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 180 Yorum)= 4,1

Adres: Bayramdere, 16700 Karacabey/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Yeniköy Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3) Kurşunlu Halk Plajı

Kurşunlu Halk Plajı

Bursa’da Karacabey ilçesine 40 km uzaklıkta bulunan Kurşunlu Halk Plajı, tertemiz denizi ve kumsalı ile ücretsiz bir şekilde giriş yapılan plajlardan biridir. Mavinin ve yeşilin bir arada bulunduğu Kurşunlu Halk Plajında yararlanabileceğiniz olanaklar kısıtlıdır. Şemsiye, şezlong, gıda ihtiyaçları için herhangi bir olanak, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi imkanlar yoktur. Sakin ve sığ denizi ile çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Doğası bozulmamış, bakir kalmış, sakin bir deniz tatili olanağı bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme için herhangi bir işletme gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 483 Yorum)= 3,6

Adres: Gençali, 16600 Gemlik/Bursa- Karacabey

Bulunduğunuz Konumdan Kurşunlu Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Mudanya Plajları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*