Mudanya Plajları – Mudanya’da Denize Girilecek En Güzel 14 Yer

Mudanya Plajları, Mudanya Marmara Bölgesinde bulunan birçok plaja sahip Bursa illinin bir ilçesidir. Mudanya, Marmara bölgesinin popüler, ilgi gören ve kalabalık şehirlerinden biri olmaktadır. Her mevsim yerli yabancı birçok ziyaretçilerin akın ettiği Bursa’da gezilecek tarihi ve güzel dokuların yanı sıra plajlarını da bulunmaktadır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Bursa plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Sıcak, kavurucu ve bunaltıcı sıcaklarda Bursa’nın Mudanya ilçesinde denize girip serinleyebilecek, tatil yapabileceğiniz birçok plaj bulunmaktadır.

Bursa ülkemizde hem kültürel, turistik yerleri hem de Osmanlı dönemine ait tarihi izleri ile yerli yabancı birçok turistin ilgisini çeken, yaz aylarında Marmara denizinin muhteşem sularında serinlemek isteyenlerin ilgisini çeken illerden biridir. Bursa’nın ilçesi Mudanya’da da bir birinden güzel doğa ile iç içe olan plajlar yaz aylarında hareketli bir sezon yaşıyor. Ülkemizin sanayi kuruluşlarında da öncü bir şehir olan Bursa, Türkiye’nin kalabalık olan dördüncü şehridir. Mudanya’ya ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Yeşilin ve mavinin en güzel uyumu Mudanya plajlarında sunulmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak Mudanya’da gidebileceğiniz plajlar sizler sizin bu yazımızda listelendi.

Mudanya Plajları, Mudanya Sahilleri, Mudanya’da denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Mudanya Ücretsiz Plaj Yerleri

1) Burgaz Altınkum Halk Plajı

Burgaz Altınkum Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Burgaz Altınkum Halk Plajı, Bursa şehir merkezine 35 km uzaklıkta ücretsiz bir şekilde giriş yapılan plajlarında biridir. Plaj alanına özel araçlarla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Tertemiz, masmavi, sığ denizi, sahili ve deniz tabanı ince kumla kaplıdır. Denizinin sığ olmasından dolayı da çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Burgaz Altınkum Halk Plajında şemsiye, şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, çevresinde yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz büfe, market gibi işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, büfe ve market gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.352 Yorum)= 3,5

Adres: Altıntaş, 16960 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Burgaz Altınkum Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2) Güzelyalı Burgaz Halk Plajı

Güzelyalı Burgaz Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Bursa’ya 26 km uzaklıkta bulunan Güzelyalı Burgaz Halk Plajı, ücretsiz bir şekilde giriş yapılan halk plajlarından biridir. Plajın sahili kumlu bir yapıda, denizi sakin, berrak ve tertemizdir. Plajda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır. Rahat keyifli bir deniz tatili için tercih edilebilecek plajlardan biridir. İstanbul Deniz Otobüsü seferleri bu noktadan yapılmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, kafeterya, restoran, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.294 Yorum)= 4,2

Adres: Güzelyalı Sahili, Güzelyalı Yalı, 16950 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Güzelyalı Burgaz Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3) Kumyaka Halk Plajı

Kumyaka Halk Plajı

Bursa’ya 36 km, Mudanya ilçesine ise 7 km uzaklıkta bulunan Kumyaka Halk Plajı, 50 metre uzunluğa, 4 metre genişliğe sahip olan ücretsiz bir şekilde yararlanılabilen halk plajlarından biridir. Doğal bir plaj alanı olan Kumyaka Halk Plajının etrafı yeşil ağaçlar ile çevrili, denizi tertemiz ve masmavi bir görüntüye sahip olan sakin, rahat güzel bir deniz tatili sunmaktadır. Sahili kumlu ve taşlık olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Kumlu kısmı daha kalabalık olurken taşlık kısmı daha sakindir. Taşlık olan sahilinde yürürken deniz ayakkabısı ya da terliği giymeniz yararlı olacaktır. Denizi hızla derinleşen bir yapıdadır. Bu nedenle de yüzme bilmeyenlerin ve çocukların dikkat etmesi gerekiyor, uygun olmayabilir. Doğal bir plaj alanı olduğu için herhangi bir işletme ya da olanak yoktur. Bu yüzden plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçları için herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle de plaja hazırlıklı olarak gelmelisiniz. 

Google Yorumları 2022 ( 241 Yorum)= 3,7

Adres: Kumyaka Halk Plajı, Halitpaşa, 16960 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Kumyaka Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4) Eğerce Plajı, Mudanya Plajları

Eğerce Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Eğerce Plajı, Bursa merkezine 60 km, Mudanya ilçesine ise 30 km uzaklıkta bulunan doğanın muhteşem güzelliklerini ve uyumunu sunan ücretsiz plajlardan biridir. Plaj belediye tarafından düzenli olarak bakım yapılan, temizlenen geniş bir alana sahip yerlerden biridir. Son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başlanılan Eğerce Plajında tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye, şezlong bulunmaktadır. Çevresinde de bulunan işletmelerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sığ denizi zaman zaman dalgalı bir yapıda olmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 715 Yorum)= 3,7

Adres: Egerce Plajı, Eğerce, 16960 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Eğerce Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5) Coşkunöz Halk Plajı

Coşkunöz Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Coşkunöz Halk Plajı, Bursa merkeze 31 km, Mudanya ilçesine ise 1 km uzaklıkta olan ücretsiz plajlardan biridir. Sakin, rahat, sessiz bir deniz tatili için tercih edebileceğiniz Coşkunöz Halk Plajının sol tarafında dalgakıran bulunmaktadır. Burada hem yüzme hem de balık tutma imkanı vardır. Sahili kumlu bir yapıda ancak deniz tabanı taşlıktır. Bu nedenle deniz ayakkabısı giymeniz yararlı olacaktır. Tertemiz denizinin, sahilin, güneşin keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçları için çevrede işletmeler bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 122 Yorum)= 3,6

Adres: Halitpaşa, 16950 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Coşkunöz Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6) Mesudiye Halk Plajı, Mudanya Plajları

Mesudiye Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde sakin, sessiz, doğal bir plaj alanı olan Mesudiye Halk Plajı, Bursa merkezine 65 km, Mudanya ilçesine ise 35 km uzaklıkta bulunan geniş bir alana sahip ücretsiz plajlardan biridir. Plaj alanı ve deniz tabanının kumlu olduğu Mesudiye Halk Plajında deniz belirli bir noktadan sonra derinleşebilmektedir. Bu nedenle yüzme bilmeyenlerin dikkat etmesi gerekiyor. Plaj doğal bir oluşumdur ve herhangi bir tesis, olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle hazırlıklı bir şekilde plaja gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Tuvalet, cankurtaran olanakları bulunmaktadır. Ancak duş, soyunma kabini, yeme-içme ihtiyacı için herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle plaj alanına hazırlıklı olarak gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 276 Yorum)= 4,0

Adres: Mesudiye Halk Plajı, Mesudiye, Mesudiye Köyü İç Yolu, 16970 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Mesudiye Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7) Zeytinbağı Halk Plajı, Mudanya Plajları

Zeytinbağı Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Tirilye Limanı yakının da bulunan Zeytinbağı Halk Plajı, Bursa’ya 40 km, Mudanya ilçesine ise 12 km uzaklıkta olan ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Mudanya ilçesinin doğal plajlarından biri olan Zeytinbağı Halk Plajı, etrafı yemyeşil tepeler ile çevrili, plaj alanı ve deniz tabanı çakıl taşları ile kaplı olan plajlardan biridir. Plaj çevresinde herhangi bir işletme, şemsiye, şezlong, soyunma kabini gibi herhangi bir olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. Denizi birkaç metreden sonra derinleşebilmektedir. Bu nedenle de yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler dikkatli olmalıdır, uygun olmayabilir. Hafta sonları kalabalık olmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye, şezlong, tuvalet, duş, soyunma kabini, yeme-içme ihtiyacı için herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle plaj alanına hazırlıklı olarak gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 180 Yorum)= 3,8

Adres: Zeytinbağı Halk Plajı, Tirilye, 16960 Zeytinbağı/Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Zeytinbağı Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8) Eşkel (Esence) Halk Plajı

Eşkel (Esence) Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Esence Mahallesinde bulunan Eşkel (Esence) Halk Plajı, Bursa’ya 60 km, Mudanya ilçesinde ise 26 km uzaklıkta bulunan ücretsiz plajlardan biridir. Bulunduğu mahalleden adını alan Eşkel (Esence) Halk Plajı, yaklaşık 20 metre genişliğine ince kumlarla kaplı plajında denizin, güneşin ve kumsalın tadını çıkarabileceğiniz yerlerdendir. Sığ ve sakin bir denize sahip olması yüzme bileyenler ve çocuklu aileler için uygundur. Eşkel (Esence) Halk Plajı etrafından ve plajda tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için çevresinde market, büfe, etrafında konaklama için de pansiyonlar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. (2 şezlong + 1 şemsiye 35 TL).

Şemsiye, şezlong, tuvalet, duş, soyunma kabini, yeme-içme ihtiyacı için market, büfe, konaklama için pansiyon bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.781 Yorum)= 3,6

Adres: Esence, Esence 32 Sk, 16000 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Eşkel (Esence) Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9) Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı

Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı

Bursa’ya 28 km, Mudanya ilçesine ise 8 km uzaklıkta bulunan Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı, yeşil bir doğa içerisinde kumla karışık çakıllı bir sahile sahip olan ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Plaj etrafında bulunan kampta bulunan olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Kamp olanaklarından yararlanabilir, çadır kampı kurabilirsiniz.

Google Yorumları 2022 ( 111 Yorum)= 3,7

Adres: Altıntaş, 16940 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10) Ayazma Plajı, Mudanya Plajları

Ayazma Plajı

Bursa’ya 65 km, Mudanya ilçesine 35 km uzaklıkta bulunan Ayazma Plajı, burada bulunan Mesudiye Plajının devamıdır. Sahil 6 km uzunluğunda ve 50 metre genişliğindedir. Denizin, güneşin, kumsalın keyfini çıkarabileceğiniz plaj alanında piknik, kampçılık, günübirlik geziler için de tercih edebilirsiniz. Doğa içerisinde yer alan plaj ortamı bozulmamış, sakin, ferah bir ortama sahiptir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz plajda duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle de hazırlıklı olarak gelmelisiniz. Tuvalet bulunmaktadır. Denizi dalgalı, birkaç metre sonra derinleşmeye başlıyor, plaj ve deniz tabanı da ince kumlu bir yapıdadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçlarınız için herhangi bir işletme bulunmamaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 114 Yorum)= 4,2

Adres: Mesudiye, 16970 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Ayazma Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11) Söğütpınar Sahili, Mudanya Plajları

Söğütpınar Sahili

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Söğütpınar Sahili, Bursa’ya 60 km uzaklıkta genel olarak, sakin rahat bir deniz tatili imkanı sunulan ücretsiz plaj alanlarından biridir. Sadece yüzmek için değil piknik yapmak, kamp yapmak ve yürüyüş yapmak içinde tercih edilmektedir. Söğütpınar Sahili kumlu deniz çizgisinden itibaren taşlık olmaya başlıyor ancak rahatsız etmeyecek derecededir. Denizin derinliği yüzme bilmeyenler ve çocuklar için uygundur. Plaj alanının doğası bozulmamış, herhangi bir tesis, duş, soyunma kabini gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaj alanına hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçlarınız için herhangi bir işletme bulunmamaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 161 Yorum)= 3,8

Adres: Eğerce, Unnamed Road, 16960 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Söğütpınar Sahili’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12) Korsan Liman Koyu

Korsan Liman Koyu

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Korsan Liman Koyu, Antik kent ve Liman kalıntıları olan bir alan içerisinde yer almaktadır. Tarihi bir öneme sahip olan liman ilgi çekmektedir. Bursa’ya 45 km, Mudanya ilçesine ise 21 km uzaklıkta yer alan Korsan Liman Koyu, doğası, tarihi yapısı, ortamı, manzarası ile muhteşem bir deniz keyfi sunmaktadır. Koyun etrafı yüksek yeşil tepeler ile çevrili, dalganın olması, sakin, sessiz, berrak bir denize sahiptir. Koy doğası ve ortamı bozulmamış, herhangi bir tesisin bulunmadığı, bakir kalmış bir doğa harikasıdır. Dar ve küçük bir oya sahip olan sahil kumlu ve çakıl karışımlı bir yapıya sahiptir. Denizi de sığ, sakin ve dalgasızdır. Yüzme bilmeyenler ve çocuklar için uygundur. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabildiğiniz plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle de hazırlıklı bir şekilde ihtiyaçlarınızı temin ederek gelmelisiniz. Muhteşem bir manzaraya sahip olan koy çevresindeki tepelerde yürüyüşler yapabilir, kamp kurabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçlarınız için herhangi bir işletme bulunmamaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 345 Yorum)= 4,1

Adres: Yalıçiftlik, 16970 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Korsan Liman Koyu’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Mudanya Ücretli Plaj Yerleri

13) Paşa Beach, Mudanya Plajları

Paşa Beach

Bursa’nın Mudanya ilçesinde yer alan Paşa Beach, ücretli bir şekilde giriş yapıp, olanaklardan yararlanabileceğiniz plaj yerlerinden biridir. Denizin, kumsalın, güneşin keyfini çıkarabileceğiniz Paşa Beach alanında soyunma kabini, duş, tuvalet, şemsiye, şezlong, büfe, bar, canlı müzik, DJ, otopark alanı gibi bir çok imkan ziyaretçilerine sunulmaktadır. Bu da ziyaretçilerin daha rahat, konforlu bir deniz tatili geçirmesini sağlamaktadır. Sığ, berrak, sakin denizi çocuklar ve yüzme bilmeyenler için oldukça uygundur.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Şezlong + şemsiye, kişi başı 25 TL.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme kafeterya, büfe, canlı müzik, güvenlik şeridi, cankurtaran, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 401 Yorum)= 3,7

Adres: Ömerbey, Bahar Sk. 1 A, 16940 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Paşa Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14) Sürücü Beach, Mudanya Plajları

Sürücü Beach

Bursa’ya 60 km, Mudanya ilçesine ise 25 km uzaklıkta bulunan Sürücü Beach, bölgenin ücretli plaj yerlerinden bir diğeridir. Ücretli bir şekilde giriş yapılan plajda denizin, güneşin ve kumsalın keyfini çıkarabilir, diğer plajlara göre daha sakin bir ortam sunduğunda dinlenip, rahat bir tatil geçirebilirsiniz. Denizi sığ ve sakin, sahili ise ince kumlu bir yapıdadır. Denizinin sığ olması çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Ayrıca plajda çocuklar için ayrı bir çocuk oyun parkı da bulunmaktadır. Sürücü Beach alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya gibi olanaklar da bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. 2 şezlong + 1 şemsiye ile birlikte 50 TL.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme kafeterya, büfe, çocuk oyun parkı, güvenlik şeridi, cankurtaran, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 5 Yorum)= 4,6

Adres: sahil büfe, Esence mahallesi Esence 32. Sokak no 8/17, 16320 Bursa

Telefon: 0507 253 66 12

Bulunduğunuz Konumdan Sürücü Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Bursa Plajları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*