Mihalıcçık Nerede? Eskişehir Mihalıcçık’a Nasıl Gidilir?

Mihalıcçık nerede

Mihalıcçık Nerede? Mihalıcçık Türkiye’nin batısında bulunan İç Anadolu Bölgesinde Eskişehir kentinde yer almaktadır. Mihalıcçık ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 9 bindir. Mihalıcçık ilçesine komşu ilçeler Eskişehir’in ilçelerinden batıda Alpu, güneybatıda Beylikova, güneyde Sivrihisar ve Günyüzü ilçeleriyle birlikte kuzey ve doğuda da Ankara’nın Beypazarı ve Nallıhan ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 1.809 kilometrekaredir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 92 kilometredir. Mihalıcçık İlçesi harita konumu olarak 39° 51′ 57,4956” Kuzey ve 31° 29′ 43,2456” Doğu gps koordinatları arasında yer almaktadır. Mihalıcçık’ın ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 1323 metredir. Mihalıcçık ilçesinde toplamda 2 mahalle vardır.

Mihalıcçık Nerede? Mihalıcçık Haritası

Mihalıcçık nerede

Mihalıcçık’a Nasıl Gidilir?

Mihalıcçık’a ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Mihalıcçık merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Mihalıcçık merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Mihalıcçık Nerede, Mihalıcçık Yol Tarifi, Mihalıcçık’a rota oluşturmak için tıklayınız…

Mihalıcçık Nerede? Karayolu ile Mihalıcçık’a Ulaşım

Eskişehir merkez ilçesinden Eskişehir- Alpu Yolu ve Alpu – Mihalıcçık Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 22 dakikada Mihalıcçık ilçesine ulaşılabilmektedir. Aynı şekilde Odunpazarı ilçesinden Eskişehir- Alpu Yolu ve Alpu – Mihalıcçık Yolu kullanılarak yaklaşık 1 saat 34 dakikada Mihalıcçık ilçesine erişim sağlanabilir. Seyitgazi ilçesinden ise Beylikova Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 18 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Tepebaşı İlçesinden Eskişehir- Alpu Yolu ve Alpu – Mihalıcçık Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 26 dakikada Mihalıcçık’a ulaşım sağlanmaktadır. Sivrihisar ilçesinden de Mihalıcçık-Yunus Emre Yolu ve Sivrihisar – Mihalıcçık Yolunu kullanarak yaklaşık 1 saat 6 dakikada Mihalıcçık’a ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Mihalıcçık’a Ulaşım

Mihalıcçık ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Mihalıcçık’ta yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Mihalıcçık ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Mihalıcçık Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Mihalıcçık Merkez’den çevre ilçelerine halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Alpu ilçesinden halk otobüsleri kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Mihalıcçık’a ulaşılabilir. Kentin farklı noktalarından Mihalıcçık’a kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Mihalıcçık ilçe merkezinden Bursa merkez ilçesine de hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Mihalıcçık İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Eskişehir Mihalıcçık ilçesine ulaşım için hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tepebaşı ilçe Merkezinde yer alan Hasan Polatkan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hasan Polatkan Havalimanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Mihalıcçık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aracınız ile Eskişehir- Alpu Yolu ve Alpu – Mihalıcçık Yolu üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 23 dakikada Hasan Polatkan Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak Dumlupınar Blv./D200/E90 Yolunu kullanarak yaklaşık olarak 2 saat 32 dakikada Ankara Esenboğa Havalimanı’na erişim sağlayabilirsiniz.

Mihalıcçık Nereye Bağlı? Mihalıcçık Hangi Bölgemizdedir?

Mihalıcçık İlçesi İç Anadolu Bölgesinde Eskişehir kentinde yer almaktadır. Mihalıcçık farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Mihalıcçık İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Ekonomisini tarım ve hayvancılık ile karşılamaktadır. Sanayisi olmayan ilçe merkezi doğallığını kaybetmemiş olup tipik Anadolu kasabasıdır.

Yüzey şekilleri ovalık ve dağlık yapıdadır. Eskişehir’in kuzeydoğu bölümünde yer almaktadır. İklim çeşitliliği yönünden oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede karasal iklim hâkim olup, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk geçmektedir.

Mihalıcçık nerede

Eskişehir Nerede? Eskişehir Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin kuzey batısına doğru İç Anadolu Bölgesinde yer alan Eskişehir kenti, Kuzeyinde Bolu, kuzeybatısında Bilecik, doğusunda Ankara, batısında Kütahya ve güneyinde Afyonkarahisar ve güney doğusunda Konya illeriyle komşudur. Topoğrafik yapısı dağlık ve ovalık alanlardan oluşmakta olup şehrin içinden geçen 2 önemli akarsu olan Porsuk Çayı ve Sakarya Nehri bulunmaktadır. Eskişehir İstanbul arası 282 kilometre, Eskişehir Ankara arası 235 kilometre, Eskişehir İzmir arası 152 kilometre ve Eskişehir Konya arası 329 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*