Giresun Kamp Alanları – Giresun Ücretli ve Ücretsiz 16 Kamp Yeri

Giresun Kamp Alanları. Giresun ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 16 alan bulunmaktadır.

Giresun ülkemizde kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek yeşil ve masmavi denizin buluştuğu, birçok yaylalarının bulunduğu doğa harikası birçok alana sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Giresun Ücretsiz Kamp Alanları

1. Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı

Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı

Karadeniz bölgesinde bulunan ilimiz Giresun’un doğal güzellikleri, yemyeşil, bol oksijenli ortamı ile kamp yapmak için uygun bir yerlerinden biri Kulakkaya Yaylası, Giresun’un Dereli ilçe sınırlarında yer almaktadır. Giresun şehir merkezine 50 km uzaklıkta yer alan yaylaya özel araçlarınız ile Dereli-Yaylacık güzergahı üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yoğun ilgi gören kamp alanı, sakin, sessiz, huzurlu bir ortam sunmaktadır. Kulakkaya Yaylası bahar aylarında açan zifin adı verilen sarı çiçeklerle boyanmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı yapılabilen kamp alanında Gelin kayası ve Çaldağı gibi alanları da keşfedebilirsiniz. Kulakkaya Yaylası Kamp Alanında bulunan Yavuz Kemal beldesinden kampçılar her türlü ihtiyaçlarını temin edebilirler.

Kamp olanakları: Kulakkaya Yaylası Kamp Alanında bulunan Yavuz Kemal beldesi merkezinden tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.  

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yavuzkemal/Dereli/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Uluburun Plajı Kamp Alanı

Uluburun Plajı Kamp Alanı

Giresun’un Espiye ilçesinde bulunan Uluburun Plajı Kamp Alanı, yaz ayları boyunca yoğun bir ilgi görmekte olan ziyaretçi akınına uğrayan tatil yerlerinden biridir. Hem denize girmek, hem kampçılık yapmak için tercih edilen Uluburun Plajı, mavinin ve yeşilin bir arada bulunduğu doğa harikası bir yerdir. Giresun şehir merkezine 25 km uzaklıkta yer almaktadır ve buraya özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uluburun Plajı Kamp Alanı, şehrin ve çalışma hayatının bunaltıcı havasından uzaklaşmak doğa ile sakin vakit geçirmek isteyenlerin tercih edeceği mekanlardan biridir. karadeniz’e geziye gelenlerin uğramayı ihmal etmediği alanda güneşin doğuşu ve batışının suya yansımasını, doğanın muhteşem görüntüsünü izleyebilirsiniz. Uluburun Plajı Kamp Alanı etrafında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Uluburun Plajı Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Değirmenağzı/Keşap/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Uluburun Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Kümbet Yaylası Kamp Alanı

Kümbet Yaylası Kamp Alanı

Giresun’un Dereli ilçesinde yer alan Kümbet Yaylası Kamp Alanı, şehir merkezine 60 km uzaklıkta, özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz, kıyı şeridinden uzakta iç kesimde yer almaktadır. Doğaseverlerin vazgeçemeyeceği noktalardan birisi olan kamp alanında sakin, bol oksijenli mükemmel bir kampçılık yapabilirsiniz. Ormanlık alanın geniş bir yer kapladığı yaylada yürüyüşler de yapabilirsiniz.

Kümbet Yaylası Kamp Alanı, çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan alanda birçok doğal aktivite de yapabilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor ancak yol üzerinde yer alan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Kümbet Yaylası Kamp Alanına ulaşım da yol üzerinde bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Bu işletmelerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kümbet/Dereli/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kümbet Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Düzköy Altı Plajı Kamp Alanı

Düzköy Altı Plajı Kamp Alanı

Giresun’un Keşap ilçesinde şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Düzköy Altı Plajı Kamp Alanı, özel araçlarınızla toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Giresun’un sahil bölgelerinden birisi olan Düzköy Altı Plajı, buraya gelmek isteyenlere hem kampçılık imkanı hem de denize girme olanağı sunan mavi ve yeşilin bir arada olduğu yerlerden biridir. Denize girmek isteyen yöre halkı tarafından da yoğun ilgi gören plaj hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan alanda aileleriniz ile ya da arkadaş gruplarınız ile rahat bir şekilde kamp kurabilirsiniz. Düzköy Altı Plajı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Düzköy Altı Plajı Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Plaj çevresinde bulunan işletmelerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Düzköy/Keşap/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Düzköy Altı Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Şebinkarahisar Kamp Alanı

Şebinkarahisar Kamp Alanı

Şebinkarahisar Kamp Alanı, Giresun şehir merkezine en uzak ilçelerden birisi olan, Giresun’a 105 km mesafede özel araçlarınız ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp yeridir. Çadır ve karavan kampçılığı için yoğun bir şekilde tercih edilen alanda yemyeşil, huzur dolu, bol oksijenli bir tatil geçirebilirsiniz. Burada yürüyüşler yapıp doğayı keşfedebilirsiniz. Şebinkarahisar Kamp Alanında ilçe merkezine yakın konumda bulunan kamp yerlerinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Geniş bir kamp alanına sahip olduğu için daha rahat ve sakin bir vakit geçirebilirsiniz.

Kamp olanakları: Şebinkarahisar Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. İlçeye yakında bulunan işletmelerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Şebinkarahisar -Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Şebinkarahisar Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Karagöl Kamp Alanı, Giresun Kamp Alanları

Karagöl Kamp Alanı

Giresun’un Dereli ilçesinde yer alan Karagöl Kamp Alanı, şehir merkezine 75 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu alana ulaşım zorlu olduğundan ancak 4×4 gibi özel araçlar ulaşımı sağlamanız tavsiye ediliyor. Kamp alanın muhteşem görüntüsü, doğanın harikası buraya ulaştığınızda bu zorlu yolcuğa değdi diyeceksiniz. Yollarının zorlu olması da bölgenin diğer kamp alanlarında göre çok daha sakin ve sessiz bir yer olmasını sağlamıştır. Huzur dolu, doğa ile iç içe, kuş cıvıltılarının sesi ile kamp kurup kalabileceğiniz, geceleri kontrollü şekilde ateş yakabileceğiniz yerlerden biridir. Karavanların bölgeye ulaşması sıkıntı olduğu çadır kampçılığı yapmak daha uygundur.

Karagöl Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Karagöl Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Aksu/Dereli/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Karagöl Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Çıkrık Kapı Yaylası Kamp Alanı, Giresun Kamp Alanları

Çıkrık Kapı Yaylası Kamp Alanı

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde yer alan Çıkrık Kapı Yaylası Kamp Alanı, Giresun şehir merkezine 70 km uzaklıkta bulunan Karadeniz bölge yaylarından birisidir. Karadeniz yayları çok fazla olan, yaylacılığın da gelişmiş olduğu bölgelerden biridir. Buralarda genellikle hayvan otlatmak, yaylacılık faaliyetleri yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Doğaseverlerin kamp kurmak için tercih ettiği yayla etrafı dağlar ile çevrili, oksijeni bol, serin, ferah bir yerdir. Çadır ve karavan kampçılığı içinde uygun olan kamp alanında günübirlik geziler ve piknik de yapılmaktadır.  Çıkrık Kapı Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Çıkrık Kapı Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yağlıdere/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Çıkrık Kapı Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı, Giresun Kamp Alanları

Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı

Giresun’un Bulancak ilçe sınırlarında yer alan Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı, şehir merkezine 65 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yaylaya özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabiliyor. Yayla rengarenk açan mor, beyaz, sarı açelyalar ile bölgeye gelenlerin büyük ilgisini görüyor. Bu doğal güzellikleri görmek isteyen, sakin, sessiz, huzurlu bir kamp deneyimi yaşamak isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. Çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı yerli yabancı birçok turistin ziyaret ettiği yerlerden biridir. Paşakonağı Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. En yakın tesis 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Tuvalet bulunan kamp alanında başka bir olanak yoktur.

Kamp olanakları: Paşakonağı Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Paşakonağı Yaylası- Bulancak/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Melikli Obası Yaylası Kamp Alanı

elikli Obası Yaylası Kamp Alanı

Melikli Obası Yaylası, Giresun şehir merkezine 40 km uzaklıkta, özel araçlarınız ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp yeridir. Bazen günübirlik geziler bazen piknik bazen de kampçılık için tercih edilen yayla, Giresun’un temiz, doğa ile iç içe, yeşilin hakim olduğu, bol oksijenli yerlerinden biridir. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çeşitli şenliklerin düzenlendiği yaylada yöre halkı tarafından satılan doğal taze yiyecekler ile yemek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Diğer ihtiyaçlarınız için de herhangi bir olanak bulunmuyor. Bu nedenle hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Melikli Obası Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Melikli Obası Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Kılıçkaya Barajı Kamp Alanı, Giresun Kamp Alanları

Kılıçkaya Barajı Kamp Alanı

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde bulunan Kılıçkaya Barajı Kamp Alanı, şehir merkezine 185 km uzaklıkta, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir tatil yeridir. Elektrik üretiminin sağlandığı barajda balıkçılık faaliyetleri de yapılmaktadır. Bölgenin elektrik ihtiyacının büyük çoğunluğunun karşılandığı baraj etrafında çadır ve karavan kampçılığı yapabilirsiniz. Burası hem bir elektrik kaynağı hem kampçılık alanı hem de balıkçılık yapabileceğiniz bir bölgedir. Yoğun ilgi gören baraj çevresinde safari yapmak isteyenler için yabani hayvan çeşitliliği de çok fazladır. Kılıçkaya Barajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Kılıçkaya Barajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kılıçkaya Barajı ve Hidroelektrik Santrali, 28402 Yumurcaktaş/Şebinkarahisar/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kılıçkaya Barajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Mavigöl Kamp Alanı, Giresun Kamp Alanları

Mavigöl Kamp Alanı

Giresun’un Dereli ilçesinde bulunan Kuzalan Tabiat Parkı içerisinde yer alan Mavigöl, şehir merkezine 50 km uzaklıkta doğa harikası bir kamp yeridir. Giresun’un görülmeye değer doğa harikası Mavigöl yeşilin içinde adı gibi masmavi bir göldür. Göle yakın olan alanlarda çadır kampçılığı daha uzak alanlarda ise karavan kampçılığı yapabilirsiniz. Henüz keşfedilmemiş çok fazla bilinmeyen Mavigöl Kamp Alanına özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İzleyeceğiniz güzergah da öncelikle Kuzalan Tabiat Parkına ulaşıp buradan tabelaların yönlendirmesini takip ederek göle ulaşıyorsunuz.

Mavigöl ile ilgili olarak bu göl suyu sodalıdır. Sağlıklı sodalı suyu yanında kamp kurup sakin, huzurlu, doğanın muhteşem görüntüsü ile keyifli bir kampçılık deneyimi yaşayabilirsiniz. Mavigöl Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz. Ayrıca tamamen doğada ormanlık alan içinde yer alan kamp alanında yabani hayvan çıkma olasılığına karşı da dikkatli olmalısınız.

Kamp olanakları: Mavigöl Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Sürmen, 28950 Pınarlar/Dereli/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mavigöl Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Bektaş Yaylası Kamp Alanı, Giresun Kamp Alanları

Bektaş Yaylası Kamp Alanı

Giresun’un Dereli ilçesinde yer alan Bektaş Yaylası Kamp Alanı, ücretsiz şekilde kamp yapabileceğiniz, şehir merkezine 55 km uzaklıkta bulunan bir kamp yeridir. Birçok yaylanın bulunduğu Giresun bölgesi yaylacılığın gelişmiş olduğu buna bağlı olarak da buralarda kampçılık faaliyetlerinin de yoğun görüldüğü yerlerdendir. Bol oksijenin bulunduğu, geniş yürüyüş alanlarına sahip yayla çadır ve karavan kampçılığı içinde uygun düzlük alanlara sahiptir. Bektaş Yaylası Kamp Alanına özel araçlarınızla ve ilçe merkezinden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaylaya ulaşımda yol üzerinde bulunan market, lokanta, fırın gibi yerlerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Bektaş Yaylası Kamp Alanında yol üzerinde bulunan marketlerden ihtiyacınızı temin edebilir ya da daha genel ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Güzyurdu, 28950 Yavuzkemal/Dereli/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Bektaş Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Giresun Ücretli Kamp Alanları

13. Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı

Giresun’un Dereli ilçesinde bulunan l Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı, şehir merkezine 50 km uzaklıkta çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan Mavigöl de buranın daha çok ilgi görmesini sağlamıştır. Adeta doğa içerisinde saklı bir cennette gibi hissedeceğiniz Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanında dağcılık, safari, fotoğrafçılık, ATV gibi birçok aktiviteler yapılabilmektedir. Yöre halkı tarafından piknik, yürüyüş, günübirlik geziler için de tercih edilen kamp alanı sakin, huzurlu, temiz havada keyif yapabileceğiniz bir yerdir. Kamp alanında burada konaklamak isteyenlerin ihtiyaçlarını da karşılayabileceği birçok tesis bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, büfe, lokanta, mescit, piknik alanları, yürüyüş rotaları, çocuk oyun alanları, mangal alanları, bisiklet sürmek için yollar, gölet, anıt ağaçlar, ahşap köprü, kamelya, otopark alanı, konaklama tesisleri gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Yetişkin 5 TL, öğrenci 2,5 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet 10 TL, otomobil ve kamyonet 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL, otobüs 150 TL. Çadır yeri (günlük) 40 TL, karavan yeri (günlük) 40 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Sürmen, 28950 Pınarlar/Dereli/Giresun

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Ağaçbaşı Tabiat Parkı Kamp Alanı, Giresun Kamp Alanları

Ağaçbaşı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Giresun’un Dereli ilçesinde yer alan Ağaçbaşı Tabiat Parkı, Giresun şehir merkezine 68km, ilçe merkezine ise 30 km uzaklıkta              bulunmaktadır. Buraya özel araçlarınız ile ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölge hem bir doğa harikası hem de tarihi değerlere sahip bir yerdir. Burada bulunan Kuşluhan Kalesi gelip de görmeden gitmemeniz gereken tarihi güzelliklerden birisidir. Bölgede 70 den fazla kuş türü barınmaktadır. Burada kampçılık, piknik ya da günübirlik gezileriniz yaparken doğanın bu muhteşem parçası kuşları da görebilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanında şehrin hareketli yaşamından uzak keyifli sakin bir zaman geçirebilirsiniz. Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler bulunuyor.

Kamp olanakları: Ağaçbaşı Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, büfe, lokanta, mescit, piknik alanları, yürüyüş rotaları, çocuk oyun alanları, mangal alanları, bisiklet sürmek için yollar, gölet, kamelya, otopark alanı, konaklama tesisleri gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 3,5 TL, öğrenci 1,5 TL, bisiklet 3,5 TL, motosiklet ve ATV 5 TL, otomobil, kamyonet ve pikap 10 TL, minibüs 31 TL, midibüs 52 TL, otobüs 94 TL. Çadır yeri (günlük) 23 TL, karavan yeri (günlük) 23 TL, 2 yataklı kır evi 120 TL, 3 yataklı kır evi 160 TL, 4 yataklı kır evi 200 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: 28950 Yavuzkemal/Dereli/Giresun

Telefon: (0312) 207 50 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ağaçbaşı Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Yedi Değirmenler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Yedi Değirmenler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Giresun’un Espiye ilçesinde bulunan Yedi Değirmenler Tabiat Parkı, Giresun şehir merkezine 65 km uzaklıkta bulunmaktadır. Alana özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yedi Değirmenler Tabiat Parkında Cenevizliler döneminden kalma 7 adet değirmen bulunmaktadır. Burası hem tarihi hem de doğal güzellik açısından oldukça zengin bir bölgedir. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan 103 hektarlık tabiat parkı içerisinde yer altı suları, çeşitli bitki örtüsü, köprüler, su kemerleri yer almaktadır. Tabiat parkı birçok kuş çeşidini barındırmaktadır. Çevreden gelen ziyaretçiler hem bu kuş türlerini hem de doğayı gözlemleyebilirler. Yedi Değirmenler Tabiat Parkı Kamp Alanında tuvalet, çeşme, yeme-içme gibi ihtiyaçlarınız için olanaklar bulunmaktadır. Ancak kamp alanı çok büyük bir alanda bulunduğu için yine de kamp alanına hazırlıklı gelmenizde fayda vardır.

Kamp olanakları: Yedi Değirmenler Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, büfe, lokanta, mescit, anıt ağaçlar, olta balıkçılığı, akarsu köprüsü, kuş gözetleme kulesi, mağara, mangal yakılma alanları, piknik alanları, yürüyüş rotaları, çocuk oyun alanları, mangal alanları, bisiklet sürmek için yollar, gölet, kamelya, otopark alanı, konaklama tesisleri gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Yetişkin 4,5 TL, Öğrenci 3 TL, bisiklet 4,5 TL, motosiklet ve ATV 9 TL, otomobil, kamyonet ve pikap 15 TL, minibüs 41 TL, midibüs 68 TL, otobüs 135 TL. Çadır yeri (günlük) 35 TL, karavan yeri (günlük) 35 TL, 2 yataklı kır evi 160 TL, 3 yataklı kır evi 205 TL, 4 yataklı kır evi 315 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: GİRESUN ESPİYE, 28100 Yeniköy/Espiye/Giresun

Telefon: 0531 714 47 14

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yedi Değirmenler Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Koçkayası Tabiat Parkı Kamp Alanı

Koçkayası Tabiat Parkı Kamp Alanı

Giresun’un Dereli ilçesinde yer alan Koçkayası Tabiat Parkı, şehir merkezine 68 km uzaklıkta bulunan, toplu taşıma ve özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp yeridir. Tabiat parkı doğal ve kültürel zenginliklere sahip olan, çeşitli canlı ve bitki türü barındıran, doğaseverlerin vazgeçemeyeceği bir yerdir. Bölge zengin bir fauna ve flora yapısı bulundurmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanı hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Sakinlik arayanların hafta içi günleri tercih etmesi daha uygun olacaktır. Piknik, yürüyüş, temiz hava için günübirlik gezi ve kampçılık için tercih edebileceğiniz tabiat parkında ihtiyaçlarınız için olanaklar kısıtlıdır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gitmelisiniz.

Kamp olanakları: Koçkayası Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, büfe, lokanta, mescit, anıt ağaçlar, kuş gözetleme kulesi, mağara, mangal yakılma alanları, piknik alanları, yürüyüş rotaları, çocuk oyun alanları, mangal alanları, bisiklet sürmek için yollar, ATV, Safari, orman köşkü, güvenlik kontrol noktaları, etkinlik alanları, kamelya, otopark alanı, konaklama tesisleri gibi imkanlar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Yetişkin 5 TL, öğrenci 2,5 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet ve ATV 10 TL, otomobil, kamyonet ve pikap 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL, otobüs 150 TL. Çadır yeri (günlük) 40 TL, karavan yeri (günlük) 40 TL, 2 yataklı kır evi 215 TL, 3 yataklı kır evi 235 TL, 4 yataklı kır evi 315 TL, 5 yataklı kır evi 380 TL ve 6 yataklı kır evi 420 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Unnamed Road, 28950 Kümbet/Dereli/Giresun

Telefon: (0312) 207 50 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Koçkayası Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Gaziantep Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*