Mahmudiye Nerede? Eskişehir Mahmudiye’ye Nasıl Gidilir?

Mahmudiye nerede

Mahmudiye Nerede? Mahmudiye Türkiye’nin batısında bulunan İç Anadolu Bölgesinde Eskişehir kentinde yer almaktadır. Mahmudiye ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 8 bindir. Mahmudiye ilçesine komşu ilçeler Eskişehir’in ilçelerinden güneyinde Çifteler, doğusunda Sivrihisar, kuzeydoğusunda Beylikova, kuzeyinde Alpu, kuzeybatısında Odunpazarı ve batısında da Seyitgazi ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 659 kilometrekaredir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 53 kilometredir. Mahmudiye İlçesi harita konumu olarak 39° 29′ 39,7320” Kuzey ve 30° 59′ 10,8708” Doğu gps koordinatları arasında yer almaktadır. Mahmudiye’nin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 887 metredir. Mahmudiye ilçesinde toplamda 4 mahalle vardır.

Mahmudiye Nerede? Mahmudiye Haritası

Mahmudiye nerede

Mahmudiye’ye Nasıl Gidilir?

Mahmudiye’ye ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Mahmudiye merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Mahmudiye merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Mahmudiye Nerede, Mahmudiye Yol Tarifi, Mahmudiye’ye rota oluşturmak için tıklayınız…

Mahmudiye Nerede? Karayolu ile Mahmudiye’ye Ulaşım

Eskişehir merkez ilçesinden Dumlupınar Blv./D200/E90 Yolu üzerinden yaklaşık 45 dakikada Mahmudiye ilçesine ulaşılabilmektedir. Aynı şekilde Odunpazarı ilçesinden Dumlupınar Blv./D200/E90 Yolu kullanılarak yaklaşık 50 dakikada Mahmudiye ilçesine erişim sağlanabilir. Seyitgazi ilçesinden ise Seyitgazi Yolu üzerinden yaklaşık 29 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Tepebaşı İlçesinden Dumlupınar Blv./D200/E90 Yolu üzerinden yaklaşık 46 dakikada Mahmudiye’ye ulaşım sağlanmaktadır. Sivrihisar ilçesinden de Ankara Eskişehir Yolu/Dumlupınar Blv./D200/E90 Yolunu kullanarak yaklaşık 41 dakikada Mahmudiye’ye ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Mahmudiye’ye Ulaşım

Mahmudiye ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Mahmudiye’de yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Mahmudiye ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Mahmudiye Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Mahmudiye Merkez’den çevre ilçelerine halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Odunpazarı ilçesinden halk otobüsleri kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Mahmudiye’ye ulaşılabilir. Kentin farklı noktalarından Mahmudiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Mahmudiye ilçe merkezinden Bursa merkez ilçesine de hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Mahmudiye İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Eskişehir Mahmudiye ilçesine ulaşım için hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tepebaşı ilçe Merkezinde yer alan Hasan Polatkan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hasan Polatkan Havalimanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mahmudiye ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aracınız ile Dumlupınar Bulvarı/D200/E90 Yolu Üzerinden yaklaşık olarak 46 dakikada Hasan Polatkan Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mahmudiye Nereye Bağlı? Mahmudiye Hangi Bölgemizdedir?

Mahmudiye İlçesi İç Anadolu Bölgesinde Eskişehir kentinde yer almaktadır. Mahmudiye farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Mahmudiye İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Yüzey şekilleri ovalık ve dağlık yapıdadır. Eskişehir’in merkez ilçesinin güneydoğusunda yer almaktadır. İklim çeşitliliği yönünden oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede karasal iklim hâkim olup, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk geçmektedir.

Mahmudiye nerede

Eskişehir Nerede? Eskişehir Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin kuzey batısına doğru İç Anadolu Bölgesinde yer alan Eskişehir kenti, Kuzeyinde Bolu, kuzeybatısında Bilecik, doğusunda Ankara, batısında Kütahya ve güneyinde Afyonkarahisar ve güney doğusunda Konya illeriyle komşudur. Topoğrafik yapısı dağlık ve ovalık alanlardan oluşmakta olup şehrin içinden geçen 2 önemli akarsu olan Porsuk Çayı ve Sakarya Nehri bulunmaktadır. Eskişehir İstanbul arası 282 kilometre, Eskişehir Ankara arası 235 kilometre, Eskişehir İzmir arası 152 kilometre ve Eskişehir Konya arası 329 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*