Kaş Gezilecek Yerler

Kaş Gezilecek Yerler yazımızda Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan Antalya iline bağlı Kaş ilçesinde gezilecek yerler ve rotasını aktaracağız. Yazımıza başlamadan önce Kaş ile ilgi birkaç genel bilgileri sizlere aktaralım.

Bilinen en eski ismi Habesos olan Antik kent, daha sonra Antiphellos ismi ile anılmaya başlamıştır. Roma Dönemi’nde önem kazanan Antik kent Bizans Dönemi’nde piskoposluk merkezi olmuş ve bu dönemde Arapların akınına uğramıştır. Anadolu Selçuklu topraklarına katıldıktan sonra ise Andifli adını alan kent Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılmasının ardından Yıldırım Beyazıt zamanında Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Antalya’nın 4. büyük ilçesi olan Kaş, batıda Eşen Çayı’ndan başlayarak doğuda Üçağız merkezine kadar uzanmaktadır. Akdeniz kıyısında turistik bir merkez olan Kaş sahip olduğu antik kentleri, plajları, kanyonları mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Kaş Gezilecek Yerler ve Rotası aşağıda yer almaktadır.

ANTİK KENTLER

1.Kaş Gezilecek Yerler de İlk Rotamız; Antiphellos Antik Kenti

Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan antik M.Ö IV. Yüzyılda çok küçük bir yerleşim yeri olup,  Phellos da limanıydı. Antiphellos şehri daha sonra bölge ormanlarından elde edilen sedir ağacı ticareti ve süngercilik sayesinde gelişmiş ve Phellos’un limanı durumundan çıkarak kendineyeten zengin bir şehir durumuna gelmiştir.

Antik Kentten günümüze ulaşabilmiş en önemli eserler ise Antik Tiyatro ve Antiphellos Kral Mezarıdır.

Kaş Gezilecek Yerler Antiphellos Antiphellos Antik Kenti

2.Patara Antik Kenti

Kaş ilçe merkezine yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunan Patara Likya Birliğinin başkentliğini yapmıştır. Patara Antik Kenti Ksanthos Vadisi’nde denize açılabilecek tek yer olması nedeniyle yüzyıllar boyunca ayakta kamıştır.

Günümüze ulaşabilmiş antik kent kalıntılarına giriş, görkemli ve çok iyi korunmuş olan Roma Zafer Takı’ndan yapılmaktadır. Bu Tak kitabelerden anlaşılacağı üzere M.S 100 yıllarında bölge valisi adına inşa edilmiştir. Tak’ın batısındaki tepenin yamaçlarında, Likya tipi lahitlerin bulunduğu mezarlık alanı uzanmaktadır. Kentin en güney ucunda ise Kurşunlu Tepe’ye yaslanmış tiyatro yer almaktadır. Tiyatro depremden sonra M.S 147 yılında yeniden inşa edilmiştir.  

Antik Kentte en güzel köşe tiyatronun yaslandığı Kurşunlu Tepe’dir. Buradan şehrin diğer kalıntıları; Vespasian Hamamı, Korinth Tapınağı, ana cadde, liman ve tahıl ambarı rahatlıkla gözlemlenmektedir.

Aynı zamanda Patara’nın anıtsal yapılarından biri olan tahıl ambarı İmparator Hadrian ve eşi Sabina tarafından M.S. 2. Yüzyıl’da yaptırılmıştır. Tiyatronun kuzeyinde ise Patara’nın başkent olarak toplantılara ev sahipliği yaptığı Meclis Binası ve yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki bir kayalıktan su getiren suyolları kentin diğer dikkat çeken kalıntılardandır.

Kaş Gezilecek Yerler Patara Antik Kenti

3.Xanthos Antik Kenti

Kaş ilçe merkezine yaklaşık 50 kilometre mesafede yer alan antik kent Kaş ilçesine bağlı Kınık mahallesinde konumlanmaktadır. Kent günümüzde Eşen Çayı olarak bilinen Xanthos Nehrinin kenarında ki iki tepe üzerinde kurulmuştur.

Homeros, Sarpedon yönetimindeki Xanthosluların Truva savaşına katıldıklarını anlatsa da yapılan kazılar sonucu elde edilen bulgular kenti İ.Ö 8. Yüzyıla kadar götürmektedir. Kent zaman içinde birçok kez savaş ve yangın görüp harap olsa da yeniden toparlanarak ayağa kalmıştır.

Kentten günümüze ulaşan eserler görülmeye değer olsa da ne yazık ki birçok kalıntı İngiltere’ye kaçırılmış ve bu kalıntılar oradaki orada müzelerde sergilenmektedir.

Xanthos Antik Kenti

4.Phellos Antik Kenti

Felen Yaylası mevkiinde deniz seviyesinden yaklaşık 950 metre yükseklikte konumlanan antik kent M.Ö IV. Yüzyılda önemli bir kentti. Hatta o zamanlar Antiphellos kenti Phellos’un limanıydı. Ancak Helenistik Çağ’la birlikte Antiphellos kenti gelişmiş onun gelişimiyle de Phellos Kenti sönük kalmıştır.

Kentin akropolü yaklaşık 550 metre uzunluğa ve 200 metre genişliğe yayılmış, bu alanda surlarla çevrelenmiştir. Surlar, bölgeye özgü kireçtaşı bloklardan inşa edilmişlerdir. Surlarla bitişik doğu ve güney yönündeki kulelerde rektagonal teknikte yapılmıştır. Phellos Akropolün batı kısmında bulunan ev tipi kaya mezarları ise en özgün örneklerdendir.

Phellos Antik Kenti

5.Aperlai Antik Kenti

Kaş ile Kekova arasında Sıçak Yarımadasın ki koyun başlangıcında yer alan antik kent Likya’nın küçük bir liman kentiydi. Günümüzde antik kentin kalıntıları denize doğru inen tepenin eteklerinde ve körfezin kuzey tarafında yer alır. Kent, deniz kenarından başlayarak, akropole doğru uzanan kulelerle takviye edilmiş surlarla çevrilidir. Ayrıca kentte limana yakın iki adet Roma Dönemi hamam kalıntısı ve akropolün kuzeybatı ve güneydoğu köşesinde de iki adet küçük boyutlu Bizans Kilisesi kalıntısı yer almaktadır.

Aperlai Antik Kenti

6.Kaş Gezilecek Yerler Pirha Antik Kenti

Kaş ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede ki Bezirgan Köyü sınırları içerisinde yer alan Pirha Antik Kenti denizden 850 metre yükseklikte yer almaktadır. Kentte birçok kaya mezarı, heykel ve rölyef bulunmaktadır.

TARİHİ YAPILAR

7.Antiphellos Antik Tiyatrosu

Antiphellos Antik Kentinin içerisinde konumlanan tiyatro kentten günümüze ulaşan en önemli eserdir. Helenistik dönemde inşa edilen Antiphellos Antik Tiyatrosu Anadolu’da denize dönük inşa edilen birkaç tiyatrodan biridir.

Girişi ücretsiz olan Antik Tiyatroya gelerek mimarisiniz inceleyebilir ve sahip olduğu muhteşem manzarasında gün batımını izleyebilirsiniz.

Kaş Gezilecek Yerler Antiphellos Antik Tiyatrosu

8.Antiphellos Kral Mezarı

Uzun Çarşı’nın girişinde yer alan Kral Mezarı Antipholles Antik Kentinden günümüze ulaşan bir eserdir. Bu mezarın bir krala ait olup olunmadığı bilinmese de lahitte bulunan aslan figürleri bu mezarın bir krala ait olabileceğini düşündürmektedir.

M.Ö 4. yüzyıla ait olan eser üst üste iki lahit teknesi konularak yapılmış muhteşem bir görünüme sahiptir. Lahidin kaidesinde 8 satırlık Likya dilinde bir kitabesi yer almaktadır.

Antiphellos Kral Mezarı

DOĞAL GÜZELLİKLER

9.Mavi Mağara

Kaş ilçe merkezine yaklaşık 18 kilometre mesafede yer alan mağara Kaputaj Plajına varmadan 600 metre öndedir. 1972 yılında Jeolog Dr. Temuçin Aygen tarafından bulunana mağara 50 metre uzunluğunda, 40 metre genişliğinde ve 15 metre yüksekliğindedir. Dünya’da az sayıda örneği bulunan mağara ismini Güneş ışınlarının mağaranın dar girişinden doğru açıda suya yansımasından almıştır.  

Oldukça büyük olan mağaraya ulaşım teknelerle yapılmaktadır. Sizlerde mavi mağaraya gelerek yüzebilir ve bu olağanüstü atmosferin keyfini çıkartabilirsiniz.

Kaş Gezilecek Yerler Mavi Mağara

10.Kıbrıs Deresi Kanyonu

Antalya’nın Kaş ile Elmalı ilçeleri arasında yer alan kanyon Yaban hayatını koruma bölgesi içerisinde bulunmaktadır. Çam, ardıç, sandal ve sedir ağaçlarıyla kaplı bakir doğası ile harika manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Kanyonda yürüyüş, bisiklet, tırmanma ve cip safari gibi aktiviteler yapılmaktadır.

13 kilometre uzunluğunda olan Kıbrıs Deresi Kanyonunun sadece 4 ile 6 kilometrelik bölümünde yürüyüş yapılmaktadır. Kanyona günübirlik turlarla rehber eşliğinde gelinmektedir. Alana gelmeden önce yürüyüşe ve tırmanmaya uygun özel kıyafetler giyilmektedir. Bunları giydikten turu yaklaşık 8 saatlik bir yürüyüş,  tırmanma ve soğuk sulardan geçerek tamamlıyorsunuz.

11.Kaş Gezilecek Yerler Uçarsu Şelalesi

Gömbe Yaylasının içinde yer alan şelale 50 metre yükseklikten süzülmektedir. Şelalenin hemen üstünde yer alan 50 dönümlük Yeşil göl ile bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır. Yazın Gömbe Ovasına, kışında Muğla’nın Seydikemer tarafına akan Uçarsu gezi rotanıza eklemeniz gereken harika manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.

12.Gömbe Yaylası

Kaş ilçe merkezine 70kilometre mesafede Yumrulu Dağı’nın zirvesinde yer alan yayla özellikle yazın bunaltıcı sıcağından ve kalabaşığından kurtulmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Yayla birçok canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yaylada yer alan göller ve Uçarsu Şelalesi ortama ayrı bir güzellik katmaktadır.

Sizlerde doğa harikası Gömbe Yaylasına çıkarak burayı keşfedebilir ve sonrasında da manzaranın keyfini sürebilir. Ayrıca yaylada yer alan tesislerde keçi etinden yapılan, odun ateşindeki fırında pişen Gömbe kebabını tadabilir konaklamak içinde yöreye özgü sedir ağacının kerestesinden yapılmış, elma ağaçları arasındaki bungalovlarda kalabilirsiniz.

Kaş Gezilecek Yerler Gömbe Yaylası

13.Bezirgan Yaylası

Denizden 500 metre yükseklikte konumlanan yayla gerek manzarası gerekse de temiz havası ile görenlerin beğenisini topluyor. Bezirgan Yaylasına gelerek doğa yürüyüşü yapabilir sonrasında da içerisinde yer alan pansiyonlarda konaklayarak güzel bir güne uyanabilirsiniz.

Bezirgan Yaylası

14.Kaş Gezilecek Yerler Felen Yaylası

Kaş’a 12 kilometre mesafede hakim bir tepe üzerinde yer alan yayla gerek içerisinde barındırdığı Phellos Antik Kenti, gerek manzarası gerekse de doğası ile sizlerin beğenisini toplamaktadır.

15.Uyuyan Dev

Uyuyan dev aslında hem bir manzara hem de Kaş’ın büyük efsanelerindendir. Uyuyan Dev ismini Kaş’ı çevreleyen dağın uyuyan bir dev siluetini andırmasından almıştır.

Uyuyan Dev manzarasına Kaş-Çukurbağ ‘Likya Yolu’ işaretlerini takip ederek ulaşabilirsiniz. Buraya çıktığınızda muhteşem manzaranın keyfini çıkartarak harika fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Uyuyan Dev

16.Kaş At Çiftliği

Kaş ilçesine bağlı Çukurbağ Köyünde yer alan at çiftliği sizlerin ilçenin eşsiz güzelliklerini at safari yaparak görmenize olanak sağlıyor. İlk olarak Kaş at çitliğine vardığınızda diplomalı biniciler tarafından sizlere atlar tanıtılıyor. Sonrasında gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra tur için yola çıkılıyor. Yaklaşık 2 saat süren turda, at üstünde Kaş Antik Kenti’ni kuş bakışı gören tepelerde antik kentini, deniz manzarasını ve Meis Adası’nı izleyebiliyorsunuz.

Kaş At Çiftliği

PLAJLAR

17.Kaputaş Plajı

Antalya’da Kaş-Kalkan arasında bulunan Kaputaş Plajı, Kaş’a 20 kilometre, Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklıkta olan bölgenin meşhur plajlarından biridir. Kaputaş Plajı etrafı sarp kayalıklarla çevrili ve vadinin koyla birleştiği yerde yer olmasından dolayı Kanyon Ağzı Plajı olarak da adlandırılmaktadır. Plajın suyu her zaman soğuktur. Çünkü yeraltında çıkan kaynak suyu vardır. Denizi çabuk derinleşebilmektedir. Bu yüzdenden yüzme bilmeyenlerin dikkatli olması gerekiyor. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılan plaj mavi bayrak özelliğine sahiptir. Tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong kiralama imkânı vardır.

Kaş Gezilecek Yerler Kaputaş Plajı

18.Patara Plajı

Kaş bölgesinde bulunan Patara Plajı, Patara antik kenti yakınında bulunan ziyaretçilerine muhteşem bir tatil olanağı sunan bu bölgedeki en büyük plajlardan biridir. Plaj 18 kilometre uzunluğu ve 1500 metreye kadar ulaşan genişliği ile en geniş plaj özelliğe sahiptir. İnce kumlarla kaplı olan plajı, sığ ve tertemiz berrak denizi ile yüzmek için uygun olan yerlerden biridir. Rüzgârlı, dalgalı bir deniz olduğu için de sörfçülerin tercih edebileceği uygun yerlerdendir. Plaj Özel Çevre Koruma bölgesi olarak ilan edilmiştir ve 1. Derece sit koruma alanıdır, çünkü Caretta Carettaların yumurtlama alanlarında biridir. Plajda belediye tarafından işletilen bir kafeterya, tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama olanakları bulunmaktadır.

Kaş Gezilecek Yerler Patara Plajı

19.Büyük Çakıl Plajı

Kaş ilçe merkezine 1,5 kilometre mesafede bulunan Büyük Çakıl Plajı, içerisinde soğuk su kaynağı bulunan ve bu nedenle de denizin hep soğuk olmasını sağlayan plajlardan biridir. Adından da anlaşılacağı üzere plajı çakıllıdır. Bu nedenle de plajında yürürken dikkat etmeli ve mutlaka deniz ayakkabısı giymelisiniz. Denizin dibi kumludur, şeffaf, tertemiz ve berrak bir suya sahiptir. Ayrıca denizi sığ ve dalgasızdır. Bu yüzden rahat bir şekilde çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler tercih edebilir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz plajda şemsiye ve şezlong hizmeti de sunulmaktadır. Ziyaretçilerin ihtiyaçları için restoran, kafe, tuvalet, soyunma kabini, duş yerleri de bulunmaktadır.

Kaş Gezilecek Yerler Büyük Çakıl Plajı

20.Küçük Çakıl Plajı

Antalya-Kaş bölgesinde bulunan Küçük Çakıl Plajı, adı gibi küçük bir koya sahip, kayalar arasında 10 metrelik bir alanda bulunan güzel, şirin bir plajdır. Temiz, berrak ve sığ bir denize sahiptir. Plaja ücretsiz bir şekilde giriş yapılmaktadır. Plaj etrafında bulunan işletmeler yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılama, şemsiye, şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini gibi olanaklar sunmaktadır.

Küçük Çakıl Plajı

21.Seyrek Çakıl Plajı

Kaş ilçe merkezine 14 kilometre mesafede bulunan plaj 200 metre uzunluğundadır. Seyrek Çakıl Plajı, berrak, şeffaf görüntüsü ve turkuaz rengi suları ile yüzmenin en keyif vereceği plajlardan biridir. Özellikle yöre halkı tarafından yoğun ilgi gören plaj doğal, yapısı bozulmayan bir yerdir. Denizi dalgalı ve çabuk derinleşen bir yapıya sahiptir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılan plajda tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong kiralama, büfe gibi olanaklar sunulmaktadır.

22.Kalkan Halk Plajı

Kaş’a bağlı Kalkan merkezde bulunan Kalkan Halk Plajı, bölgenin mavi bayrağa sahip denizlerinden biridir. Tertemiz, küçücük çakıl taşları ile kaplı plajı güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılabilen plajda şemsiye ve şezlong kiralama yapabilirsiniz. Ayrıca beledi tarafından hizmet veren tuvalet, soyunma kabini, duş yerlerini de kullanabilirsiniz. Derin olamayan sığ bir denize sahip olan Kalkan Halk Plajı, yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için uygun bir denizdir. Bölgede bulunan restorandan yeme-içme ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Kalkan Halk Plajı

23.Acısu Halk Plajı

Kaş’ın mavi bayrağa sahip olan, Yat Limanı devamındaki sahil şeridinde yer alan Acısu Halk Plajı, yerli halkın yoğun ilgisini çeken plajlardan biridir. Plajın kumsalı küçük çakıl taşları ile kaplıdır. Denizin suyu o kadar temiz, berraktır ki dibini görebiliyorsunuz. Ayrıca denizi sığ ve dalgasız olduğu içinde yüzmeyi yeni öğrenenler ve çocuklar için uygundur. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılan plajda, tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong kiralama imkânı vardır. Ayrıca plajda belediyeye ait işletmelerde vardır. Yeme-içme ve kişisel ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

24.Hidayet Koyu Plajı

Kaş’ın bakir kalmış koylarından biri olan Hidayet Koyu Plajı, Kaş şehir merkezine 2,5 kilometre mesafededir. Koy artık yoğun ilgi gören kalabalık, konaklama ve beach popülerliğini arttırmıştır. Koyun hem kayalık alanları hem de çakıl taşları ile kaplı ufak bir kumsalı vardır. Buralardan denize girebilirsiniz. Güneşlenmek için ahşap platformlar yapılmıştır. Buralarda şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz. Adeta akvaryuma benzeyen berrak, temiz bir su dalış yapmak isteyenlere muhteşem bir ortam sunmaktadır. Ücretsiz giriş yapabileceğini plajda restoran, bar gibi işletmelerde bulunmaktadır. Tuvalet, soyunma kabini, duş imkânı da bulunmaktadır.

Hidayet Koyu Plajı

25.Kaş Gezilecek Yerler Fırnaz Koyu

Kaş ilçe merkezine 34 kilometre mesafede bulunan Fırnaz Koyu, mavi tur teknelerinin uğrak noktasıdır ve koya karadan ulaşım sağlanmamaktadır. İnce kumlarla kaplı olan küçük bir plajı bulunan Fırnaz Koyu, çamur banyosunun yapıldığı plajları ile de ünlü bir yerdir. Koyun bir tarafı yemyeşil zeytin ağaçları ile çevriliyken diğer tarafı da turkuaz rengi sularla ile kaplıdır. Sığ ve dalgasız denizi, tertemiz berrak görüntüsü ile Kaş’ta yüzebileceğiniz en güzel koylardan biridir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapacağınız koya düzenlenen turlarla yolculuk yapabilirsiniz. Bakir kalmış koyda herhangi bir işletme, market bulunmuyor. Ayrıca tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye, şezlong gibi herhangi bir olanak da bulunmamaktadır. Fırnaz Koyuna gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temiz etmelisiniz.

26.İnceboğaz Plajı

Kaş ilçe merkezine ise 1,5 kilometre mesafede bulunan İnceboğaz Plajı, Çukurbağ Yarımadası üzerinde yer almaktadır. Yarımadanın en ince noktasında bulunduğu içinde bu ismi almıştır. İnceboğaz Plajı iki taraftan oluşmaktadır. Plajın bir tarafı denize diğer tarafı da koya bakmaktadır. Denize bakan tarafı rüzgârlı ve dalgalı olmaktadır. Koya bakan tarafında ise suyu ılık ve sakindir.  Ayrıca sığ bir denize sahip olduğu için çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygun, güvenli bir alan sağlar. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılan plajda tuvalet, soyunma kabini, şemsiye, şezlong ve yeme-içme ihtiyaçları için kafeterya bulunmaktadır.

Kaş Gezilecek Yerler İnceboğaz Plajı

27.Akçagerme Plajı

Kaş şehir merkezine yaklaşık 3 kilometre mesafede bulunan Akçagerme Plajı, 200 metre uzaklığa sahip küçük çakıl taşları ile kaplı kumsalı vardır. Denizin suyu ılık, berrak, tertemiz, sığdır. Mavi bayrak özelliğine sahip denizlerden biri olan Akçagerme Plajına girişler ücretsiz bir şekilde yapılmakta ve Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından işletilmektedir. Plajda servis hizmetini okulun staj yapan öğrencileri vermektedir. Ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong kiralama, lokanta, kafe imkânları sunulmaktadır. Ayrıca basketbol, voleybol sahaları bulunmaktadır.

Kaş Gezilecek Yerler Akçagerme Plajı

28.Nuri Beach Bungalow

Kaş ilçesinde Limanağzı mevkiinde bulunan Nuri Beach Bungalow, konforlu, doğa ile iç içe bir tatil yapmak için tercih edebileceğiniz plajlardan biridir. Burada bungalov evler kiralayabilir, şemsiye, şezlong kiralama yapabilirsiniz. Denizin güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Ücretli plajların en iyi olanaklarının sunulduğu yerlerden biridir. Nuri Beach Bungalow da restoran, büfe, kafeterya, duş, soyunma kabini, tuvalet, konaklama yeri, elektrik, bar, sıcak su gibi birçok imkân bulunmaktadır.

29.Çınarlar Beach

Antalya-Kaş bölgesinde liman yakınlarında bulunan Çınarlar Beach, platform alanı bulunan yoğun ilgi gören, hafta sonları kalabalık olan plajlardan biridir. Küçükçakıl Koyu yanında yer almaktadır. Çınarlar Beach, hem ortamı hem restoranları ile ziyaretçilerine birçok olanak sunan yerlerden biridir. Ücretli bir şekilde giriş yapabileceğiniz Çınarlar Beach, tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye, şezlong kiralama, restoran, otopark gibi olanaklar sunmaktadır.

30.Blanche Beach

Kaş ilçesinde Cukurbag Yarımadasi, Hidayet Koyunda yer alan Blanche Beach, hem konaklaya bilmeniz için nezih, şık oteli ile hem de muhteşem manzarası, denizi, havası ile ziyaretçilerin beğenisini alan yerlerden biridir. Zeytin ağaçları ile çevrili denize kayalıklardan üzerinden giriş yapabiliyorsunuz. Ücretli bir şekilde giriş yapılan Blanche Beach, hafta içi ve hafta sonları farklı ücretlendirilmektedir. Beach arkasında bulunan otelde de konaklayabilirsiniz. Blanche Beach tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama, restoran, dinlenme ve konaklama alanları gibi imkânlar sunmaktadır.

Blanche Beach

31.Leymona Beach & Restaurant

Kaş ilçesinin en iyi alanlarından biri olan Leymona Beach & Restaurant, zeytin ve limon ağaçlarının çevirdiği 3 katlı mekânı ile yemek, içecek, dinlenme imkânı sunulan denizin manzarasında güzel bir vakit geçirebileceğiniz alanlardan biridir. Sabahın erken saatlerinden geç saatlere kadar yerli yabancı birçok ziyaretçiye hizmet vermektedir. Denize girebilirsiniz ancak burada bulunan platformdaki merdivenlerden giriş yapabilirsiniz. Mekânın plaj alanı bulunmamaktadır. Hem manzarası, hem tertemiz denizi hem de hizmeti güzel bir şekilde yapılan restoranı ile keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Beach tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama olanağı, kafeterya, restoran, cankurtaran, otopark alanı gibi olanaklar sunmaktadır.

Leymona Beach & Restaurant

32.Derya Beach & Restaurant

Antalya-Kaş ilçesinde bulunan Derya Beach & Restaurant, Kaş limanı yakınlarında kayalıklar üzerinde kurulu olan popüler mekânlardan biridir. Suyu o kadar berrak, temizdir ki suyun dibini görebilirsiniz. Burada bulunan platformlardan ya da Küçükçakıl Koyundan denize giriş yapabilirsiniz. Ücretli bir şekilde giriş yapılan plajda tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran, bar gibi hizmetler bulunmaktadır.

Kaş Gezilecek Yerler Derya Beach & Restaurant

33.Indigo Beach Club & Restaurant

Kaş ilçesinin popüler mekânlarından biri olan Indigo Beach Club & Restaurant, limanın yanında yer almaktadır. Plajı bulunmayan Indigo Beach Club & Restaurant, platform üzerine kuruludur. Burada yemek yiyip denize girebilirsiniz. Denizi tertemiz, berrak, su sporları için uygun olan bir yerdir. Clup eğlenmek, yaz akşamları daha eğlenceli geçirmek için popülerdir. Ücretli bir şekilde giriş yapılan beach içinde tuvalet, duş, soyunma kabini, restoran, şemsiye, şezlong kiralama gibi hizmetler bulunmaktadır.

34.Kaş Camping Beach

Kaş ilçe merkezine yaklaşık 1 kilometre mesafede bulunan Kaş Camping Beach, şehrin gürültüsünden uzakta, deniz ve doğa ile iç içe bir yer olan masmavi denizin ve yemyeşil doğanın bir arada olduğu yerlerden biridir. Kampçılar tarafından tercih edilen sakin, sessiz doğa alanlarından biri olan Kaş Camping Beach ücretli bir şekilde giriş yapabileceğiniz, bunun yanında ziyaretçilerine birçok olanak sunan tatil yerlerinden biridir.

35.Kaş Gezilecek Yerler Palm Beach

Antalya’nın Kaş-Kalkan bölgesinde bulunan popüler tatil alanlarından biri olan Palm Beach, aileler içinde uygun olan nezih, temiz, berrak denizi ve ortamı ile tercih edebileceğiniz yerlerden biridir. Beach club da yeme-içme ihtiyaçlarınız için restoran, tuvalet, duş, soyunma kabini, eğlence alanları, şemsiye ve şezlong kiralama imkânı vardır. Ücretli bir şekilde giriş yapılan beach da haftanın belirli günlerinde barbekü partisi yapılmaktadır.

36.Kalamar Beach Club

Antalya’nın Kaş ilçesinde Kalkan bölgesinde bulunan Kalamar Beach Club, yerli yabancı birçok turistin tercih ettiği popüler mekânlardan biridir. Güneşin, berrak, temiz denizinin tadını çıkarabileceğiniz Kalamar Beach Club, kumsalı olmayan, platformdan ve iskeleden atlayarak denize girebileceğiniz tatil yerlerindedir. Ücretli bir şekilde giriş yapabileceğiniz beach de, tuvalet, duş, soyunma kabini, restoran, şemsiye ve şezlong kiralama imkânı, cankurtaran, otopark alanı bulunmaktadır.

37.Yalı Beach Club

Antalya’da Kaş-Kalkan arasında bulunan Yalı Beach Club, kayalıklar üzerinde olan ve platform üzerine kurulu denize platformdan ulaşım sağlayabileceğiniz alanlardan biridir. Denizi berrak, temiz, su sporları için uygun olan bir tatil yeridir. Ücretli bir şekilde giriş yapılabilen Yalı Beach Club, sabah saatinden akşam yemeklerine kadar hizmet veren restoranı, tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong kiralama, otopark gibi olanaklar sunmaktadır.

Yalı Beach Club

38.Kaş Gezilecek Yerler de Son Rotamız; Bilal’in Yeri (Limanağzı)

Antalya-Kaş bölgesinde bulunan Bilal’in Yeri, mavi bayrak sahibi plajlardan biridir. Limanağzı Plajı olarak da bilinen plaja ulaşım karadan zor şekilde sağlanmaktadır. Bu nedenle de tekne turları ile ulaşım daha kolay sağlanmaktadır. Suyu tertemiz, berrak, ılık, dalgasız ve sığdır. Plajı Caretta Carettaların yumurtalama alanlarında biri olduğu için dikkatli olunmalıdır. Bilal’in Yeri bölgenin en keyifli yerlerinden biri olarak ziyaretçilerine tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran, dinlenme alanı, şemsiye ve şezlong kiralama imkânı sunmaktadır.

Bilal’in Yeri (Limanağzı)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*