Sinop Plajları – Sinop’ta Denize Girilecek En Güzel 14 Yer

Sinop Plajları, Sinop Karadeniz Bölgesinde bulunan deniz kenarında bulunan plajların olduğu illerden biridir. Sinop, Karadeniz bölgesinin yeşil ve mavinin bir arada olduğu, temiz havanın hakim olduğu, plajlarının bulunduğu şehirlerdendir. Özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilen Sinop da birçok plaj bulunmaktadır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Sinop plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Karadeniz ülkemizin yemyeşil bir görüntüye sahip olduğu, görkemli manzaraların ve tertemiz doğa havasının hakim olduğu en önemli bölgelerindendir. Burada doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yorucu iş hayatından sıkılan, temiz, ferah, serinletici bir hava isteyenler için tercih edilmektedir.

Yerli-yabancı birçok ziyaretçinin sevdiği, ilgi gösterdiği, popüler olan gezilecek noktaların olduğu Sinop ilinde ücretli-ücretsiz olarak giriş yapılabilen alanlar vardır. Sessiz, sakin, rahat ve keyifli bir tatil imkanı sunulmaktadır. Sinop’a ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Yeşilin ve mavinin en güzel uyumu Sinop plajlarında sunulmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak Sinop’ta gidebileceğiniz plajlar sizler sizin için bu yazımızda listelendi.

Sinop Plajları, Sinop Sahilleri, Sinop’ta denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Sinop Ücretsiz Plaj Yerleri

1. Sarıkum Plajı

Sarıkum Plajı

Sinop şehir merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Sarıkum Plajı, özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz, yeşilin ve mavinin uyumunun bir arada olduğu plaj alanlarından biridir. Şehrin bunaltıcı, sıcak ve yorucu havasından uzakta dinlenmek, deniz havası almak için Sarıkum Plajını tercih edebilirsiniz. Plaj alanında herhangi bir olanak ya da imkan bulunmuyor. Bakir kalmış plaj alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. 

Google Yorumları 2022 ( 276 Yorum)= 4,1

Adres: 57000 Sarıkum/Sinop Merkez/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Sarıkum Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Türkeli Plajı, Sinop Plajları

Türkeli Plajı

Sinop şehir merkezine yaklaşık 95 km uzaklıkta Türkeli ilçesinde bulunan ilçeden adını alan Türkeli Plajı, sığ, sakin denizi, tertemiz kumsalı ile ailelerin ve çocukların tercih edebileceği ücretsiz plajlardan biridir. Türkeli Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe gibi olanaklar vardır. Yeşilin ve mavinin bir arada olduğu Karadeniz plajlarından biri olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 316 Yorum)= 4,2

Adres: Gemiyanı, Sinop İnebolu Yolu No:19, 57900 Türkeli/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Türkeli Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Gerze Plajı, Sinop Plajları

Gerze Plajı

Sinop şehir merkezine yaklaşık 37 km uzaklıkta Gerze ilçesinde bulunan Gerze Plajı, özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz Sinop ilinin popüler plajlarından biridir. Etrafında çam ağaçlarından oluşan bir ormanlık alan bulunmaktadır. Plaj alanında ihtiyaçlarınız için tuvalet, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, duş, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 248 Yorum)= 4,2

Adres: Çarşı, 57600 Gerze/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Gerze Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Mobil Plajı, Sinop Plajları

Mobil Plajı

Samsun ilinde bulunan Mobil Plajı, sığ, dalgasız, sakin bir denize sahip olan ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Plajın sahili kumla kaplı, ziyaretçilerin yararlanacağı tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye, şezlong, çevresinde otel, pansiyon gibi olanaklar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, çevresinde konaklama yerleri gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 469 Yorum)= 4,0

Adres: Gelincik, Korucuk 7 Sk., 57000 Sinop Merkez/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Mobil Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Bahçeler Plajı

Bahçeler Plajı

Sinop ilinde bulunan Bahçeler Plajı, 500 metre uzunluğa ve yaklaşık 10 metrelik bir genişliğe sahip olan, sahili ince sarı kumla kaplı ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Plaj alanı çocuklar için uygun olan bir yerdir. Çok büyük bir yer olmasa da çocuklarınız için uygun, eğlenebileceği bir tatil yeridir. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz olanaklar çevrede vardır, ancak kısıtlıdır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar kısıtlıdır. 

Google Yorumları 2022 (9 Yorum)= 3,8

Adres: Gelincik, Plaj Yolu, 57000 Sinop Merkez/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Bahçeler Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Kumkapı Plajı

 Kumkapı Plajı

Sinop ilinde bulunan Kumkapı Plajı, geniş uzun bir plaj alanına sahip olan akıntının ve dalganın olduğu, dikkat etmeniz gereken plajlardan biridir. Kumkapı Plajı alanı bölgedeki tarihi surların ön kısmında bulunan ücretsiz giriş yapılan halk plajlarından biridir. Kumkapı Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, çevresinde restoran gibi olanaklar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı karşılayarak rahat, dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran gibi olanaklar vardır.

Google Yorumları 2022 ( 386 Yorum)= 4,2

Adres: Gelincik, Barbaros Cd. No 55, 57000 Sinop Merkez/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Kumkapı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Ayancık Sahili, Sinop Plajları

Ayancık Sahili

Sinop’un Ayancık ilçesinde bulunan Ayancık Sahili, tertemiz denizi, kumsalı ile ziyaretçilerin beğenisini alan, popüler plaj yerlerinden biridir. Plajın çevresinde yürüyüş yapacağınız yolda bulunmaktadır. Çevresindeki restoran ve kafeteryalar da yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sahilinde şemsiye, şezlong, soyunma kabini gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle de hazırlıklı olmalısınız.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi herhangi bir olanak yoktur. Plaj çevresinde restoran, kafeterya, yürüyüş yolu gibi imkanlar vardır. 

Google Yorumları 2022 ( 336 Yorum)= 4,6

Adres: Yalı, Hakan Ünsal Cd. No:21, 57400 Ayancık/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Ayancık Sahili’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Sinop Ücretli Plaj Yerleri

8. Karakum Plajı

Karakum Plajı

Sinop şehir merkezine yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan Karakum Plajı, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaj alanı adını ince siyah volkanik kumlardan almaktadır. Sinop ilinin en çok tercih edilen plajlarından biri olan Karakum Plajına giriş ücretli bir şekilde sağlanmaktadır. Şemsiye ve şezlong kiralama, duş, tuvalet, soyunma kabini, kafeterya gibi olanaklar vardır. Çevrisinde konaklayabileceğiniz pansiyonlar, çadır ve karavan kamp alanları bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Kişi başı 20 TL.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya gibi işletmeler, çadır ve karavan kamp yerleri, cankurtaran, otopark gibi olanak bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 418 Yorum)= 4,0

Adres: Ada, Enver Bahadır Cd., 57000 Sinop Merkez/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Karakum Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Sinop Devlet Su İşleri (DSİ) Plajı

Sinop Devlet Su İşleri (DSİ) Plajı

Sinop şehir merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Sinop DSİ Plajı, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz popüler plajlardan biridir. Plajın denizi sığ, dalgasız, tertemiz deniz suyunun olduğu çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Sahili kumlu bakımlıdır. Sinop DSİ Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, restoran, kafeterya gibi olanaklar vardır. 

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran, kafeterya gibi işletmeler, cankurtaran, otopark gibi olanak bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 418 Yorum)= 4,0

Adres: Korucuk/Sinop Merkez/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Sinop Devlet Su İşleri (DSİ) Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Çamurca Plajı, Sinop Plajları

Çamurca Plajı

Sinop şehir merkezine yaklaşık 65 km uzaklıkta Ayancık ilçesinde bulunan Çamurca Plajı, yeşilin ve mavinin bir arada olduğu ücretli plaj yerlerinden biridir. Plajın denizi sığ, dalgasız, sakindir. Çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Ayancık Çamurca Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır. Plajın denizinin tabanında küçük çakıl taşları vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe gibi işletmeler, cankurtaran, otopark gibi olanak bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 189 Yorum)= 4,3

Adres: 57400 Ünlüce/Ayancık/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Çamurca Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Marina Beach, Sinop Plajları

Marina Beach

Sinop şehir merkezine yaklaşık 38 km uzaklıkta Gerze ilçesinde bulunan Marina Beach, özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz kafeteryası bulunan ücretli bir şekilde giriş yapıp yararlanabileceğiniz bir işletmedir. Tertemiz, bakımlı bir sahil ve denizi bulunmaktadır. yeşilin ve mavinin bir arada olduğu tertemiz deniz havasında dinlenip, serinleyebileceğiniz Marina Beach alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya gibi olanaklar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 26 Yorum)= 3,6

Adres: Köşk, Rıhtım sk No:1, 57600 Gerze/Sinop

Telefon: 03687183702

Bulunduğunuz Konumdan Marina Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Tuna Beach

Tuna Beach

Sinop şehir merkezinde bulunan Tuna Beach, girişin ücretli bir şekilde yapıldığı birçok olanağın sunulduğu plajlardan biridir. Plaj alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, su sporları gibi olanaklar bulunmaktadır. Rahat bir deniz tatili için uygun bir plajdır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Giriş kişi başı 75 TL.   

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, su sporları gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 35 Yorum)= 3,7

Adres: Korucuk Mahallesi mobil sitesi önü TUNA BEACH 57000, 57000 Korucuk/Sinop Merkez/Sinop

Telefon: 0543 298 39 00

Bulunduğunuz Konumdan Tuna Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Ayışığı Beach

Ayışığı Beach

Sinop merkezde hem plaj alanı hem de bar olarak hizmet veren Ayışığı Beach, ziyaretçilerin rahat edebileceği, keyifli bir deniz tatili yapabileceğiniz plajlardan biridir. Beach alanı denize sıfır konumda hem kumsalı hem platform alanı hem de oturabileceğiniz bara bölümü ile ziyaretçilerine rahat, konforlu bir tatil imkanı sunmaktadır. Denizin ve sahilin bakımlı tertemiz olması, yeşilin ve mavinin uyumu, şemsiye, şezlong, tuvalet gibi imkanlar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, sahil, bar, platform alanı gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 66 Yorum)= 3,3

Adres: Gelincik, No:22, Kampyolu Küme Evler Sk., 57000 Sinop Merkez/Sinop

Telefon: 05414971409

Bulunduğunuz Konumdan Ayışığı Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Kumkapi Beach

Kumkapi Beach

Sinop şehir merkezine yakın konumda bulunan Kumkapi Beach, yanında ücretsiz bir şekilde girebileceğiniz halk plajının da olduğu ancak buraya ücretli bir şekilde giriş yapıldığı plajlardan biridir. Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, restoran, oturma yerleri gibi olanaklar bulunmaktadır. Gece yarılarına kadar açık olan plaj alanında gündüzleri denizin ve güneşin akşamları da serinletici, esintili havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran alanı gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 66 Yorum)= 3,9

Adres: Kaleyazısı, Barbaros Cd. No:55, 57000, 57000 Sinop Merkez/Sinop

Bulunduğunuz Konumdan Kumkapi Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Samsun Plajları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*