Bilecik Yemek Yerleri, Bilecik Restoranları

Bilecik Yemek Yerleri, Bilecik Restoranları, Bilecik, Marmara bölgesinde yer alan bir ildir. Bilecik’e kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Bilecik, Marmara Bölgesinde bulunan tarihi ve kültürel birçok mirasa sahip gezilip görülmesi gereken şehirlerden biridir. Bilecik’te yerli yabancı birçok kişinin sevdiği ve deneyimleyebileceği meşhur yöresel yemeklerin ve dünya mutfağından birçok lezzetin sunulduğu beğenilen mekânlar bulunmaktadır. Bilecik’te farklı birçok yemek mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için Bilecik’te bulunan birçok en iyi yemek mekânını derledik. Bilecik’te ne yenir?

Bilecik’te Bulunan En İyi 15 Yemek Yeri

1. Cennet Vadisi, Bilecik Yemek Yerleri

Bilecik’te bulunan Cennet Vadisi yemek yeri, lezzetli ürünleri, nezih, ferah, rahat ortamı ile ziyaretçilerine güzel bir yemek keyfi sunan işletmelerden biridir. Her damak zevkine uygun olarak özenle hazırlanan zengin menüleri, kahvaltılıkları, kaliteli bir servis ile sunulmaktadır. Mekanın yeşil doğa alanında, çimenlik alanları, temiz, refah ve geniş ortamında, Bilecik yöresel yemekleri deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Başköy Merkez, 11230 Başköy/Bilecik Merkez/Bilecik

Telefon: 0545 228 19 64

Sosyal Medya Sayfası: https://bilecikcennetvadisi.com/

2. Mr. Sweet Cafe & Bistro

Bilecik merkezde bulunan Mr. Sweet Cafe & Bistro, çeşit çeşit yöresel ve Türk mutfağına ait yemeklerin yapıldığı, tatlıların, içeceklerin yapıldığı mekanlardan biridir. Mekan nezih, ferah ortamı ile ziyaretçilerinin memnuniyetini almaktadır. Kalabalık davetler, arkadaş grupları ile yemekler, tatlılar yiyip, içecekler tüketmek için tercih edilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Gazipaşa, Ahmetbey Sk. 14/1, 11000 Bilecik Merkez/Bilecik

Telefon: 0542 455 59 89- (0228) 212 49 00

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/CafeMr.Sweet/

3. Mevlana Etli Ekmek

Bilecik’te doyurucu bir lezzet olan Etli Ekmek, muhteşem bir lezzet şekilde Mevlana Etli Ekmek mekanında sunulmaktadır. Konya mutfağından bildiğimiz ve ülkemizde yöresel bir lezzet olarak bilinen etli etmek Bilek ilinde de en iyi şekilde sunulmaktadır. Sıcacık, enfes pidenin etin lezzetine Konya’da yiyormuş gibi varabilirsiniz. Mekan görünüş olarak çok şık bir görünümde ve ortamda olmasa bile, temiz, ferah güzel bir şekildedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Cumhuriyet, Tevfik Bey Cd. 23/A, 11100 Bilecik Merkez/Bilecik

Telefon: (0228) 212 70 76

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/bileciketliekmek/

4. Dostlar Çağ Kebap

Bilecik merkezde yer alan salaş tarzda lezzetli, enfes kebapların sunulduğu bir mekan olan Dostlar Çağ Kebap, bölgenin tercih edilen yerlerinden biridir. Burada damak zevkinize uygun olan, ülkemizin meşhur yemeklerinin başında yer alan kebaplarını deneyimleyebilirsiniz. Et severlerin ilk tercihleri arasında yer alan Dostlar Çağ Kebap ziyaretçilerini beklemektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Gazipaşa, Kurtul Sk. No:9, 11000 Bilecik Merkez/Bilecik

Telefon: (0228) 212 99 83

5. Cıngılli, Bilecik Yemek Yerleri

Bilecik-Pazaryeri ilçesinde yer alan Cıngılli, sabah kahvaltısından akşam yemeğine geniş bir menüye sahip olan her damak zevki için lezzetli ürünlerin yapıldığı mekanlardan biridir. Kırmızı ve beyaz et, fastfood, balık gibi çeşit çeşit ürünler menüde yer almaktadır. Otantik, ferah, klasik tarzda herkesin tercih edebileceği bir yerdir. Çalışanlar ilgili, olabildiğince hızlı bir şekilde ziyaretçilerine hizmet sunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: 11800 Demirköy/Pazaryeri/Bilecik

Telefon: (0228) 385 33 11

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/cnglli/

6. Ümit Kebap, Bilecik Yemek Yerleri

Bilecik şehir merkezinde bulunan Ümit Kebap, birbirinden lezzetli çeşit çeşit İskender, pide, lahmacun, adana, urfa, et şiş, tavuk şiş, ızgara köfte, beyti, patlıcan kebap gibi zengin menünün yapılıp sunulduğu mekanlardan biridir. Mekan nezih, ferah, aileler, arkadaş grupları için uygun olan işletmedir. Çalışan ve mekan sahibi ilgilidir.

İletişim Bilgileri

Adres: Gazipaşa, Kurtul Sk. No:14, 11000 Merkez/Bilecik

Telefon: (0228) 212 88 11

Sosyal Medya Sayfası: http://www.umitkebap.com/

7. Acar Restaurant

Bilecik’te bulunan Acar Restaurant, doğanın içerisinde, tertemiz havada, sakin, ferah, nezih bir ortamda sabah kahvaltısından akşam yemeklerine kadar birçok yemek yiyebileceğiniz mekanlardan biridir. Şehir merkezinde yer alan işletmelerden farklı olarak burada doğa içerisinde dinlenip güzel bir yemek keyfi geçirebilirsiniz. Mekanın maslarının yanında akan dere suyu sesi de ayrı bir ferahlık ve rahatlık sunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Bilecik- Bozüyük yolu 7. km, 11100 Küplü/Bilecik

Telefon: (0228) 215 88 88

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/people/Acar-Restaurant/100064002884726/

8. Şelale Restaurant

Bilecik’te şehrin merkezine yakın konumda doğa içerisinde, nehir yanında bulunan Şelale Restaurant, ferah, nezih, rahat, dinlendirici bir yeme keyfi geçirebileceğiniz mekanlardan biridir. Hem açık alanda hem de kapalı alanda bulunan masaları vardır. İstediğiniz alanda güzel, birbirinden lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Burada şehrin bunaltıcı havasından uzakta güzel bir yemek geçirebilirsiniz. Mekan geniş davet sofraları içinde uygundur.

İletişim Bilgileri

Adres: Bilecik – Bozüyük Karayolu 15.km, 11230 Bilecik Merkez/Bilecik

Telefon: 0533 966 28 99

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/selalebilecik11/

9. Trabzonlu Yüksel Ustanın Yeri

Bilecik’te Trabzon yöresel lezzetlerinin yapıldığı bir restoran olan Trabzonlu Yüksel Ustanın Yeri, Karadeniz’e gitmeden yiyebileceğiniz enfes lezzetlerin sunulduğu mekanlardan biridir. Karadeniz’in enfes yemeklerinden sütlacına kadar her lezzetin sunulduğu bir yerdir. Mekan sıcak bir havaya sahip, rahat, otantik tarzda bir yerdir. Bilecik’te Karadeniz sofralarının enfes yemeklerini deneyimleyebileceğiniz güzel bir mekandır.

İletişim Bilgileri

Adres: (Marmara Kağıt Fab. Karşısı), 11100 Vezirhan/Bilecik

Telefon: (0228) 233 17 78

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/trabzonluyukselustaninyeri/

10. Tünel Restaurant

Bilecik’te doğa içerisinde yer diğer bir mekan olan Tünel Restaurant, tertemiz havanın ve ortamın olduğu, ferah, keyifli bir mekandır. Burada şehrin yorucu iş hayatından uzakta, sakin, yeşilin içerisinde yemek yiyip rahatlayabileceğiniz bir yerdir. Sabahları kahvaltı servisi ile başlayıp akşamları geç saate kadar yemek yiyebilirsiniz. Açık ve kapalı bir şekilde oturabileceğiniz mekanları da bulunmaktadır. Çalışanları da ilgili, hızlıdır.

İletişim Bilgileri

Adres: Bozüyük-Bilecik Karayolu 15.km Ahmetpınar Köyü Mevkii, 11000 Bilecik

Telefon: (0228) 284 22 22

11. Vezirhan Tesisleri

Bilecik’te temiz havada yemek yiyebileceğiniz, zengin bir menüye sahip olan mekanlardan biri olan Vezirhan Tesisleri, açık alan yerine sahip işletmelerden biridir. Kırmızı et ürünlerinden beyaz et ürünlerine kadar çeşit çeşit lezzet usta kişilerce hazırlanarak sunulmaktadır. Geniş, kalabalık davet sofraları, aile yemekleri için de tercih edilebilen mekanlardandır. Özellikle menüde önemli bir yere sahip olan vezir köftesini buraya gelerek deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayalar, Adapazarı Bilecik Yolu, 11130 Vezirhan/Bilecik Merkez/Bilecik

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/vezirhantesisleri/

12. Tarz-ı Hayal Kafe&Bistro

Bilecik şehir merkezinde yer alan bir kafeterya olarak sabah kahvaltısından öğle ve akşam yemeklerine kadar zengin menüye sahip olan, tatlı, içecekler bulunan sohbet edip, yemek yiyebileceğiniz mekanlardan biridir. Burada hem aileniz, arkadaş gruplarınızla yemek yiyip sohbet edebilir, keyifli, nezih bir gün geçirebilirsiniz. Mekanın ortamı, sade, ferah, nezih, otantiktir.

İletişim Bilgileri

Adres: İstiklal, Saraç Sk. No:1 D:7, 11100 Bilecik Merkez/Bilecik

Telefon: (0228) 212 51 55

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/people/Tarz-%C4%B1-Hayal-KafeBistro/100067624369834/

13. Mersu Alabalık

Bilecik’te taze, lezzetli balıkların yenebileceği mekanlardan biri Mersu Alabalık restoranıdır. İşletme balıklarını kendisini havuzlarında yetiştirmekte, üretimini kendisi yapmaktadır. Buraya geldiğinizde istediğiniz balık taze bir şekilde tutulup usta ellerde istediğiniz şekilde pişirilip hazırlanarak sunulmaktadır. Böylesine yararlı bir ürünün lezzetli, taze bir şekilde yenmesi en önemli husustur. Bu nedenle de balık tercih edenlerin deneyimlemesi gereken mekanlardan biridir. Ortamı da doğa içerisinde sakin, temiz, ferah, rahat bir yerdir.

İletişim Bilgileri

Adres: Mersu Alabalık Tesisleri, Bozüyük – Bursa Karayolu 8. Km/Bozüyük Bilecik TR, 11300

Telefon: 0544 693 43 18

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/MersuAlabalikLokantasi/

14. Serhat Alabalık

Bilecik’te taze, lezzetli balıkların yenebileceği bir diğer beğenilen restoranlardan biri de Serhat Alabalık mekanıdır. Burada da balıklar işletme tarafından yetiştirilmektedir. Mekanın ortamı yeşil bir doğa içerisinde, sakin, rahat bir yer, balıklar kendileri tarafından yetiştirilmekte, sipariş geldiğinde taze bir şekilde yetişmiş olan balıklar tutularak istenilen şekilde pişirilip servis edilmektedir. Mekanın nezih, ferah ortamı arkadaş grupları, davetler, aile yemekleri için de uygun bir yerdir. Açık ve kapalı oturma alanları da bulunmaktadır. Balıkların yetiştirildiği özel havuzları da görebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Karasu Mevkii, Bursa Eskişehir Yolu 8.km, 11300 Saraycık/Bozüyük/Bilecik

Telefon: 0533 194 50 11

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/bozuyukserhatalabalik/

15. Karafırın Alabalık Tesisleri

Bilecik ilinde Bozüyük ilçesinde bulunan Karafırın Alabalık Tesisleri, enfes yemeklerin, alabalıkların usta bir şekilde farklı tariflerle sunulduğu işletmelerden biridir. Burada açık kapalı alanlar, kamelyalar, alabalık yetiştirildiği havuzlar, suyolu gibi yerlerde bulunmaktadır. Taze, lezzetli, doğal bir şekilde özenle yetiştirilen balıklar müşteriler için yakalanıp lezzetli bir şekilde pişirilmektedir. Burada sadece alabalık değil çeşit çeşit yemek ve kahvaltılıklar da bulunmakta, servis edilmektedir. Doğanın içerisinde sakin, tertemiz bir havaya sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Karasu Değirmenler Mevkii Türbin Mesire Bölgesi, 11000 Bozüyük/Bilecik

Telefon: (0228) 329 20 80

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/kahvalti.alabalik/

Erdek Yemek Yerleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*